|
Бөлім : |
9.2 |
|
Педагогтің аты-жөні |
Шамбетова Дурия Абдрахмановна |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 А |
Қ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу |
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңдеулерді формула арқылы шешу, теңдеудің түбірін табу |
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушының назарын сабаққа шоғырландыру үшін «Сандар сөйлейді» әдісі қолданылады. Олар бұл жерде берілген сандардың квадрат түбірін табады. Оқу мақсаты жетелеуші сұрақтар арқылы анықталады: а) ах2+вх+с=0 түріндегі теңдеу қандай теңдеу деп аталады? б) Дискриминант дегеніміз не? Формуласын жаз. Күтілетін нәтиже: Оқушылар квадрат теңдеуді формуланы қолданып, шешімін табады. Окушылар үш-үштен топтасады (Алфавиттегі орналасуы бойынша) |
Квадрат түбірді есептей алады
Теңдеудің квадрат теңдеу екенін айтады. Дискриминанттың формуласын айтады. жазып корсетеді. D=b2-4ac
x1=
x2= |
«Сұрақ-жауап» әдісімен бағаланады |
Слайд Оқушылардың жазған формулалары |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушыларға сабақ мақсатын айқындау мақсатында бейне сабақты көруді ұсынамын. Үй тапсырмасын тексеремін. 1-тапсырма. Берілген квадрат теңдеуді шешуді тапсырамын. Дұрыс жауапты көрсетіп отырамын. 2-тапсырма топтық жұмыс. Оқушыларға әдістің шартын түсіндіремін. «Диалог және қолдау көрсету» әдісімен оқушыларды тапсырманы орындауға жетелеймін. -Саған есептің қай жері қиындық тудырып тұр? -Саған қандай көмек қажет боп тұр? Тапсырманың дұрыс жауабын слайдта көрсетемін 3-тапсырма.Оқушыларға квадрат теңдеу түрлеріне мысал келтіруді тапсырамын. Сабақ соңында оқушылармен «Таза тақта» әдісімен кері байланыс жүргіземін.Мұнда слайдта өткен сабақ бойынша сұрақтар беріледі. Оқушылар слайдтағы сұраққа жауап беріп, оны өшіріп отырамын.соңында таза тақта қалады. Оқушыларға жалпы бағалай отырып, үйге тапсырма беремін |
Берілген квадрат теңдеудің коэффициенттерін ата.
Оқушылар жауаптарын А4 қағаздарға жазып көрсетеді. Оқушылар дұрыс жауап арқылы өз қателерін түзетіп отырады 2-тапсырма.Топтық жұмыс. Берілген квадрат теңдеулердің дискриминантын тауып,түбірлерлің санын көрсетіңдер
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Тапсырма» әдісі
Оқушылар жауап береді.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. Үйге тапсырма. №7.3 есеп. 63-бет |
«Сен маған, мен саған» әдісімен бағаланады
«Еркін микрофон» әдісімен топтар арасында бағалайды. Әр оқушы бір мысалдан жазып кқрсетеді Өзін-өзі бағалау әдісімен бағалайды |
А4 формат қағаз Слайд 1 Слайд 2 А4 форматтағы қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеуді шешу
Квадрат теңдеуді шешу
|
Бөлім : |
9.2 |
|
Педагогтің аты-жөні |
Шамбетова Дурия Абдрахмановна |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 А |
Қ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу |
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңдеулерді формула арқылы шешу, теңдеудің түбірін табу |
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушының назарын сабаққа шоғырландыру үшін «Сандар сөйлейді» әдісі қолданылады. Олар бұл жерде берілген сандардың квадрат түбірін табады. Оқу мақсаты жетелеуші сұрақтар арқылы анықталады: а) ах2+вх+с=0 түріндегі теңдеу қандай теңдеу деп аталады? б) Дискриминант дегеніміз не? Формуласын жаз. Күтілетін нәтиже: Оқушылар квадрат теңдеуді формуланы қолданып, шешімін табады. Окушылар үш-үштен топтасады (Алфавиттегі орналасуы бойынша) |
Квадрат түбірді есептей алады
Теңдеудің квадрат теңдеу екенін айтады. Дискриминанттың формуласын айтады. жазып корсетеді. D=b2-4ac
x1=
x2= |
«Сұрақ-жауап» әдісімен бағаланады |
Слайд Оқушылардың жазған формулалары |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушыларға сабақ мақсатын айқындау мақсатында бейне сабақты көруді ұсынамын. Үй тапсырмасын тексеремін. 1-тапсырма. Берілген квадрат теңдеуді шешуді тапсырамын. Дұрыс жауапты көрсетіп отырамын. 2-тапсырма топтық жұмыс. Оқушыларға әдістің шартын түсіндіремін. «Диалог және қолдау көрсету» әдісімен оқушыларды тапсырманы орындауға жетелеймін. -Саған есептің қай жері қиындық тудырып тұр? -Саған қандай көмек қажет боп тұр? Тапсырманың дұрыс жауабын слайдта көрсетемін 3-тапсырма.Оқушыларға квадрат теңдеу түрлеріне мысал келтіруді тапсырамын. Сабақ соңында оқушылармен «Таза тақта» әдісімен кері байланыс жүргіземін.Мұнда слайдта өткен сабақ бойынша сұрақтар беріледі. Оқушылар слайдтағы сұраққа жауап беріп, оны өшіріп отырамын.соңында таза тақта қалады. Оқушыларға жалпы бағалай отырып, үйге тапсырма беремін |
Берілген квадрат теңдеудің коэффициенттерін ата.
Оқушылар жауаптарын А4 қағаздарға жазып көрсетеді. Оқушылар дұрыс жауап арқылы өз қателерін түзетіп отырады 2-тапсырма.Топтық жұмыс. Берілген квадрат теңдеулердің дискриминантын тауып,түбірлерлің санын көрсетіңдер
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Тапсырма» әдісі
Оқушылар жауап береді.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. Үйге тапсырма. №7.3 есеп. 63-бет |
«Сен маған, мен саған» әдісімен бағаланады
«Еркін микрофон» әдісімен топтар арасында бағалайды. Әр оқушы бір мысалдан жазып кқрсетеді Өзін-өзі бағалау әдісімен бағалайды |
А4 формат қағаз Слайд 1 Слайд 2 А4 форматтағы қағаз |
шағым қалдыра аласыз















