Бекітемін
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзім ді жоспардың тарауы: Мектеп: №40 ЖОББМ Күні: 09.11.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Машықкердің аты-жөні: Рахманова Гүлзат Сынып: 8 сынып Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеуді шешу |
||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу; 8.2.2.2квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; 8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеудің түрлерін ажырата алады. Коэффициенттерін атай біледі. Дискриминант формуласымен есептер шығарады. Оқушылардың көпшілігі: Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығара алады. Дискриминант формуласымен есептер шығарып, түбірлер санын анықтай алады. Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеуді дискриминант арқылы шығарады. Квадрат теңдеудің формулаларымен есептер шығарады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Квадрат теңдеудің дсикриминантын таба алады және түбірлерінің санын, мәнін анықтай алады. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, ұшқыр ойлап дұрыс шешім табуға үйренеді. Ынтымақтастық, бірлік, жауапкершілігі мол, белсенді болуға ұмтылады, өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат теңдеудің түрлері мен коэффициенттерін анықтай біледі |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
1 |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (15 мин) |
Ұйымдастыру бөлімі (оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу, оқушыларды түгелдеу). Оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасын оқушылар дәптерлеріне шолу жасау арқылы және алдынғы білімін төрт топқа постер қорғату арқылы тексеру. (5 мин) Сұрақтар (2 мин)
|
Плакат қағаздар
|
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
«Жаңа білімді меңгерту». Дискриминант D=b2-4ac D
Есептер шығару (5 мин) №7.2 1) 3x2-12x-9=0 2) -x2-12x+21=0
3) Берілген теңдеулердің түбірлерін табыңдар. І топ ІІ топ №7.4 1) x2-6x+8=0 3) 3у2-8у+8=0 2) x2-12x+11=0 4) -2у2+9у-10=0
№7.6 1) x2-x-56=0 2) x2+x-90=0 3) x2+x-90=0 4) x2+x-210=0
ІІІ топ IV топ №7.5 1) x2-14x-32=0 2) 5x2-12x+7=0 3) -2x2+x+15=0 4) 4x2+x-33=0
№7.7 1) 2x2-7x+6=0 2) 25x2+90x+81=0 3) 5x2-12x+4=0 4) 36x2-84x+49=0
|
Оқулық «алгебра» 8 сынып А.Е. Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2018ж
|
|
|
Сабақ соңы (5 минут)
|
Бекіту сұрақтары: Үй тапсырмасы: №7.8, №7.9 есептерін шығарып келу. Кері байланыс: «Тазалық ойыны» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс арқылы көрсетеді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеуді шешу
Квадрат теңдеуді шешу
Бекітемін
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзім ді жоспардың тарауы: Мектеп: №40 ЖОББМ Күні: 09.11.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Машықкердің аты-жөні: Рахманова Гүлзат Сынып: 8 сынып Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеуді шешу |
||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу; 8.2.2.2квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; 8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеудің түрлерін ажырата алады. Коэффициенттерін атай біледі. Дискриминант формуласымен есептер шығарады. Оқушылардың көпшілігі: Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығара алады. Дискриминант формуласымен есептер шығарып, түбірлер санын анықтай алады. Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеуді дискриминант арқылы шығарады. Квадрат теңдеудің формулаларымен есептер шығарады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Квадрат теңдеудің дсикриминантын таба алады және түбірлерінің санын, мәнін анықтай алады. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, ұшқыр ойлап дұрыс шешім табуға үйренеді. Ынтымақтастық, бірлік, жауапкершілігі мол, белсенді болуға ұмтылады, өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат теңдеудің түрлері мен коэффициенттерін анықтай біледі |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
1 |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (15 мин) |
Ұйымдастыру бөлімі (оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу, оқушыларды түгелдеу). Оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасын оқушылар дәптерлеріне шолу жасау арқылы және алдынғы білімін төрт топқа постер қорғату арқылы тексеру. (5 мин) Сұрақтар (2 мин)
|
Плакат қағаздар
|
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
«Жаңа білімді меңгерту». Дискриминант D=b2-4ac D
Есептер шығару (5 мин) №7.2 1) 3x2-12x-9=0 2) -x2-12x+21=0
3) Берілген теңдеулердің түбірлерін табыңдар. І топ ІІ топ №7.4 1) x2-6x+8=0 3) 3у2-8у+8=0 2) x2-12x+11=0 4) -2у2+9у-10=0
№7.6 1) x2-x-56=0 2) x2+x-90=0 3) x2+x-90=0 4) x2+x-210=0
ІІІ топ IV топ №7.5 1) x2-14x-32=0 2) 5x2-12x+7=0 3) -2x2+x+15=0 4) 4x2+x-33=0
№7.7 1) 2x2-7x+6=0 2) 25x2+90x+81=0 3) 5x2-12x+4=0 4) 36x2-84x+49=0
|
Оқулық «алгебра» 8 сынып А.Е. Әбілқасымова Алматы «Мектеп» 2018ж
|
|
|
Сабақ соңы (5 минут)
|
Бекіту сұрақтары: Үй тапсырмасы: №7.8, №7.9 есептерін шығарып келу. Кері байланыс: «Тазалық ойыны» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс арқылы көрсетеді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















