8 сынып Алгебра
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдуллаева Ботагоз Максудинқызы |
||||
|
Күні: |
20,11,2024ж |
||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -Есептер шығаруда қолдану |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру Өткенге шолу «Едука плэй» платформасында интерактивті тапсырмаларды орындай
Оқушыларды, «қазақы үй» әдісі арқылы топқа бөлу
|
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды Бір оқушыдан тақтаға шығып интерактивті тапсырманы орындайды Оқушылар алдын ала бөлінген топтарға бөлінеді |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Едукаплэй платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс Әр топқа квадрат теңдеулерді шешуге арналған таратпа қағаз беріледі. Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, квадрат теңдеулерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Деңгейлік тапсырмалар
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор -Квадрат теңдеудің коэффиценттерін табады -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлер санын жазады Жалпы 3 балл Дескриптор -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлерін табады Жалпы 2 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. Дескриптор -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлерін табады -жақшаларды ашады -ұқсас мүшелерді біріктіреді Жалпы 4 балл |
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
2. Квадрат теңдеу деп қандай теңдеуді айтамыз? Оның жалпы түрі қандай? 3. Квадрат теңдеудің түбірлерін табу үшін қолданылатын формулалар қандай?
5. Виет теоремасы дегеніміз не және ол қалай қолданылады? 6. Квадрат теңдеулерді график арқылы қалай шешуге болады? |
Интерактивті тапсырманы орындайд |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Тексерілді: ________________________ Ж. Батырбекова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеуді шешу, 8 сынып,
Квадрат теңдеуді шешу, 8 сынып,
8 сынып Алгебра
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдуллаева Ботагоз Максудинқызы |
||||
|
Күні: |
20,11,2024ж |
||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -Есептер шығаруда қолдану |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру Өткенге шолу «Едука плэй» платформасында интерактивті тапсырмаларды орындай
Оқушыларды, «қазақы үй» әдісі арқылы топқа бөлу
|
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды Бір оқушыдан тақтаға шығып интерактивті тапсырманы орындайды Оқушылар алдын ала бөлінген топтарға бөлінеді |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Едукаплэй платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс Әр топқа квадрат теңдеулерді шешуге арналған таратпа қағаз беріледі. Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, квадрат теңдеулерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Деңгейлік тапсырмалар
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор -Квадрат теңдеудің коэффиценттерін табады -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлер санын жазады Жалпы 3 балл Дескриптор -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлерін табады Жалпы 2 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. Дескриптор -Квадрат теңдеудің дискриминантын есептейді -Квадрат теңдеудің түбірлерін табады -жақшаларды ашады -ұқсас мүшелерді біріктіреді Жалпы 4 балл |
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
2. Квадрат теңдеу деп қандай теңдеуді айтамыз? Оның жалпы түрі қандай? 3. Квадрат теңдеудің түбірлерін табу үшін қолданылатын формулалар қандай?
5. Виет теоремасы дегеніміз не және ол қалай қолданылады? 6. Квадрат теңдеулерді график арқылы қалай шешуге болады? |
Интерактивті тапсырманы орындайд |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Тексерілді: ________________________ Ж. Батырбекова
шағым қалдыра аласыз




















