Материалдар / Квадрат теңдеуге есептер шығару 8-сынып

Квадрат теңдеуге есептер шығару 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Квадрат теңдеуге есептер шығару 8-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
1176
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ. тақ. Квадрат теңдеуге есептер шығару
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Мырзаева Н.М
Сын 8- сын.Қатысқандар саны:Қатыспағаны:
Оқу мақсаты: Алған білімдерін,яғни теңдеулерді шешудің формулалары мен ережелерін өмірде, математикалық есептеулерде ,практикалық іс-әрекеттерде қолдана білу
Ойлау деңгейі:Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, бағалау.
Сабақ мақсаты:1.Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді анықтай алады. Квадрат теңдеу туралы сұрақтарға жауап бере алады.


2. Оқушылардың басым бөлігі : Квадрат теңдеудің түрлерін анықтап, шешімін таба біледі


3 . Кейбір оқушылар: Мәтінді есептерге квадрат теңдеу құрап, шешімін таба біледі
Тілдік дағды «Квадрат», «Дискриминант», «Түбір»
Алдың. білім Квадрат теңдеулер
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар
Басталуы ұйымдастыру кезеңі

10 минут
  • Оқушыларды түгелдеп ,түрлі- түстер арқылы топқа бөлемін, бағалау критерийімен, топ ережесімен таныстырамын.
  • «Миға шабуыл» әдісі. Бұл әдісте оқушы өтілген тапсырмаларды еске түсіреді,үй тапсырмасын пысықтайды
  • 1-топ « Ой қозғау»1)Квадрат теңдеулердің анықтамасын беріңіз.2)Келтірілген квадрат теңдеуінің анықтамасықалай айтылады ?3)Толымсыз квадрат теңдеулер деген не?4) Дискриминантты қай формуламен табу керек?5) Дискриминанттың үш жағдайын айтып беріңіз.6) Квадрат теңдеудің коэффициенттерін ата. 2-топ Сәйкесін тап2+6х=0 Келтірілген квадрат теңдеу х2+2х-9=0 Толымсыз квадрат теңдеу с=0 2-8х-3=0 Толымсыз в=0 2=0 Толық квадрат теңдеу а=3 в=8 с=-3 х2-16=0 Толымсыз в=0 с=03-топ Сөзжұмбақты шешу


    Түрлі- түсті қағаздар









    Қосымша дидактикалық материалдар.Оқулық
    Ортасы10 минутЖеке тапсырма: «Оқулықпен жұмыс» Өздеріне бөлінген есептерді шығарады.№147 Түбірлердің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар:№148 Түбірлері арқылы теңдеуді жазу: №153 Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісі арқылы теңдеу құру:Оқулық
    2 минут СЕРГІТУ СӘТІАКТ
    5 минутТоптық тапсырма: Семантикалық карта 1- топ2- топ3- топ





    Аяқталуы10 минутТест тапсырмасы:

    2- топ



    Тест сұрақтары
    Бағалау3 минут

    Рефлексия5 минут

    Үй тапсырмасы
    Бағалау парағы



    Кері байланыс



    №150 Теңдеудің түбірін табу
    Бағалау парақшасы



    «Кемені бояу»




















































    Сабақ. тақ. Квадрат теңдеу.Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары
    Күні:14.012017Мұғалімнің аты-жөні: Мырзаева Н.М
    Сын 8- сын.Қатысқандар саны:Қатыспағаны:
    Оқу мақсаты:Квадрат теңдеудің анықтамасымен,толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарын үйренеді
    Ойлау деңгейі:Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, бағалау.
    Сабақ мақсаты:1.Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді анықтай алады. Квадрат теңдеу туралы сұрақтарға жауап бере алады.


    2. Оқушылардың басым бөлігі : Квадрат теңдеудің түрлерін анықтап, шешімін таба біледі


    3 . Кейбір оқушылар: Мәтінді есептерге квадрат теңдеу құрап, шешімін таба біледі
    Тілдік дағды «Квадрат», «Дискриминант», «Түбір»
    Алдың. білім Квадрат теңдеулер
    Жоспар
    Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар
    Басталуы ұйымдастыру кезеңі

    10 минут
  • Оқушыларды түгелдеп , «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлемін, бағалау критерийімен, топ ережесімен таныстырамын.
  • «Миға шабуыл» әдісі. Бұл әдісте оқушы өтілген тапсырмаларды еске түсіреді,үй тапсырмасын пысықтайды
  • 1-топ « Ой қозғау»1)Иррационал сан дегеніміз не?2)Бөлшек бөліміндегі иррационалдық дегеніміз не?3)Иррационалдықтан қалай құтылуға болады?

    2-топ Сәйкесін тап

    3-топ Сөзжұмбақты шешу


    Түрлі- түсті қағаздар









    Қосымша дидактикалық материалдар.Оқулық
    Ортасы10 минутЖеке тапсырма: «Оқулықпен жұмыс» Өздеріне бөлінген есептерді шығарады.№147 Түбірлердің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар:№148 Түбірлері арқылы теңдеуді жазу: №153 Түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісі арқылы теңдеу құру:Оқулық
    2 минут СЕРГІТУ СӘТІАКТ
    5 минутТоптық тапсырма: Семантикалық карта 1- топ2- топ3- топ





    Аяқталуы10 минутТест тапсырмасы:

    2- топ



    Тест сұрақтары
    Бағалау3 минут

    Рефлексия5 минут

    Үй тапсырмасы
    Бағалау парағы



    Кері байланыс



    №150 Теңдеудің түбірін табу
    Бағалау парақшасы



    «Кемені бояу»
































































































































































































































































































    Қысқа мерзімді жоспар









    Сабақ. тақ. Екінші дәрежелі теңдеулер жүйесіне есептер шығару

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні: Мырзаева Назипа
    Сынып:

    Қатысқандар саны:Қатыспағаны:
    Оқу мақсаты: Екінші дәрежелі теңдеулер жүйесіне есептер шығару арқылы білімін кеңейту



    Ойлау деңгейі:Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, бағалау.
    Сабақ мақсаты:1.Барлық оқушылар: Екінші дәрежелі теңдеулер жүйесінің құрамын біледі


    2.Оқушылардың басым бөлігі : Теңдеулер жүйесінің шешімін таба біледі


    3 . Кейбір оқушылар: Әдіс-тәсілдердің барлық түрін меңгерген
    Тілдік дағды Дәреже
    Ұлттық құндылықтарды дарыту.Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, бағалау.
    Алдың. білім Екінші дәрежелі теңдеулер жүйесі туралы анықтаманы біледі
    Бағалау критерийлері
    Жоспар
    Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар
    Басталуы ұйымдастыру кезеңі









    Ортасы























    Аяқталуы

















    Қосымша ақпарат
    Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс .Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс








    Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
    Қорытынды бағамдау Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    2:-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    2:-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

    1:------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    2:--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------







    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ