|
Бөлім: |
2-тарау. Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарбекова Айжамал Жиенбаевна |
|
Күні: |
22.11.2024 |
|
Сынып: |
8 «З» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -есептер шығаруда қолдану |
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Топқа бөлу: https://www.classtools.net/ платформасымен топқа бөлемін Үй тапсырмасын тексеру №7.9 есеп 63 бет
Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру; Бүгін, Квадрат теңделерді шешу. Квадрат теңдеулердің түрлерін қарастырамыз |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Оқушылар өз есімдері қай топта тұрғанын анықтап сол топқа барып жайғасады Үй тапсырмасын көршілес сыныптасының жұмысымен ауысып бір бірінің жұмысын тақтада көрсетілген дұрыс жауапен тексереді. Нақты жауаптар нұсқасы
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
3. Миға шабуыл https://quizizz.com/admin/quiz/673f5178cf7e9113d4b14efa
терін атап шығыңдар. (a=2, b=-5, c=-3)
|
Сұрақтарға жауап береді. Нақты және мүмкін жауаптар нұсқасы
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. Дескриптор: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеудің коэфисенттерін 1б -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады.1б |
Интернет ресурстары https://quizizz.com/admin/quiz/673f5178cf7e9113d4b14efa |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықтан №7.10, №7.11. (Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу) (Командада жұмыс істей білу) Кім жылдам 1 топ 9х² -4 = 0 х² + 3х = 0 3х² - 8х + 5 = 0 3х² -14х +16 = 0 2 топ х² - 5 = 0 3а² + а = 7 5х² - 16х + 3 = 0 -х² - 3х + 1 = 0 3 топ 16х² - 9 = 0 6х² - 9х = 0 4х² + 3х – 22 =0 4х² -36х +77 =0 4 топ 4а² - 25 = 0 3х² + 21х =0 7у² -20у + 14 = 0 9у² + 6у + 1 = 0 Постер қорғау. (Айналасындағыларға көмек көрсету) (Командада жұмыс істей білу) 1 топ - 3топ
2 топ - 4топ
|
Оқушылар кезектесіп деңгейлік тапсырмаларды орындап есептің жауабын табады. Қарсылас топтан алдын орындауға тырысады
Квадрат теңдеудің дискриминантын табады
Оқушылар тапсырманы бірлесе отырып орындайды. квадрат теңдеулердің коэффициенттерін анықтайды квадрат теңдеудің дискриминантын табады,квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды және осы анықтаған мәндерін көрсетілген кестеге белгілейді. Топтар алдында орындаған тапсырмаларын қорғайды.
|
Дескриптор -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады.1б - квадрат теңдеудің дискриминантын табады 1б - Квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды 1б
Дескриптор - -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; 1б -квадрат теңдеулердің коэффициенттерін таба алады.1б - квадрат теңдеудің дискриминантын табады 1б - Квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды 1б |
Оқулық Әбілқасымова А.Е Т.П.Кучеров Мектеп 2018 .Қосымша есептер қоры
Плакат, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау «Өзіңді бағала» әдісі .( Әділдік және жауапкершілік) https://quizizz.com платформасында тест тапсырмаларын беремін. Оқушылардың сабақта оқыған материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша тапсырмаларды орындатып сабақты қортындылаймын. Платформада тапсырманы орындау арқылы өз бағаларын біле алады. Үйге тапсырма. №7.12-7.13. 63-бет |
Оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша еске түсіре отырып тақырыпты меңгергенін тапсырма орындау барысында көрсетеді. Үйге берілген тапсырманы №7.12-7.13. дәптерге шығару жолын толық жазып орындайды. |
Бағалау шкалас 10-8=5 7-6=4 5-4=3 3-1=2 |
https://quizizz.com |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қарасты)? 1. 2. Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ӘБ жетекшісі: Кулбаева Ж.В ДОІЖО: Момбиева Ұ.А
Тексерілді:___________________ Тексерілді:_____________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеулер
Квадрат теңдеулер
|
Бөлім: |
2-тарау. Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарбекова Айжамал Жиенбаевна |
|
Күні: |
22.11.2024 |
|
Сынып: |
8 «З» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -есептер шығаруда қолдану |
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Топқа бөлу: https://www.classtools.net/ платформасымен топқа бөлемін Үй тапсырмасын тексеру №7.9 есеп 63 бет
Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру; Бүгін, Квадрат теңделерді шешу. Квадрат теңдеулердің түрлерін қарастырамыз |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Оқушылар өз есімдері қай топта тұрғанын анықтап сол топқа барып жайғасады Үй тапсырмасын көршілес сыныптасының жұмысымен ауысып бір бірінің жұмысын тақтада көрсетілген дұрыс жауапен тексереді. Нақты жауаптар нұсқасы
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
3. Миға шабуыл https://quizizz.com/admin/quiz/673f5178cf7e9113d4b14efa
терін атап шығыңдар. (a=2, b=-5, c=-3)
|
Сұрақтарға жауап береді. Нақты және мүмкін жауаптар нұсқасы
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. Дескриптор: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеудің коэфисенттерін 1б -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады.1б |
Интернет ресурстары https://quizizz.com/admin/quiz/673f5178cf7e9113d4b14efa |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықтан №7.10, №7.11. (Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу) (Командада жұмыс істей білу) Кім жылдам 1 топ 9х² -4 = 0 х² + 3х = 0 3х² - 8х + 5 = 0 3х² -14х +16 = 0 2 топ х² - 5 = 0 3а² + а = 7 5х² - 16х + 3 = 0 -х² - 3х + 1 = 0 3 топ 16х² - 9 = 0 6х² - 9х = 0 4х² + 3х – 22 =0 4х² -36х +77 =0 4 топ 4а² - 25 = 0 3х² + 21х =0 7у² -20у + 14 = 0 9у² + 6у + 1 = 0 Постер қорғау. (Айналасындағыларға көмек көрсету) (Командада жұмыс істей білу) 1 топ - 3топ
2 топ - 4топ
|
Оқушылар кезектесіп деңгейлік тапсырмаларды орындап есептің жауабын табады. Қарсылас топтан алдын орындауға тырысады
Квадрат теңдеудің дискриминантын табады
Оқушылар тапсырманы бірлесе отырып орындайды. квадрат теңдеулердің коэффициенттерін анықтайды квадрат теңдеудің дискриминантын табады,квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды және осы анықтаған мәндерін көрсетілген кестеге белгілейді. Топтар алдында орындаған тапсырмаларын қорғайды.
|
Дескриптор -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады.1б - квадрат теңдеудің дискриминантын табады 1б - Квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды 1б
Дескриптор - -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; 1б -квадрат теңдеулердің коэффициенттерін таба алады.1б - квадрат теңдеудің дискриминантын табады 1б - Квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды 1б |
Оқулық Әбілқасымова А.Е Т.П.Кучеров Мектеп 2018 .Қосымша есептер қоры
Плакат, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау «Өзіңді бағала» әдісі .( Әділдік және жауапкершілік) https://quizizz.com платформасында тест тапсырмаларын беремін. Оқушылардың сабақта оқыған материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша тапсырмаларды орындатып сабақты қортындылаймын. Платформада тапсырманы орындау арқылы өз бағаларын біле алады. Үйге тапсырма. №7.12-7.13. 63-бет |
Оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша еске түсіре отырып тақырыпты меңгергенін тапсырма орындау барысында көрсетеді. Үйге берілген тапсырманы №7.12-7.13. дәптерге шығару жолын толық жазып орындайды. |
Бағалау шкалас 10-8=5 7-6=4 5-4=3 3-1=2 |
https://quizizz.com |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қарасты)? 1. 2. Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ӘБ жетекшісі: Кулбаева Ж.В ДОІЖО: Момбиева Ұ.А
Тексерілді:___________________ Тексерілді:_____________________
шағым қалдыра аласыз






















