Квадрат теңдеулерді формула бойынша шешу тақырыбын қайталау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Квадрат теңдеулерді формула бойынша шешу тақырыбын қайталау

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика мұғалімдеріне керек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Алгебра

8 сынып

Пән мұғалімі:Мырзабай Әсем

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді формула бойынша шешу тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өткен сабақты қайталау арқылы оқушылардың білімін тиянақтау.

Формулаларды есте сақтауға,жаттауға және қолдануға үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту арқылы, танымдарын кеңейту.

Тәрбиелік: Оқушыларды тез ойлай білуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.

Сабақтың типі:Өткен сабақты пысықтау.

Сабақтың әдісі: Топтық, Сто бағдарламасы

Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта,

Сабақтың өту барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар 4 топқа бөлініп, әр топ өздерін таныстырады.

«Ұшқырлар» тобы: «Алғырлар» тобы:

Кітапты алып қолына, Білімге толы санамыз,

Берілген ғылым жолына. Есепке жүйрік баламыз.

Есепті шешу түк емес, Қиналмай-ақ шешімін,

Ұшқырлардың тобына. Табатын алғыр баламыз.


«Тапқырлар» тобы: «Жүйріктер» тобы:

Тапқырлар биіктерге қалықтайды, Есептеу құпиясын ойға іліп,

Есеп десе ешқашан жалықпайды. Есептің шығарылар жолын біліп.

Жеңіс туын желбіретіп, биік ұстап, Бұл топта суырылып талай бала,

Теңдеудің түбірлерін анықтайды. Шығады мыңнан тұлпар, жүзден жүйрік.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

184 Әр топқа сұрақ қою арқылы есеп жауаптары ауызша тексеріледі I топ. 12) 3х²+32х+80=0 жауабы:-6 ;-4

II топ. 13)16х² +8х+1=0 жауабы: -

III топ. 14)2х²+7х-30=0 жауабы: -6;2

IV топ. 15) 2х²+7х-4=0 жауабы:-4;

3.Мағынаны тану (жалғасын тап)

Оқушылар тақтаға формулалардың жалғасын жазады

ах2 + bx + c = 0

а – b c

D = D = 0 D > 0

4. Есептер шығару

  1. Квадрат теңдеудің коэффициенттерін анықтау (ауызша)


І топ 2 + 5х – 3 = 0

ІІ топ 2 – 12х + 2 = 0

ІІІ топ 11х2 – 3х + 1 = 0

ІV топ 2 – 5х + 10 = 0

  1. Квадрат теңдеудің дискриминантын есептеп,

қанша түбірі болатынын анықтау.


І топ ІІ топ

х2 – 5х + 8 = 0 2 – 4х + 1 = 0


ІІІ топ ІV топ

2 – 3х + 1 = 0 2 – 6х + 5 = 0


  1. Теңдеудің шешімін табыңдар


І топ 2 -14х +5 = 0


ІІ топ х2 -8х -84 = 0


ІІІ топ 2 – 8х + 5 = 0


ІV топ 36у2 – 12у + 1 = 0


5.Сабақты кубизм стратегиясы бойынша

әр топқа 6 жағына тапсырма жазылған кубик тастау арқылы қорытындылау


1 жағы (суреттеңіз) ах2 + bx + c = 0 (қандай теңдеу?)

2 жағы (салыстырыңыз) қандай теңдеуге ұқсас? ах2 = 0 ах2 + b = 0

3 жағы (ойыңызбен байланыстырыңыз) D = D > 0 D = 0 D < 0

4 жағы (қалай жасалады?) а=2 b=-5 c=1 ах2 - bx + c = 0 теңдеуін құр

5 жағы (не істеуге болады?) Теңдеуді шешу алгоритмін сұрау

6 жағы (талқыласыңыз не қарсыласыңыз) 17х + 14 = 0 квадрат теңдеу бола ма?


6. Үйге тапсырма: №192(1-6)


  1. Бағалау.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.01.2019
341
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі