Сабақ жоспары
|
ББ ұйымның атауы |
ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ |
|||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Серикбаева Гульдана Жумабеккызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
8 «Б» сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
13.12.2024 |
|||||
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; 8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді; Басым бөлігі: : Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді, түрлендіру енгізеді; Кейбіреуі: Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді, түрлендіру енгізеді, дәлелдейді. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2 мин
3 мин |
Ұйым дастыру |
- Оқушылармен амандасып, назарын сабаққа аудару; -Психологиялық ахуал өткізу; -Сабақтың тақырыбын айту; -Сабақтың мақсатымен таныстыру. --«Көршіңді бағала» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
-Сабақтың алдында оқушылар «Киіз үй» арқылы 4 топқа бөлінеді.
–Оқушылар «Көршіңді бағала» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді. |
Бірін-бірі бағалайды Дескриптор
|
Слайд |
|
|
5 мин 10 мин |
Негізгі бөлім |
«Құрақ көрпе» құрау «Tarsia» әдісі. Теориялық білімдері тексеріледі. /Топпен жұмыс/ «Квест» әдісі. «Ақ сүйек» ойыны. /Топпен жұмыс/ «Бауырсақ» тапсырмасы:
«Сәукеле» тапсырмасы:
«Ат» тапсырмасы: Квадрат, би квадрат теңдеулерді шешу. -Жеңімпаз топты анықтайды. |
Берілген сұрақтарға дұрыс жауабын таба отырып, «Құрақ» құрайды. -«Адасқан әріп» арқылы сөз құрайды; -Жұмбақ жауабын табады; - Q код арқылы жасырылған суреттегі тапсырмаларды топпен бірлесіп, шешеді. -Жасырылған «Ақ сүйекті» табады. С а -1/2; -2 н
д
ы
қ 5 |
Өзін –өзі бағалайды Дескриптор: 1. Бөлшектің бөлімін ортақ бөлімге келтіреді-1 б; 2. Бөлшек - рационал теңдеуді шешеді-1 б; 3 4. Бөлшек - рационал теңдеуді шешеді-1 б; 5 6. Биквадрат теңдеуді шешеді-1 б; 7. Толымсыз квадрат теңдеуді шешеді-1 б. Жиыны: 7 балл Өзін –өзі бағалайды |
Q код Слайд |
|
|
5 мин |
Сергіту сәті |
«Арқан тарту» ойыны. Әр топтан бір бірден 4 оқушы шығару. «Сұрақ-жауап» әдісі
|
Оқушылар 2 жаққа бөлініп, жылдам сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Квадрат түбірден санды табады-1 б; - Санның квадратын табады- 1 б; -Көбейткіштерге жіктеудің формуласы қолданып, есепті шешеді-1 б; -Логикалық есепті шешеді-1 б. Жиыны: 4 балл Өзін –өзі бағалайды |
Слайд |
|
|
15 мин |
Бекіту тапсырмасы |
«Бәйге» тақтамен жұмыс. Әр топқа А; В; С деңгейдегі тапсырмалар таратылады. А деңгей: 1 нұсқа х2-5х=0 х2-8х+12=0 А деңгей: 2 нұсқа х2-8х=0 х2-4х+3=0 В деңгей: 1 нұсқа 6х2-28х+32=0 (х+4)2=3х+40 В деңгей: 2 нұсқа 5х2-14х+8=0
В деңгей: 3 нұсқа 4х2-5х+1=0 (3у-1)(у+2)=20 С деңгей: 1 нұсқа х4-34х2=- х4-32 |
Оқушылар өз қалауларымен берілген тапсырмаларды тақтада орындайды. А деңгей: 1 нұсқа х=0, х= 5 х=6, х=2 А деңгей: 2 нұсқа х=0, х= 8 х=3, х=1 В деңгей: 1 нұсқа х= х=3, х=-8 В деңгей: 1 нұсқа х=2, х=0,8 х= В деңгей: 3 нұсқа х=1,
х= у=3 С деңгей: 1 нұсқа х=4 х=1 x= -4 х= -1 |
Өзін –өзі бағалайды Дескриптор: -А деңгей есепті шығарады - (5 ұпай – 5 балл);
-В деңгей есепті шығарады- (10 ұпай – 8 балл);
-С деңгей есепті шығарады- (15 ұпай – 10 балл). |
С |
|
|
5 мин |
Қорытынды бөлім |
«Көкпар» тестпен жұмыс. Кілтте шыққан әріптерден құралған сөзді, көкпардың серкесіне жазып, бірінші болып көмбеге салыңдар. Іске сәт! Қорытынды: Дискриминант дегеніміз не? Үйге тапсырма: № 11.18 есеп 93 бет «Өзін өзі бағалау» парағындағы ұпай саны бойынша оқушыларды бағалайды.
|
Оқушылар берілген тесті шешеді. «ДИСКРИМИНАНТ» сөзі шығарып, көкпардың серкесіне жазып, көмбеге салады. Дискриминант жайлы, D=0, D>0, D<0 Оқушылар өзін - өзі бағалау парағындағы ұпай сандарын есептейді. |
Өзін –өзі бағалайды Кері байланыс |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеулерді шешу
Квадрат теңдеулерді шешу
Сабақ жоспары
|
ББ ұйымның атауы |
ШҚО ББ Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ |
|||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Серикбаева Гульдана Жумабеккызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
8 «Б» сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
13.12.2024 |
|||||
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; 8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді; Басым бөлігі: : Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді, түрлендіру енгізеді; Кейбіреуі: Бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді, квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешеді, түрлендіру енгізеді, дәлелдейді. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2 мин
3 мин |
Ұйым дастыру |
- Оқушылармен амандасып, назарын сабаққа аудару; -Психологиялық ахуал өткізу; -Сабақтың тақырыбын айту; -Сабақтың мақсатымен таныстыру. --«Көршіңді бағала» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
-Сабақтың алдында оқушылар «Киіз үй» арқылы 4 топқа бөлінеді.
–Оқушылар «Көршіңді бағала» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді. |
Бірін-бірі бағалайды Дескриптор
|
Слайд |
|
|
5 мин 10 мин |
Негізгі бөлім |
«Құрақ көрпе» құрау «Tarsia» әдісі. Теориялық білімдері тексеріледі. /Топпен жұмыс/ «Квест» әдісі. «Ақ сүйек» ойыны. /Топпен жұмыс/ «Бауырсақ» тапсырмасы:
«Сәукеле» тапсырмасы:
«Ат» тапсырмасы: Квадрат, би квадрат теңдеулерді шешу. -Жеңімпаз топты анықтайды. |
Берілген сұрақтарға дұрыс жауабын таба отырып, «Құрақ» құрайды. -«Адасқан әріп» арқылы сөз құрайды; -Жұмбақ жауабын табады; - Q код арқылы жасырылған суреттегі тапсырмаларды топпен бірлесіп, шешеді. -Жасырылған «Ақ сүйекті» табады. С а -1/2; -2 н
д
ы
қ 5 |
Өзін –өзі бағалайды Дескриптор: 1. Бөлшектің бөлімін ортақ бөлімге келтіреді-1 б; 2. Бөлшек - рационал теңдеуді шешеді-1 б; 3 4. Бөлшек - рационал теңдеуді шешеді-1 б; 5 6. Биквадрат теңдеуді шешеді-1 б; 7. Толымсыз квадрат теңдеуді шешеді-1 б. Жиыны: 7 балл Өзін –өзі бағалайды |
Q код Слайд |
|
|
5 мин |
Сергіту сәті |
«Арқан тарту» ойыны. Әр топтан бір бірден 4 оқушы шығару. «Сұрақ-жауап» әдісі
|
Оқушылар 2 жаққа бөлініп, жылдам сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Квадрат түбірден санды табады-1 б; - Санның квадратын табады- 1 б; -Көбейткіштерге жіктеудің формуласы қолданып, есепті шешеді-1 б; -Логикалық есепті шешеді-1 б. Жиыны: 4 балл Өзін –өзі бағалайды |
Слайд |
|
|
15 мин |
Бекіту тапсырмасы |
«Бәйге» тақтамен жұмыс. Әр топқа А; В; С деңгейдегі тапсырмалар таратылады. А деңгей: 1 нұсқа х2-5х=0 х2-8х+12=0 А деңгей: 2 нұсқа х2-8х=0 х2-4х+3=0 В деңгей: 1 нұсқа 6х2-28х+32=0 (х+4)2=3х+40 В деңгей: 2 нұсқа 5х2-14х+8=0
В деңгей: 3 нұсқа 4х2-5х+1=0 (3у-1)(у+2)=20 С деңгей: 1 нұсқа х4-34х2=- х4-32 |
Оқушылар өз қалауларымен берілген тапсырмаларды тақтада орындайды. А деңгей: 1 нұсқа х=0, х= 5 х=6, х=2 А деңгей: 2 нұсқа х=0, х= 8 х=3, х=1 В деңгей: 1 нұсқа х= х=3, х=-8 В деңгей: 1 нұсқа х=2, х=0,8 х= В деңгей: 3 нұсқа х=1,
х= у=3 С деңгей: 1 нұсқа х=4 х=1 x= -4 х= -1 |
Өзін –өзі бағалайды Дескриптор: -А деңгей есепті шығарады - (5 ұпай – 5 балл);
-В деңгей есепті шығарады- (10 ұпай – 8 балл);
-С деңгей есепті шығарады- (15 ұпай – 10 балл). |
С |
|
|
5 мин |
Қорытынды бөлім |
«Көкпар» тестпен жұмыс. Кілтте шыққан әріптерден құралған сөзді, көкпардың серкесіне жазып, бірінші болып көмбеге салыңдар. Іске сәт! Қорытынды: Дискриминант дегеніміз не? Үйге тапсырма: № 11.18 есеп 93 бет «Өзін өзі бағалау» парағындағы ұпай саны бойынша оқушыларды бағалайды.
|
Оқушылар берілген тесті шешеді. «ДИСКРИМИНАНТ» сөзі шығарып, көкпардың серкесіне жазып, көмбеге салады. Дискриминант жайлы, D=0, D>0, D<0 Оқушылар өзін - өзі бағалау парағындағы ұпай сандарын есептейді. |
Өзін –өзі бағалайды Кері байланыс |
|
|
шағым қалдыра аласыз


6;
8


. Бөлшектің бөлімін
ортақ бөлімге келтіреді-

–
=


лайд












