Қысқа мерзімді сабақ жоспары 8 сынып. Алгебра
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрахымова Әймен Нұрланқызы |
|
Күні: |
13.11.2025 |
|
Сынып: 8 “В” |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -Есептер шығаруда қолдану. |
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Әділдік: тапсырмаларды орындау барысында есептің шешімін дұрыс жолмен табуға, топтық жұмыс кезінде әркімнің пікірін әділ бағалауға, өз еңбегі мен сыныптасының еңбегін әділ мойындауға үйренеді. Жауапкершілік: есеп шығарудағы қателерін талдап, өз жұмысының нәтижесіне жауап беруге, тапсырмаларды уақытылы әрі мұқият орындауға дағдыланады. |
|
Уақыты / кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 3мин |
І.Ұйымдас-тыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындық-тарын тексеру.
|
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, оқу мақатымен танысады.
|
Мұғалім ұйымдас-тыру кезеңінде белсенді-лік танытқан оқушы-ларды мадақтай-ды. |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне Media AI Generator – тегін онлайн AI бейне, сурет және аудио құралдары
|
|
|
5 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №7.11 |
Жасанды интеллект арқылы жасалған “айналмалы дөңгелек” арқылы үй тапсырмасын тексереміз
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
wheelofnames |
|
|
Сабақ-тың басы 15 минут |
Квадрат теңдеуді шешу
Дескриптор: Квадрат теңдеудің қасиеттерін айтады
Жауабы:
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! «Бағалау парағына» толтырады (Топбасшы бағалайды)
|
Тақта; Слайд; Оқулық
https://www.educaplay.com/learning-resources/16535317-learning_resource.html Educaplay |
||
|
Сабақ-тың ортасы 12 минут |
Ұйымдасты-рылу формасы: Жұптық жұмыс |
Есептер шығару Квадраттық теңдеулер: 1) 3x² + x - 2 = 0 2) x² - 2x - 3 = 0 3) 4x² + 4x + 1 = 0 4) x² - 5x + 6 = 0 5) 2x² - 3x - 2 = 0 6) x² + 4x + 4 = 0 7) x² - 5x + 6 = 0 8) 5x² - 20x + 15 = 0 10) 2x² + 3x - 8 = 0 11) 5x² - 7x + 2 = 0 12) 3x² + 5x - 2 = 0 13) 4x² + 20x - 5 = 0 14) 2x² - 7x + 3 = 0 15) 3x² + 10x + 8 = 0 Дескриптор
|
Бағалау Оқушылар орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.
|
|
|
|
Жеке тапсыр-ма 5 мин |
Ұйымдастырылу формасы: жеке “ROQED.AI” тесті ROQED.AI платформасында берілген сұрақтардың жауабын береді. Өткен тақырыптарды пысықтау сұрақтарына жауап беру
|
Мұғалім оқушылар-дың сабаққа қатысу белсенділі-гіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Керемет!, Жақсы!, Талпын! Оқушылар-дың белсенділі-гіне қарай «Бағалау парағы» арқылы бағаланады
|
Слайд Тақта Смартфон Үй тапсырма-сын өңдеу - ROQED AI
|
||
|
Сабақ-тың соңы 3 минут |
|
|
ЖИ арқылы жасалған презентация; Gamma |
||
|
-Кері байланыс алады; |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім |
||||
|
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
Бағалау жүргізіледі |
«Бағалау парағы» |
|
||
|
2 минут |
Үй тапсырмасы: № |
Күнделікке белгілейді |
|
Kundelik.kz |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Квадрат теңдеулерді шешу" 8-cынып алгебра
"Квадрат теңдеулерді шешу" 8-cынып алгебра
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 8 сынып. Алгебра
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрахымова Әймен Нұрланқызы |
|
Күні: |
13.11.2025 |
|
Сынып: 8 “В” |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- квадрат теңдеуді формула арқылы шешудің ережесін білу; -Есептер шығаруда қолдану. |
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Әділдік: тапсырмаларды орындау барысында есептің шешімін дұрыс жолмен табуға, топтық жұмыс кезінде әркімнің пікірін әділ бағалауға, өз еңбегі мен сыныптасының еңбегін әділ мойындауға үйренеді. Жауапкершілік: есеп шығарудағы қателерін талдап, өз жұмысының нәтижесіне жауап беруге, тапсырмаларды уақытылы әрі мұқият орындауға дағдыланады. |
|
Уақыты / кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 3мин |
І.Ұйымдас-тыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындық-тарын тексеру.
|
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, оқу мақатымен танысады.
|
Мұғалім ұйымдас-тыру кезеңінде белсенді-лік танытқан оқушы-ларды мадақтай-ды. |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне Media AI Generator – тегін онлайн AI бейне, сурет және аудио құралдары
|
|
|
5 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №7.11 |
Жасанды интеллект арқылы жасалған “айналмалы дөңгелек” арқылы үй тапсырмасын тексереміз
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
wheelofnames |
|
|
Сабақ-тың басы 15 минут |
Квадрат теңдеуді шешу
Дескриптор: Квадрат теңдеудің қасиеттерін айтады
Жауабы:
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! «Бағалау парағына» толтырады (Топбасшы бағалайды)
|
Тақта; Слайд; Оқулық
https://www.educaplay.com/learning-resources/16535317-learning_resource.html Educaplay |
||
|
Сабақ-тың ортасы 12 минут |
Ұйымдасты-рылу формасы: Жұптық жұмыс |
Есептер шығару Квадраттық теңдеулер: 1) 3x² + x - 2 = 0 2) x² - 2x - 3 = 0 3) 4x² + 4x + 1 = 0 4) x² - 5x + 6 = 0 5) 2x² - 3x - 2 = 0 6) x² + 4x + 4 = 0 7) x² - 5x + 6 = 0 8) 5x² - 20x + 15 = 0 10) 2x² + 3x - 8 = 0 11) 5x² - 7x + 2 = 0 12) 3x² + 5x - 2 = 0 13) 4x² + 20x - 5 = 0 14) 2x² - 7x + 3 = 0 15) 3x² + 10x + 8 = 0 Дескриптор
|
Бағалау Оқушылар орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.
|
|
|
|
Жеке тапсыр-ма 5 мин |
Ұйымдастырылу формасы: жеке “ROQED.AI” тесті ROQED.AI платформасында берілген сұрақтардың жауабын береді. Өткен тақырыптарды пысықтау сұрақтарына жауап беру
|
Мұғалім оқушылар-дың сабаққа қатысу белсенділі-гіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Керемет!, Жақсы!, Талпын! Оқушылар-дың белсенділі-гіне қарай «Бағалау парағы» арқылы бағаланады
|
Слайд Тақта Смартфон Үй тапсырма-сын өңдеу - ROQED AI
|
||
|
Сабақ-тың соңы 3 минут |
|
|
ЖИ арқылы жасалған презентация; Gamma |
||
|
-Кері байланыс алады; |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім |
||||
|
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
Бағалау жүргізіледі |
«Бағалау парағы» |
|
||
|
2 минут |
Үй тапсырмасы: № |
Күнделікке белгілейді |
|
Kundelik.kz |
|
шағым қалдыра аласыз



















