|
Бөлім: |
8.4А Теңсіздіктер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ештаева Г |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңсіздік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылыр: квадрат теңсіздіктерді шеше алады. Оқушылардың басым бөлігі:квадрат теңсіздіктердің қасиеттерін ажырата алады. Кейбір оқушылар:амалдардың орындалу ретін анықтай алады . |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ жоспары: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі Сабаққа дайындықты бастайды Сабақтың мақсатымен танысады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин |
5.1. Теңсіздіктерді дәлелдеу Санды теңсіздіктің қасиеттері. Кез келген а және b сандарын салыстыру a<c, c<b теңсіздіктерін біріктіріп, a<c<b қос теңсіздігі түрінде жазуға болады.
|
Оқушылар теңсіздіктердің қасиеттерімен танысады, мысалдарды жазып алады
Құрамындағы әріптердің барлық мүмкін мәндерінде орындалатын теңсіздікті ақиқат теңсіздік деп атайды.
Теңсіздік мүшелерін бағалау тәсілі. Бұл тәсіл санды өрнектер арқылы берілген теңсіздіктерді дәлелдеуге қолайлы.
7-мысал.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Слайд;
Оқулық;
Тақта;
Қалам; Сызғыш
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин
Бекіту тапсырма- ларын орындау |
А деңгейлі тапсырмалар 1-тапсырма №5.8.Теңсіздіктерді дәлелдеңдер: 1)х2 +2x+2>0; 2) y2–6y+10>0; |
2-тапсырма №5.5. Егер 5<x<8 болса, 1) 6x; 2) –10x; 3) x–5; 4) 3x+2 өрнегін бағалаңдар. |
Дескриптор: -теңсіздікті дәлелдеу үшін қасиетті таңдайды; -теңсіздікті дәлелдейді ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
В деңгейлі тапсырмалар №5.10. Анықтамаға сүйеніп, төмендегі теңсіздіктерді дәлелдеңдер 1) 3(a+1)+a<4(2+a)2; 2) (7p–1)(7p+1)<49p2; 3) (a–2)2>a(a–4); |
№5.9. 1) 5<y<8; 2) 0,125<y<0,25 теңсіздіктері орындалса, 1\y Өрнегін бағалаңдар Математикалық сауаттылық есебі: Төмендегі теңдіктерде A, B, C, D, E, F әріптеріне теңдік орындалатындай 0,1, 2, 3, 4, 5 цифрларын орналастырыңыз.
|
Дескриптор: -теңсіздікті дәлелдеу үшін қасиетті таңдайды; -теңсіздікті дәлелдейді ҚБ:оқушылар дескриптор бой-ша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
С деңгейлі тапсырмалар
|
Дескриптор:
-теңсіздікті салыстырады
|
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңсіздік
Квадрат теңсіздік
|
Бөлім: |
8.4А Теңсіздіктер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ештаева Г |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңсіздік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылыр: квадрат теңсіздіктерді шеше алады. Оқушылардың басым бөлігі:квадрат теңсіздіктердің қасиеттерін ажырата алады. Кейбір оқушылар:амалдардың орындалу ретін анықтай алады . |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ жоспары: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі Сабаққа дайындықты бастайды Сабақтың мақсатымен танысады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин |
5.1. Теңсіздіктерді дәлелдеу Санды теңсіздіктің қасиеттері. Кез келген а және b сандарын салыстыру a<c, c<b теңсіздіктерін біріктіріп, a<c<b қос теңсіздігі түрінде жазуға болады.
|
Оқушылар теңсіздіктердің қасиеттерімен танысады, мысалдарды жазып алады
Құрамындағы әріптердің барлық мүмкін мәндерінде орындалатын теңсіздікті ақиқат теңсіздік деп атайды.
Теңсіздік мүшелерін бағалау тәсілі. Бұл тәсіл санды өрнектер арқылы берілген теңсіздіктерді дәлелдеуге қолайлы.
7-мысал.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Слайд;
Оқулық;
Тақта;
Қалам; Сызғыш
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин
Бекіту тапсырма- ларын орындау |
А деңгейлі тапсырмалар 1-тапсырма №5.8.Теңсіздіктерді дәлелдеңдер: 1)х2 +2x+2>0; 2) y2–6y+10>0; |
2-тапсырма №5.5. Егер 5<x<8 болса, 1) 6x; 2) –10x; 3) x–5; 4) 3x+2 өрнегін бағалаңдар. |
Дескриптор: -теңсіздікті дәлелдеу үшін қасиетті таңдайды; -теңсіздікті дәлелдейді ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
В деңгейлі тапсырмалар №5.10. Анықтамаға сүйеніп, төмендегі теңсіздіктерді дәлелдеңдер 1) 3(a+1)+a<4(2+a)2; 2) (7p–1)(7p+1)<49p2; 3) (a–2)2>a(a–4); |
№5.9. 1) 5<y<8; 2) 0,125<y<0,25 теңсіздіктері орындалса, 1\y Өрнегін бағалаңдар Математикалық сауаттылық есебі: Төмендегі теңдіктерде A, B, C, D, E, F әріптеріне теңдік орындалатындай 0,1, 2, 3, 4, 5 цифрларын орналастырыңыз.
|
Дескриптор: -теңсіздікті дәлелдеу үшін қасиетті таңдайды; -теңсіздікті дәлелдейді ҚБ:оқушылар дескриптор бой-ша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
С деңгейлі тапсырмалар
|
Дескриптор:
-теңсіздікті салыстырады
|
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















