Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу
|
Бөлім: |
8.2А .Квадрат теңдеулер |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ештаева Г |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.4Виет теоремасын қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылыр:Виет теоремасын қолдана алады. Оқушылардың басым бөлігі: келтірілген квадрат теңдеуді келтірілмеген квадрат теңдеуден ажырата алады. Кейбір оқушылар:квадрат теңдедуді шешудің алгоритмін қолданып есептер шығара алады . |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7
минут |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Оқушыларды түгендеу.Үй тапсырмасын тексеру,қайталау сұрақтарымен . 1. Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды? 2. Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент a ≠ 0 шарты не үшін қажет? 3. Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды? 4. Квадрат үшмүше дегеніміз не? 5. Қандай теңдеулерді толымсыз квадрат теңдеулер деп атайды? 6. Толымсыз квадрат теңдеулерді қалай шешеді? 7. Толымсыз квадрат теңдеулердің түбірлері әрқашан да табыла ма? Қандай теңдеудің әрқашан да екі түбірі болады?. Оқушыларға оқу мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру,талқылау |
|
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру Теорема.
Келтірілген квадрат теңдеудің
түбірлерінің қосындысы қарама- қарсы таңбамен алынған оның екінші
коэффицентіне тең, ал түбірлерінің көбейтіндісі бос мүшеге
тең: Дәлелдеуі:
Тотық жұмыс
Басбармақ әдісі арқылы топтық бағалау,мұғалімнің кері байланысы Жұптық жұмыс
Басбармақ әдісі арқылы жұптық бағалау,мұғалімнің кері байланысы Жеке
жұмыс І деңгей тапсырмалары.
Шешуі:
І
Шешуі: ІІІ деңгей тапсырмалары. Теңдеудің түбірлері бар бола ма, соны анықтап, егер бар болса, олар-дың қосындысы мен көбейтіндісін көрсетіңдер: а) х2− х + 1 = 0; ғ) х2+ 4х − 3 = 0; Математикалық сауаттылық есебі: Қазан айының бір аптасындағы ауаның тәуліктік орташа температурасы: 140 С, 150 С, 160С, 140С, 170С, 170С , 200 С болды. Қазан айының осы аптадағы тәуліктік температуралардың медианасын табыңыз. |
Есептер шығарады |
Бағалау критерийі: Виет теоремасын қолданады Дескриптор: квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады-3; квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады-3; квадрат теңдеуді құрады-1, теңдеулер жүйесін құрады-2, теңдеулер жүйесін шешеді-1.ҚБ:оқушылар дескриптор бойынша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңсіздік
Квадрат теңсіздік
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу
|
Бөлім: |
8.2А .Квадрат теңдеулер |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ештаева Г |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.4Виет теоремасын қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылыр:Виет теоремасын қолдана алады. Оқушылардың басым бөлігі: келтірілген квадрат теңдеуді келтірілмеген квадрат теңдеуден ажырата алады. Кейбір оқушылар:квадрат теңдедуді шешудің алгоритмін қолданып есептер шығара алады . |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7
минут |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Оқушыларды түгендеу.Үй тапсырмасын тексеру,қайталау сұрақтарымен . 1. Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды? 2. Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент a ≠ 0 шарты не үшін қажет? 3. Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды? 4. Квадрат үшмүше дегеніміз не? 5. Қандай теңдеулерді толымсыз квадрат теңдеулер деп атайды? 6. Толымсыз квадрат теңдеулерді қалай шешеді? 7. Толымсыз квадрат теңдеулердің түбірлері әрқашан да табыла ма? Қандай теңдеудің әрқашан да екі түбірі болады?. Оқушыларға оқу мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру,талқылау |
|
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру Теорема.
Келтірілген квадрат теңдеудің
түбірлерінің қосындысы қарама- қарсы таңбамен алынған оның екінші
коэффицентіне тең, ал түбірлерінің көбейтіндісі бос мүшеге
тең: Дәлелдеуі:
Тотық жұмыс
Басбармақ әдісі арқылы топтық бағалау,мұғалімнің кері байланысы Жұптық жұмыс
Басбармақ әдісі арқылы жұптық бағалау,мұғалімнің кері байланысы Жеке
жұмыс І деңгей тапсырмалары.
Шешуі:
І
Шешуі: ІІІ деңгей тапсырмалары. Теңдеудің түбірлері бар бола ма, соны анықтап, егер бар болса, олар-дың қосындысы мен көбейтіндісін көрсетіңдер: а) х2− х + 1 = 0; ғ) х2+ 4х − 3 = 0; Математикалық сауаттылық есебі: Қазан айының бір аптасындағы ауаның тәуліктік орташа температурасы: 140 С, 150 С, 160С, 140С, 170С, 170С , 200 С болды. Қазан айының осы аптадағы тәуліктік температуралардың медианасын табыңыз. |
Есептер шығарады |
Бағалау критерийі: Виет теоремасын қолданады Дескриптор: квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады-3; квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады-3; квадрат теңдеуді құрады-1, теңдеулер жүйесін құрады-2, теңдеулер жүйесін шешеді-1.ҚБ:оқушылар дескриптор бойынша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















