|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||
|
Күні: 05.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңсіздіктерді шығара алады Квадрат теңсіздікті квадрат функцияның графигін пайдаланып шеше алады Квадрат теңсіздіктердің күрделі есептерін шығара алады |
||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмыс жасау, басқа оқyшының, жұптық жұмысты бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||
|
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Шабыттандыру: «Өзіме көршіме» Үй жұмысын тексеру. а) Мұғалім: тапсырмалардың жауаптарын сұрайды, көмекші сұрақтар береді ә) Нәтижені бағалау: ауызша марапатталады, не ескерту беріледі
|
Мұғаліммен сәлемдесу, сабаққа қажетті құрал жабдықтарын түгендеу.
Оқушылар формулаларды орындарына қояды |
Өте жақсы! |
«Өзіме көршіме» әдісі
Слайд 1
Формулалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Квадрат теңсіздіктерді шешу (анықтама) Теңсіздікті шешу үшін осы теңсіздік орындалатындай етіп, оның құрамындағы айнымалылардың барлық мәндерін табу керек. Айнымалының теңсіздікті қанағаттандыратын мәндерін оның шешімдері деп атаймыз. Сонымен, теңсіздіктерді шешу дегеніміз – оның барлық шешімдерін табу немесе шешімдерінің болмайтындығын дәлелдеу. Шешімдері бірдей болатын теңсіздіктерді мәндес теңсіздіктер деп атаймыз
Деңгейлік тапсырмалар
А деңгейі
В деңгейі
С деңгейі
Жұптық жұмыс (Фри әдісі)
|
Квадрат теңсіздік тақырыбына шолу жасайды.
Білімдерін деңгейлі есептер шығару арқылы көрсетеді. Деңгейлік тапсырмаларды ойланып,ізденіп орындайды.
Жұптық жұмысты орындайды.
Дескриптор: Теңдеу түрінде жазу-1 Теңдеуді шешу-2 Сан түзуінде кескіндеу-1 Жауабын жазу-1 |
10 баллдық шкала
Жұптар бірін бірі бағалайды
|
Алгебра оқулық 8 сынып Ө.Н.Шыныбеков, Р.Н.Жұмабаев Алматы «Атамұра» 2018ж
Слайд
Слайд «Тиімді депозит» әдісі
«Фри» әдісі
|
||
|
Сабақтың соңы |
Жеке жұмыс Тест 1. (18x–36)(x–7)>0 А)
(– В) (2;7) С)
[– Д) [2;7] 2. (10x+3)(17–x)(x–5)≥0 А)
(– В) шешімі жоқ С)
(– Д)
[-0,3;5] 3.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) дұрыс жауабы жоқ Д)
4.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
5.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
6.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
7.
Теңсіздікті
шешіңдер:
А)
B)
C)
D)
8.
Теңсіздікті
шешіңдер:
A)
x=4 B)
9. Теңсіздікті
шешіңдер:
A)
x=3 B)
10. Теңсіздікті шешіңдер: –х2–2х+48<0 A) (-8; 6) B) (-6; 8) C) (–; –8](6; +) D) (–; –8)(6; +) Рефлексия «Сиқырлы шам» әдісі Оқушылар шамға бүгінгі тақырып бойынша түсінгендерін жәнеде білген формулаларын жазып шамды өз орнына жоғарыға орналастырады.
Үйге тапсырма: |
Жекелей жұмыс атқарылады.Әрбір оқушы тест тапсырмаларын орындайды. Интерактивті тақтадан жауаптарын тексереді.
Шамға бүгінгі өтілген тақырып бойынша түсінгендерін есінде сақталған формулаларын жазып, өз орнына орналастырады |
Өзін-өзі бағалау |
Таратпа материалдар
Слайд «Сиқырлы шам» әдісі Таратпа материалдар
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңсіздіктер
Квадрат теңсіздіктер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||
|
Күні: 05.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңсіздіктерді шығара алады Квадрат теңсіздікті квадрат функцияның графигін пайдаланып шеше алады Квадрат теңсіздіктердің күрделі есептерін шығара алады |
||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмыс жасау, басқа оқyшының, жұптық жұмысты бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||
|
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Шабыттандыру: «Өзіме көршіме» Үй жұмысын тексеру. а) Мұғалім: тапсырмалардың жауаптарын сұрайды, көмекші сұрақтар береді ә) Нәтижені бағалау: ауызша марапатталады, не ескерту беріледі
|
Мұғаліммен сәлемдесу, сабаққа қажетті құрал жабдықтарын түгендеу.
Оқушылар формулаларды орындарына қояды |
Өте жақсы! |
«Өзіме көршіме» әдісі
Слайд 1
Формулалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Квадрат теңсіздіктерді шешу (анықтама) Теңсіздікті шешу үшін осы теңсіздік орындалатындай етіп, оның құрамындағы айнымалылардың барлық мәндерін табу керек. Айнымалының теңсіздікті қанағаттандыратын мәндерін оның шешімдері деп атаймыз. Сонымен, теңсіздіктерді шешу дегеніміз – оның барлық шешімдерін табу немесе шешімдерінің болмайтындығын дәлелдеу. Шешімдері бірдей болатын теңсіздіктерді мәндес теңсіздіктер деп атаймыз
Деңгейлік тапсырмалар
А деңгейі
В деңгейі
С деңгейі
Жұптық жұмыс (Фри әдісі)
|
Квадрат теңсіздік тақырыбына шолу жасайды.
Білімдерін деңгейлі есептер шығару арқылы көрсетеді. Деңгейлік тапсырмаларды ойланып,ізденіп орындайды.
Жұптық жұмысты орындайды.
Дескриптор: Теңдеу түрінде жазу-1 Теңдеуді шешу-2 Сан түзуінде кескіндеу-1 Жауабын жазу-1 |
10 баллдық шкала
Жұптар бірін бірі бағалайды
|
Алгебра оқулық 8 сынып Ө.Н.Шыныбеков, Р.Н.Жұмабаев Алматы «Атамұра» 2018ж
Слайд
Слайд «Тиімді депозит» әдісі
«Фри» әдісі
|
||
|
Сабақтың соңы |
Жеке жұмыс Тест 1. (18x–36)(x–7)>0 А)
(– В) (2;7) С)
[– Д) [2;7] 2. (10x+3)(17–x)(x–5)≥0 А)
(– В) шешімі жоқ С)
(– Д)
[-0,3;5] 3.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) дұрыс жауабы жоқ Д)
4.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
5.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
6.Теңсіздікті шешіңіз:
А)
В С) Д)
7.
Теңсіздікті
шешіңдер:
А)
B)
C)
D)
8.
Теңсіздікті
шешіңдер:
A)
x=4 B)
9. Теңсіздікті
шешіңдер:
A)
x=3 B)
10. Теңсіздікті шешіңдер: –х2–2х+48<0 A) (-8; 6) B) (-6; 8) C) (–; –8](6; +) D) (–; –8)(6; +) Рефлексия «Сиқырлы шам» әдісі Оқушылар шамға бүгінгі тақырып бойынша түсінгендерін жәнеде білген формулаларын жазып шамды өз орнына жоғарыға орналастырады.
Үйге тапсырма: |
Жекелей жұмыс атқарылады.Әрбір оқушы тест тапсырмаларын орындайды. Интерактивті тақтадан жауаптарын тексереді.
Шамға бүгінгі өтілген тақырып бойынша түсінгендерін есінде сақталған формулаларын жазып, өз орнына орналастырады |
Өзін-өзі бағалау |
Таратпа материалдар
Слайд «Сиқырлы шам» әдісі Таратпа материалдар
|
||
шағым қалдыра аласыз
































































