|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||
|
Күні: 03.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Квадрат
теңсіздіктің
-Квадрат теңсіздіктің D>0, D=0, D<0 болғандағы графиктердің орналасуын, график бойынша теңсіздіктің жауабын жазу; - Квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, топтық жұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмысжасау, басқа оқyшының, топтың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыc Оқушылар 2 түрлі топтарға бөлініп жұмыстанады. 1-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а > 0 және D > 0 болғанда 2) а > 0 және D = 0 болғанда 3) а > 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. 2-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а < 0 және D > 0 болғанда 2) а < 0 және D = 0 болғанда 3) а < 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Жұппен жұмыс. Диалогтық оқытуәдісі.«Көршіңе көмек беру» әдісі. Тапсырма . Теңсіздіктерді шешіңіз: Жеке жұмыс. Aлгоритм бойынша есепті шығарады. Алгоритм тақтаға ілінеді:
Тапсырма . Теңсіздіктің барлық оң бүтін шешімдерінің саннын көрсету
Шығармашылықты дамыту мақсатында Тапсырма . Функцияның анықталу облысын табу
|
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Жалған немесе Ақиқат» ойыны Мұғалім бірнеше пікірлер оқиды, оқушылар оның жалған не ақиқат екенін анықтайды.
Рефлексия. «Нысана» арқылы «Бас бармақ» арқылы бағалау.
жауап толықемес.
жауап дұрыс емес |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңсіздіктер
Квадрат теңсіздіктер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||
|
Күні: 03.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Квадрат
теңсіздіктің
-Квадрат теңсіздіктің D>0, D=0, D<0 болғандағы графиктердің орналасуын, график бойынша теңсіздіктің жауабын жазу; - Квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, топтық жұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмысжасау, басқа оқyшының, топтың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыc Оқушылар 2 түрлі топтарға бөлініп жұмыстанады. 1-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а > 0 және D > 0 болғанда 2) а > 0 және D = 0 болғанда 3) а > 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. 2-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а < 0 және D > 0 болғанда 2) а < 0 және D = 0 болғанда 3) а < 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Жұппен жұмыс. Диалогтық оқытуәдісі.«Көршіңе көмек беру» әдісі. Тапсырма . Теңсіздіктерді шешіңіз: Жеке жұмыс. Aлгоритм бойынша есепті шығарады. Алгоритм тақтаға ілінеді:
Тапсырма . Теңсіздіктің барлық оң бүтін шешімдерінің саннын көрсету
Шығармашылықты дамыту мақсатында Тапсырма . Функцияның анықталу облысын табу
|
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Жалған немесе Ақиқат» ойыны Мұғалім бірнеше пікірлер оқиды, оқушылар оның жалған не ақиқат екенін анықтайды.
Рефлексия. «Нысана» арқылы «Бас бармақ» арқылы бағалау.
жауап толықемес.
жауап дұрыс емес |
|
|||
шағым қалдыра аласыз






















