Материалдар / Квадрат түбір және иррационал өрнек

Квадрат түбір және иррационал өрнек

Материал туралы қысқаша түсінік
математика пәні мұғаліміне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2018
482
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ:1.2 бөлім: Квадрат түбір және иррационал өрнек





Мектеп: №86 ЖОМ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Жолдасова Балжан
Сынып: 8 «а,ә»Қатысқандар:

Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы

Есептер шығару
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары8.1.2.2квадрат түбірдің мәнін бағалау;




Сабақ мақсаттары/ бағалау критерииБарлық оқушылар орындай алады:


Санның бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін ажырата алады;


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:


Сан өсіндегі берілген санға сәйкес қойылатын нүктені анықтай алады;


Кейбір оқушылар орындай алады:


-Иррационал сандарды сан өсінде көрсете алады;

Бағалау критерийлері

-Санның бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін ажыратады;-Сан өсіндегі берілген санға сәйкес қойылатын нүктені анықтайды;-Иррационал сандарды сан өсінде көрсетеді;
Тілдік мақсаттарОқушылар орындай алады:Квадрат түбірлерді есептеу мен бағалау жайлы ой-толғаулар жүргізеді.



Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: квадрат түбір, иррационал сан, артығымен жуықтау, кемімен жуықтау, жуық мән, сан өсі


Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Квадрат түбірдің мәнін ... дейін жуықтап есептеңіз. Теңсіздіктің сан аралығы ...Сан өсінді ............. аралықты орналасқан
Құндылықтар Құрмет көрсету, адамгершілік қасиеттерін дамыту
Пәнаралық байланыс



Бейнелеу, жаратылыстану





















АКТ-ны қолдану дағдылары:



Алдыңғы оқу:

Оқушылар бұрын арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін оқыды, оларды есептер шешуде қолдана алады.


Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
Басы
  • мин




  • 1.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен амандасып, сабаққа назарын аудару.2. Миға шабуыл. Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» Бөлмеде бар болғаны екі адам отыр. Оның біреуі - екіншісінің әкесі де, алайда, екіншісі біріншісінің ұлы емес. Сонда кімі болғаны? Қызы Үй тапсырмасын және өткен тақырыпты пысықтау «Кім жылдам» әдісі арқылы жүзеге асырамын. Өткен тақырыптар бойынша оқушылар доп лақтыру арқылы бір-біріне сұрақ қояды.





















    Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпты пысықтау мақсатында «Ақыл добы» әдісі пайдалану.













    Ауызша орындау тапсырмалары
    Ортасы 20 мин























    5 мин





















    5 мин

    Оқулықпен жұмыс жасау. «Эстафета» ойыны№1.65Дескриптор:
  • аралықтарын сан өсінде кескіндей алады;
  • оларды теңсіздіктер арқылы жаза алады;
  • ҚБ Мұғалімнің ауызша кері байланысы.№1.67, 1.71Дескриптор:
  • Арифметикалық квадрат түбірден шығара алады;
  • Санның бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін ажыратады;
  • ҚБ Мұғалімнің ауызша кері байланысы.



    Жеке жұмыс«Жалғасын тап» тапсырмасы



    Тақырыпты пысықтау және бекіту мақсатында «Екі шындық, бір жалған» әдісі арқылы сұрақтар қою.
  • Иррационал сан дегеніміз не?
  • Санның квадрат түбірі дегеніміз не?
  • Қандай санның бір ғана квалрат түбірі болады?
  • т.с.с




    Оқулық, Сызу құралдары, кестелер

















    Жеке тапсырмалар





















    Соңы 2 мин«Өз келбетіңді таңда»арқылы оқушылар кері байланыс береді:-Мен нені үйрендім;-Маған қиын болды;-Менің ұсынысым.







    Қосымша ақпарат
    Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсерирппту үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
    -СТО тапсырмалары.
  • Жұптық жұмыс.
  • Қалыптастырушы бағалауға арналған жеке тапсырма
  • Дереккөздерден мағлұмат іздестіруге тапсырма
  • Дескриптор бойынша оқушылар бір- бірін, және жеке оқушы өзін сабақ барысында бағалайды.Кері байланыс «Өз келбетіңді таңда»бағалауСабақта техникалық қауіпсіздік шаралары айтылады Оқушылардың өзара әрекет ету мәдениетін қалыптастыру

    ОйлануСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?





    Жалпы баға



    Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?1:2:Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?1: 2:Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?





    ДОЖЖО: Утебаева Л.П.

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ