|
Бөлім: |
8.1 A Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|||||
|
Педагогтің тегі ,аты,әкесінің аты (бар болса) |
Долдаев Шалхар Сайрауович |
|||||
|
Күні: |
25.09.2023 жыл
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылардың саны : |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нaқты сaндaр |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: тапсырмалар орындау кезінде арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданады Басым бөлігі: арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттеріне сүйеніп тапсырмаларды талдайды. Кейбіреуі: арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері бойынша алған білімдерін жинақтайды |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
|
|
|
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 5 минут |
Жауап бізден сұрақ сізден әдісі арқылы 1) а санының арифметикалық квадрат түбірі деп квадраты а ға тең болатын теріс емес санды аитады 2) а санының квадрат түбірі деп квадраты а ға тең х санын аитады
3)
4) 5) |
Формуланы естеріне түсіреді
|
|
|
||
|
Жеке жұмыс 25 минут Жұптық жұмыс Сергіту сәті 3 мин Топтық жұмыс |
1
2 мысал: Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару:
3
Фокус-сиқыр көрсетудегі өнер Фокусты оилап тапқан адам Иеронима Босха Ең бірінші фокус көрсеткен адам Эрик Вайс 24 наурыз 1874 жыл Будапешт Австро-Венгрия Математикалық фокусты оилап тапқан Леонтия Филиппович Магницког
Шығармашылық тапсырма Сыртқы түбір белгісінен босату керек :
|
Есептерді шығарады
А)
Б)
А)
Б
B
3 мысал жауаптары
|
Дескриптор -көбеиткіштерге жіктеиді -формуланы қолданады
Дескриптор - көбеиткіштерге жіктеиді -көбеиткішті түбір таңбасының алдына шығарады
Дескриптор -жаңа аинымалы енгізеді -қысқаша көбету формуласын қоланады
Дескриптор -73 санын жіктеиді 25+48 түріне келтіреді -қысқаша көбеиту формуласын қолданады
|
|
||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: Сандар сыры туралы мәлімет жинау |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Ват сап номеріне кері баиланыс сабақ жайлы 87788915010
|
Ұялы телефондарымен кері байланыс жасаиды |
«СМС» |
Кері байланыс парағы. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат түбір қмж 8 сынып
Квадрат түбір қмж 8 сынып
|
Бөлім: |
8.1 A Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|||||
|
Педагогтің тегі ,аты,әкесінің аты (бар болса) |
Долдаев Шалхар Сайрауович |
|||||
|
Күні: |
25.09.2023 жыл
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылардың саны : |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нaқты сaндaр |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: тапсырмалар орындау кезінде арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданады Басым бөлігі: арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттеріне сүйеніп тапсырмаларды талдайды. Кейбіреуі: арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері бойынша алған білімдерін жинақтайды |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
|
|
|
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 5 минут |
Жауап бізден сұрақ сізден әдісі арқылы 1) а санының арифметикалық квадрат түбірі деп квадраты а ға тең болатын теріс емес санды аитады 2) а санының квадрат түбірі деп квадраты а ға тең х санын аитады
3)
4) 5) |
Формуланы естеріне түсіреді
|
|
|
||
|
Жеке жұмыс 25 минут Жұптық жұмыс Сергіту сәті 3 мин Топтық жұмыс |
1
2 мысал: Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару:
3
Фокус-сиқыр көрсетудегі өнер Фокусты оилап тапқан адам Иеронима Босха Ең бірінші фокус көрсеткен адам Эрик Вайс 24 наурыз 1874 жыл Будапешт Австро-Венгрия Математикалық фокусты оилап тапқан Леонтия Филиппович Магницког
Шығармашылық тапсырма Сыртқы түбір белгісінен босату керек :
|
Есептерді шығарады
А)
Б)
А)
Б
B
3 мысал жауаптары
|
Дескриптор -көбеиткіштерге жіктеиді -формуланы қолданады
Дескриптор - көбеиткіштерге жіктеиді -көбеиткішті түбір таңбасының алдына шығарады
Дескриптор -жаңа аинымалы енгізеді -қысқаша көбету формуласын қоланады
Дескриптор -73 санын жіктеиді 25+48 түріне келтіреді -қысқаша көбеиту формуласын қолданады
|
|
||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: Сандар сыры туралы мәлімет жинау |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Ват сап номеріне кері баиланыс сабақ жайлы 87788915010
|
Ұялы телефондарымен кері байланыс жасаиды |
«СМС» |
Кері байланыс парағы. |
||
шағым қалдыра аласыз






мысал: Өрнекті
ықшамдаңдар:



























