Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбір |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.1.2 санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. |
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою Балалар сендер натурал сандардың квадраты дегенді қалай түсінесіңдер? Әр оқушы сандарды екіші дәрежеге көтеріп оны түсіндіредіжене қасиетін айту. Мысалы, 5-тің екінші дәрежесі неге тең,6^2 неге,11^2 неге тең, 12^2 неге тең, т.с.с. Анықтама.Теріс емес а санының квадраты түбірі деп квадраты а-ға тең в санын атайды.
|
Сұрақтарға жауап береді Мысалы, 64 санының квадрат түбірі 8 және -8,өйткені 8²=64 және (-8)² =64. Анықтама. Квадраты а-ға тең кез келген теріс емес b саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады. а санынан алынған арифметикалық квадрат түбір √а деп белгіленеді. Мұндағы √ таңбасы арифметикалық квадрат түбірдіңбелгісінемесе радикал,а- түбір белгісінің ішіндегі өрнек. 3.Арифметикалық квадраттың түбірі мына сандарға тең болатын сандарды табыңдар. 5,12, 0, 0,4 0,49,1∕4 1∕9 , 1,3 2.Теңдеу дұрыс па? √121=11, √49=-7, √0=0 √0,9=0,2 √0,64=0,8 √250=50. Жауабын түсіндір. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
Деңгейлік тапсырмалар:
5)
20*
15* |
2. Өрнектің мәнін табыңдар
а) 3,5
(
ә)
* |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Слайд Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс.№2.7, №2.11. |
Тапсырманы орындайды |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Бүгінгі сабақта: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма беру. №2.12.
|
Сабаққа қатысқанына қарай мұғалімнің 10 баллдық жүйемен бағалауы |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат түбір ҚМЖ / 8-сынып Алгебра
Квадрат түбір ҚМЖ / 8-сынып Алгебра
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбір |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.1.2 санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. |
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою Балалар сендер натурал сандардың квадраты дегенді қалай түсінесіңдер? Әр оқушы сандарды екіші дәрежеге көтеріп оны түсіндіредіжене қасиетін айту. Мысалы, 5-тің екінші дәрежесі неге тең,6^2 неге,11^2 неге тең, 12^2 неге тең, т.с.с. Анықтама.Теріс емес а санының квадраты түбірі деп квадраты а-ға тең в санын атайды.
|
Сұрақтарға жауап береді Мысалы, 64 санының квадрат түбірі 8 және -8,өйткені 8²=64 және (-8)² =64. Анықтама. Квадраты а-ға тең кез келген теріс емес b саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады. а санынан алынған арифметикалық квадрат түбір √а деп белгіленеді. Мұндағы √ таңбасы арифметикалық квадрат түбірдіңбелгісінемесе радикал,а- түбір белгісінің ішіндегі өрнек. 3.Арифметикалық квадраттың түбірі мына сандарға тең болатын сандарды табыңдар. 5,12, 0, 0,4 0,49,1∕4 1∕9 , 1,3 2.Теңдеу дұрыс па? √121=11, √49=-7, √0=0 √0,9=0,2 √0,64=0,8 √250=50. Жауабын түсіндір. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
Деңгейлік тапсырмалар:
5)
20*
15* |
2. Өрнектің мәнін табыңдар
а) 3,5
(
ә)
* |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Слайд Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс.№2.7, №2.11. |
Тапсырманы орындайды |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|||||||
|
Бүгінгі сабақта: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма беру. №2.12.
|
Сабаққа қатысқанына қарай мұғалімнің 10 баллдық жүйемен бағалауы |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
||||||||
шағым қалдыра аласыз






















