Материалдар / Квадрат үшмүше.ашық сабақ 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Квадрат үшмүше.ашық сабақ 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
8.2.1.1 -квадрат үшмүшенің түбір ұғымын меңгерту; 8.2.1.2 -үшмүшеден екімүшенінің толық квадратын бөлу; 8.2.1.3-квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Наурыз 2022
945
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:8.2А.Квадрат теңдеулер.

Мектеп: «Ш.Тоқжігітов атындағы орта мектебі» КММ

Күні. 10.12.2021 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:Үркімбай Сәуле Мұратжанқызы

Сынып: 8 Қатысқандар: 15 Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат үшмүше.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.1.1 -квадрат үшмүшенің түбір ұғымын меңгерту;

8.2.1.2 -үшмүшеден екімүшенінің толық квадратын бөлу;

8.2.1.3-квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Квадрат үшмүшенің түбірлерін таба алады.

Оқушылардың басым бөлігі:Квадрат үшмүшеден екімүшенің квадратын бөліп алады.

Кейбір оқушылар:Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді.


  • Квадрат үшмүшенің түбірлерін табады;

  • Берілген түбірлері бойынша квадрат үшмүше құрады;

  • Үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөледі;

  • Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді.

Тілдік

мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаттары

-Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу алгоритмін талдайды;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;

- Квадтар үшмүше;

- Квадрат үшмүшенің түбірі;

Диалогқа,жазылымға қажетті тіркестер:

- егер ... нөлден үлкен болса,онда...болады;

- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеуге болады;

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы» 6- құндылығы негізінде оқушыларды тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

Алдыңғы

білім

Квадрат үшмүшені жіктеу формуласын біледі

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(8 мин).

I.Ұйымдастыру кезеңі.

II.Психологиялық ахуал туғызу

III.Топқа бөлу.

ІY.Үй тапсырмасын тексеру.

9.3.

Берілген квадрат үшмүшенің түбірлерін табыңдар.

1) (жауабы:0 және 7) ;

2) (жауабы:- және );

3) (жауабы: -3 және 3) ;

4 (жауабы: -6 және 6 );

5) (жауабы:-16 және 16) ;

6) (жауабы:0 және 10).

1-тапсырма: Формулаға қалайсың? «Жалғасын табыңыз»


Келтірілген квадрат теңдеулер


Толымсыз квадрат теңдеулер


Квадрат үшмүше


Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу


Оқушы өз жауабын экраннан тексеріп,өзін-өзі бағалайды. Мақсат пен бағалау критерийлерін оқушылармен талқылау. Оқушылар алдыңғы өткен тақырыптарын еске түсіреді.



















YІ.Топтық жұмыс.2-тапсырма «Құрастыр, сосын жауап бер»( «РОМБТЫҚ» жіктеу әдісі)1-топ . Түбірлерінің қосындысының мәні 1-ге тең, көбейтіндісінің мәні – 30-ға тең болатын келтірілген квадрат теңдеу құрып,үшмүшені көбейткіштерге жіктеңдер.

2-топ: Түбірлерінің қосындысының мәні 11-ге тең, көбейтіндісінің мәні 30-ға тең болатын келтірілген квадрат теңдеу құрып,үшмүшені көбейткіштерге жіктеңдер.Дескриптор

-түбірлерін табады ;-Виет теоремасын қолданады;- квадрат теңдеу жазады,үшмүшені жіктейді.

Видио «Квадрат үшмүшенің толық квадратын бөлу»

YІІІ. «Ой қозғау» (Ойлан.Жұптас.Талқыла.(оқулықпен жұмыс).

Деңгейлік есептер.

1.Квадрат үшмүшеден екімүшенің квадратын айырыңдар. А)х2+6х-18 ; ә)2х2+5х-18.

Дескриптор:

-квадрат үшмүшеден екімүшенің квадратын бөледі; -үшмүшені түрлендірудетиімді тәсілді таңдайды.

2) Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеңдер.

а) 7х2+х-8 ; ә) 5х2+8х+3

Дескриптор:- квадрат үшмүшенің түбірлерін табады;

-квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеудің формуласын қолданалы;

- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді.

3)Берілген бөлшектерді қысқартыңдар.

А) ; ә)

Дескриптор:

- бөлшектің алымына екі өрнектің квадрттарының айырымы формуласымен көбейткіштерге жіктейді;

- бөлшектің бөліміндегі квадрат үшмүшенің түбірлерін табады;

- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді;

-өрнекті түрлендіріп, бөлшекті қысқартады.

Үлгерімі төмен оқушыларға арналған тапсырма.

2+3х-5=0 квадрат теңдеудің коэффициенттерін ата.

Дескриптор:

-квадрат теңдеудің коэффициенттерін атайды.

X. «Миға шабул»логикалық сұрақтар.

XI.Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар:

Бағалау критерийі:

1-тапсырма:Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеңдер: х2-5х+6

Дескриптор:

- квадрат үшмүшенің түбірлерін табады

- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді.

2-тапсырма: бөлшегін қысқартыңдар.

Дескриптор:

- квадрат теңдеудің түбірлерін табады.

-квадрат теңдеуді көбейткіштерге жіктейді;

-өрнекті түрлендіріп, бөлшекті қысқартады.

ҚБ:«ПОПС» әдісі. Берілген жауаптары бойынша оқушылар топты бағалайды.(слайд 7)

Бағалау: 10 баллмен бағаланады. (слайд 2)

Рефлексия.«Бас,қол,жүрек»Шульман әдісі(слайд 8)

Бүгінгі сабақта

  • басың арқылы нені меңгердің?

  • қолың арқылы нені жасай аласың?

  • жүрегің арқылы нені сезіңдің?

























Алгебра

8сынып,

Алматы

«Мектеп» 2018,

А.Әбілқасымова, Т.П.Кучер




Үйге тапсырма беру:№9.13


Саралау -Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау -Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау тәсілдері: тапсырма,диалогқа түсу және қолдау,қарқын.

Оқушыны мақсатқа жеткізу барысында диалог және жеке тапсырмалар тәсілін қолданамын



«Құрастыр, сосын жауап бер»әдісі. Оқушылар топты бағалайды.«Миға шабул» әдісі. «Жалғасын табыңыз»

Оқушылар өзін-өзін бағалайды.

«ПОПС» әдісі.

Дескрипторы бар тапсырмалар құрастырдым.

Оқушыларды топтастыру кезінде денсаулықтарын ескеремін.

Сергіту сәтін өткізу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтаймын.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ?Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!