|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қосбаева Аружан Нурланқызы |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 8 «б» |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.3 |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадраттық функцияның қасиеттерін анықтайды, оның графигінің (параболаның) төбесін, симметрия осін, бағытталуын анықтайды және берілген функциялардың графиктерін координаталық жазықтықта салады |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді Құндылықтарды дарыту:. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. Бағалау парағын тарату Үй жұмысын тексеру Миға шабуыл
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды |
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Бағалау парағын тотырады Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жеке жұмыс
|
Кестені толтырады Жауаптарын тесереді |
Дескриптор Функцияның коэффиценттерін анықтайды Парабола тармағынығ бағытын анықтайды ОУ осімен қиылысу нүктесін анықтайды Парабола төбесін табады 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Сабақтың ортасы 2 5минут |
Тапсырма
|
График бойынша жұмыс жасайды Шешімін бірге талқылайды Қажет болса мұғалімнен көмек сұрайды |
Дескриптор: График бойынша а мен с коэффиценттерін анықтайды D мәнін анықтайды 2 балл |
Жеке тапсырмалар |
|
|
Топтық жұмыс
|
Топ мүшелерімен бірігіп есептің шартын оқып, талқылайды. Өмірлік жағдайды (жол, көпір, сатылым, температура т.б.) математикалық модельге айналдырады. Берілген шамаларды анықтап, квадраттық функция түрінде жазады. Графикті бірге салады (қағазда немесе GeoGebra көмегімен). Функцияның қасиеттерін (өсу, кему, максимум/минимум) талдайды. Ортақ шешімге келіп, қорытынды жасайды. Өз тобының жауабын сынып алдында түсіндіреді. |
Дескриптор Фунция графигін салады Функцияның ең үлкен мәнін анықтайды Функцияның нөлдерін анықтайды Оны өмірлік жағдаймен байланыстырады 2 балл |
ЖИ арқылы жасалған видео |
||
|
Тапсырма:
|
GeoGebra бағдарламасында берілген функцияны енгізіп, графигін салады. Графикке қарап функцияның анықталу облысын анықтайды. Функцияның мәндер жиынын табады. Функцияның өсу және кему аралықтарын анықтайды. Нәтижелерін жұбымен салыстырып, тексереді. Қорытындыны дәптерге немесе жұмыс парағына жазады. |
Дескрипто Графикке қарап функцияның анықталу облысын анықтайды. Функцияның мәндер жиынын табады. Функцияның өсу және кему аралықтарын анықтайды. 2 балл |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық функция
Квадраттық функция
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қосбаева Аружан Нурланқызы |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 8 «б» |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.3 |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадраттық функцияның қасиеттерін анықтайды, оның графигінің (параболаның) төбесін, симметрия осін, бағытталуын анықтайды және берілген функциялардың графиктерін координаталық жазықтықта салады |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді Құндылықтарды дарыту:. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. Бағалау парағын тарату Үй жұмысын тексеру Миға шабуыл
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды |
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Бағалау парағын тотырады Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жеке жұмыс
|
Кестені толтырады Жауаптарын тесереді |
Дескриптор Функцияның коэффиценттерін анықтайды Парабола тармағынығ бағытын анықтайды ОУ осімен қиылысу нүктесін анықтайды Парабола төбесін табады 2 балл |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар |
|
|
Сабақтың ортасы 2 5минут |
Тапсырма
|
График бойынша жұмыс жасайды Шешімін бірге талқылайды Қажет болса мұғалімнен көмек сұрайды |
Дескриптор: График бойынша а мен с коэффиценттерін анықтайды D мәнін анықтайды 2 балл |
Жеке тапсырмалар |
|
|
Топтық жұмыс
|
Топ мүшелерімен бірігіп есептің шартын оқып, талқылайды. Өмірлік жағдайды (жол, көпір, сатылым, температура т.б.) математикалық модельге айналдырады. Берілген шамаларды анықтап, квадраттық функция түрінде жазады. Графикті бірге салады (қағазда немесе GeoGebra көмегімен). Функцияның қасиеттерін (өсу, кему, максимум/минимум) талдайды. Ортақ шешімге келіп, қорытынды жасайды. Өз тобының жауабын сынып алдында түсіндіреді. |
Дескриптор Фунция графигін салады Функцияның ең үлкен мәнін анықтайды Функцияның нөлдерін анықтайды Оны өмірлік жағдаймен байланыстырады 2 балл |
ЖИ арқылы жасалған видео |
||
|
Тапсырма:
|
GeoGebra бағдарламасында берілген функцияны енгізіп, графигін салады. Графикке қарап функцияның анықталу облысын анықтайды. Функцияның мәндер жиынын табады. Функцияның өсу және кему аралықтарын анықтайды. Нәтижелерін жұбымен салыстырып, тексереді. Қорытындыны дәптерге немесе жұмыс парағына жазады. |
Дескрипто Графикке қарап функцияның анықталу облысын анықтайды. Функцияның мәндер жиынын табады. Функцияның өсу және кему аралықтарын анықтайды. 2 балл |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|

шағым қалдыра аласыз





















