Квадраттық функция графигі және оның қасиеттері

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Квадраттық функция графигі және оның қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
Парабола туралы түсінік
Материалдың қысқаша нұсқасы



Тексерілді:______________

Бөлім:

Квадраттық функция

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты:

Назаримбетова Гулжанат Бахтыбайкызы

Сынып:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

07.02.2025ж

Сабақтың тақырыбы:

Квадраттық функция және оның графигі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

8.4.1.3 у түріндегі квадраттық функцияның қасиеттерін білу және графигін салу;

Сабақтың мақсаттары:

квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және графиктерін салуды үйрену және қолдану;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Педагогтың әрекеті:

Оқушының әрекеті:

Бағалау

Ресурстар

Ұйыстастыру кезеңі

5минут

1.Оқушылармен сәлемдесемін .Түгендеймін.

2.Психологиялық ахуал орнатамын.

https://youtu.be/9kcFBdcbpf4?si=DU126LYuOUbNjEdW

Қанатты сөздер айтамын. Жағымды ахуал туындатып, сәттілік тілеп, сабақты бастаймыз

Үй жұмыстарын дайын слайдтағы дұрыс жауаптардың көмегімен тексеремін.










Өткен сабақты «Орнын тап» әдісі арқылы қайталау тапсырмасын орындатамын.







Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Досыңмен сырлас » әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады.

Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды










дескриптор:

-берілген функция графигін сыза алады

1 балл









Бағалау парағы;

Слайд; оқу құралдары


Сабақтың басы

5 минут

Оқушылар слайдтағы тапсырмаларды тақтада орындайды.

Берілген функциялардың графиктерін сымдармен параболаның тармақтарын функцияға сәйкес жоғары немесе төмен қаратып орналастырып, іледі

Сабаққа белсенді қатысып , сұрақ қойып отырған оқушыларды ауызша мақтау сөздерімен бағалап отыру

Дескриптор:

Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабақты пысықтайды.

Жалпы балл -1балл

Оқу құралдары;

Бағалау парағы;

Сабақтың ортасы

20 минут



























7 минут

Топтық тапсырма Оқулықпен жұмыс

«Квадрат» тобы №14.13 1)

«Функция» тобы №14.13 2)

«Парабола» тобы №14.13 3)




















Жеке жұмыс

2-тапсырма

таратпа қағаз арқылы беремін




Топтар тапсырмаларын орындап болса, алдарындағы қоңырауды басу арқылы белгі береді. Топтар болған соң «ЕЛШІ» әдісімен келесі топқа барып топ мүшелері өз есебін түсіндіреді




Кері байланыс «Светофор» арқылы кері байланыс береді;














Таратпа қағаздармен дәптерге жұмыс жасайды










«Ұпай кард» тәсілімен топтар бірін-бірі бағалайды;

Бағалау парағына бұл тапсырманы орындағаны үшін бояу арқылы өзін бағалау

Дескриптор:

-параболаның төбесі мен симметрия осінің теңдеуін табады- -1 балл;

-функцияның өсу кему аралықтарын табады -1 балл;

-функцияның нөлдерін табады -1 балл;

-функцияның графигін салады- 1 балл;



Дескриптор:

-Квадраттық функцияның қасетін қолданады;

-Функцияның графиктерін дұрыс табады

Жалпы: 2 балл






бағалау парақтары, дәптер


https://wordwall.net/ru/resource/49102888

вордволл платформасы арқылы бекіту тапсырмаларын орындайды.

Оқушылар wordwall. платформасында берілген тапсырмаларды орындайды, сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:


Әрбір дұрыс жауап 2 балл

Постерлер, маркер, оқу құралдары, тақта

Кюар кодтар;


Сабақтың соңы

3 минут



Қорытынды

Реслексия «Шырақ» арқылы оқушылардан аламын.

Түсіндім - жасыл түсті шырақ жанады

Сұрағым бар –сары түсті шырақ жанады

Түсінбедім –қызыл түсті шырақ жанады

Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін

Үй тапсырмасын беремін.

Кері байланыс «Светофор» арқылы кері байланыс береді;


Үйге тапсырма:№14.18 есеп

1-10 баллдық шкаламен бағалау



Бағалау парағы







8.4.1.3 у түріндегі квадраттық функцияның қасиеттерін білу және графигін салу;















Shape1

16

Сәйкестікті анықтаңыз:


Жағдайлар

Функция

1.D>0;a<0

А




  1. D>0;a>0

В




  1. D<0;a>0

С






D







Жауабыңыз: 1____, 2_____, 3____ .





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.03.2025
226
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі