|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты: |
Баймұқа Сұлуай Бақдаулетқызы |
||||
|
Сынып: |
7 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
10.02.2025 ж |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Есептерді шығаруда түрлі комбинацияларды орындау үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданып көбейткіштерге жіктеу |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Тексерілді ДӘІЖО ________________ Ш.К.Рысбаева
|
Ұйыстастыру кезеңі 5 минут |
Оқушылармен амандасамын Оқушылардың көңіл күйін сұрап болған соң оқушыларды түгелдеймін. Сабақ бойы өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын |
Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды |
Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындату
|
Сұрақтарға жауап береді; Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындайды |
Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
wordwall.net платформасы |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру Видео сабақтар арқылы
Жеке жұмыс «Кім жылдам?» стратегиясы Әр түрлі әдістерді қолданып, көбейткішитерге жіктеңіз.
3.
4.
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз |
Видео сабақтарды көреді, есептің шығарылу жолдарын түсінеді. Жеке тапсырмалардын орындайды Жеке жұмыс Эталон бойынша бір-бірін тексеру 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. |
Дескриптор: - Топтау тәсілі; - Қысқаша көбейту формулалары; - Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. - дұрыстығын тексереді; |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. Бағалау сайликтері
|
|
Сабақтың соңы 15 минут |
Тапсырма. жұптық тапсырмасы Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз 1) 2)
3)
4)
5) 6)
|
Тапсырма. жұптық тапсырмасы Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз 1) 2)
3)
4)
5) 6)
|
Дескриптор: - Топтау тәсілі; - Қысқаша көбейту формулалары; - Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. - дұрыстығын тексереді; |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. |
|
5 минут Қорытынды |
Реслексия
Кері байланыс парағын беру, бір, екі оқушыдан ауызша сұрап өту. Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін Үй жұмысы:
1.
2.
3.
4.
5.
6. |
Реслексия
Парағына жазып өткізеді, бір, екі оқушы ауызша жауап береді.
Бағалау жұмыстарын жинап береді Үй жұмысы:
1.
2.
3.
4.
5.
6. |
Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
Алма ағашы Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық функция және оның графигі
Квадраттық функция және оның графигі
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты: |
Баймұқа Сұлуай Бақдаулетқызы |
||||
|
Сынып: |
7 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
10.02.2025 ж |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Есептерді шығаруда түрлі комбинацияларды орындау үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданып көбейткіштерге жіктеу |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Тексерілді ДӘІЖО ________________ Ш.К.Рысбаева
|
Ұйыстастыру кезеңі 5 минут |
Оқушылармен амандасамын Оқушылардың көңіл күйін сұрап болған соң оқушыларды түгелдеймін. Сабақ бойы өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын |
Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды |
Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындату
|
Сұрақтарға жауап береді; Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындайды |
Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
wordwall.net платформасы |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру Видео сабақтар арқылы
Жеке жұмыс «Кім жылдам?» стратегиясы Әр түрлі әдістерді қолданып, көбейткішитерге жіктеңіз.
3.
4.
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз |
Видео сабақтарды көреді, есептің шығарылу жолдарын түсінеді. Жеке тапсырмалардын орындайды Жеке жұмыс Эталон бойынша бір-бірін тексеру 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. |
Дескриптор: - Топтау тәсілі; - Қысқаша көбейту формулалары; - Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. - дұрыстығын тексереді; |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. Бағалау сайликтері
|
|
Сабақтың соңы 15 минут |
Тапсырма. жұптық тапсырмасы Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз 1) 2)
3)
4)
5) 6)
|
Тапсырма. жұптық тапсырмасы Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз 1) 2)
3)
4)
5) 6)
|
Дескриптор: - Топтау тәсілі; - Қысқаша көбейту формулалары; - Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару. - дұрыстығын тексереді; |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. |
|
5 минут Қорытынды |
Реслексия
Кері байланыс парағын беру, бір, екі оқушыдан ауызша сұрап өту. Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін Үй жұмысы:
1.
2.
3.
4.
5.
6. |
Реслексия
Парағына жазып өткізеді, бір, екі оқушы ауызша жауап береді.
Бағалау жұмыстарын жинап береді Үй жұмысы:
1.
2.
3.
4.
5.
6. |
Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
Алма ағашы Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз















































