|
Күні: 09.11.2018 |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадраттық теңдеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу 8.2.2.2 квадрат теңдеудің түрлерін |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі: Түсінеді,талдайды,есептер шығарады. Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: Оқып үйренген формулаларын есеп шығаруда түрлендіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Қалыптастырушы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру бөлімі 7 минут |
-Оқушылармен амандасу,түгелдеу; -оқу құралдарын түгелдеу, реттеу; -Үйге берілген тапсырманы сұраймын.
|
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материал 25минут
|
Екінші дәрежелі айнымалысы бар х2+400=0; 8х2+56х=0; -х2+16х-4=0 теңдеулерін қарастырайық. Мұндай теңдеулер квадраттық теңдеулер деп аталады. ax2+bx+c=0 түріндегі теңдеу квадраттық теңдеу деп аталады. Мұндағы х – айнымалы, a,b,c – кез келген сандар a=0. а,b және с-ны ax2+bx+c=0 (а=0) квадрат теңдеуінің коэффициенттері деп атайды.
Теңдеуді шеш дегеніміз – оның шешімдер жиынының анықтау немесешешімі жоқ екенін анықтау. Мысал: ax2+c=0 мұндағы a=0 10x2-2,5=0 10x2=2,5 x2=0,25 x1=0,5 x2=-0,5 Бағдаршам тәсілі арқылы есептер шығарту.
5х2-6х=0 4х2-9=0 3x2-4x=0 3x2-27=0
3x2+6x=8x2-15x 11х2 – 6х - 27=8х2 -6х 26+5у-0,5у2=2,5у2+26 -7х2+13х+9= -19+13х
х2+
|
Оқулық Алгебра 8 сынып
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Кейінгі тапсырма
Қалыптастырушы бағалау жүреді. (жұлдызшалар мен кесте
толтыру,мадақтау сөздер
арқылы) Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнады? 3-вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды?
|
парақшалар |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық теңдеу
Квадраттық теңдеу
|
Күні: 09.11.2018 |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадраттық теңдеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу 8.2.2.2 квадрат теңдеудің түрлерін |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі: Түсінеді,талдайды,есептер шығарады. Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: Оқып үйренген формулаларын есеп шығаруда түрлендіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Қалыптастырушы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру бөлімі 7 минут |
-Оқушылармен амандасу,түгелдеу; -оқу құралдарын түгелдеу, реттеу; -Үйге берілген тапсырманы сұраймын.
|
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материал 25минут
|
Екінші дәрежелі айнымалысы бар х2+400=0; 8х2+56х=0; -х2+16х-4=0 теңдеулерін қарастырайық. Мұндай теңдеулер квадраттық теңдеулер деп аталады. ax2+bx+c=0 түріндегі теңдеу квадраттық теңдеу деп аталады. Мұндағы х – айнымалы, a,b,c – кез келген сандар a=0. а,b және с-ны ax2+bx+c=0 (а=0) квадрат теңдеуінің коэффициенттері деп атайды.
Теңдеуді шеш дегеніміз – оның шешімдер жиынының анықтау немесешешімі жоқ екенін анықтау. Мысал: ax2+c=0 мұндағы a=0 10x2-2,5=0 10x2=2,5 x2=0,25 x1=0,5 x2=-0,5 Бағдаршам тәсілі арқылы есептер шығарту.
5х2-6х=0 4х2-9=0 3x2-4x=0 3x2-27=0
3x2+6x=8x2-15x 11х2 – 6х - 27=8х2 -6х 26+5у-0,5у2=2,5у2+26 -7х2+13х+9= -19+13х
х2+
|
Оқулық Алгебра 8 сынып
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Кейінгі тапсырма
Қалыптастырушы бағалау жүреді. (жұлдызшалар мен кесте
толтыру,мадақтау сөздер
арқылы) Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнады? 3-вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды?
|
парақшалар |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















