|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||||||
|
Күні: 01.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||||||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Квадрат
теңсіздіктің
-Квадрат теңсіздіктің D>0, D=0, D<0 болғандағы графиктердің орналасуын, график бойынша теңсіздіктің жауабын жазу; - Квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, топтық жұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмысжасау, басқа оқyшының, топтың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау.
Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылардың алдына алгоритм ұсынылады: І топ-Квадрат теңдеу; ІІтоп-Теңсіздік; ІІІ топ – Интервал; IVтоп- Парабола Топтық жұмыc Оқушылар 2 түрлі топтарға бөлініп жұмыстанады. 1-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а > 0 және D > 0 болғанда 2) а > 0 және D = 0 болғанда 3) а > 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. 2-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а < 0 және D > 0 болғанда 2) а < 0 және D = 0 болғанда 3) а < 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді - Аралықтарды көрсетеді - Теңсіздіктің шешімдерін жазады Шешімді түсіндіру кезінде математикалық тілді дұрыс қолданады, рет-ретімен талқыланады Постерді дайындап, қорғауға топтың әрбір мүшесі қатысады Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Жұппен жұмыс. Диалогтық оқытуәдісі.«Көршіңе көмек беру» әдісі. Тапсырма . Теңсіздіктерді шешіңіз: Дескрипторлар - Квадрат үшмүшеліктің түбірлерін табады - Параболаның сұлбасын салады - аралықтарды көрсетеді - Теңсіздіктің шешімін жазады Бұл жерде әр оқушы бір есепті шығарып, шығарылу жолын көршісіне түсіндіреді. Жеке жұмыс. Aлгоритм бойынша есепті шығарады. Алгоритм тақтаға ілінеді:
Тапсырма . Теңсіздіктің барлық оң бүтін шешімдерінің саннын көрсету
Шығармашылықты дамыту мақсатында Тапсырма . Функцияның анықталу облысын табу
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Жалған немесе Ақиқат» ойыны Мұғалім бірнеше пікірлер оқиды, оқушылар оның жалған не ақиқат екенін анықтайды.
Р
«Бас бармақ» арқылы бағалау.
жауап толықемес.
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық теңсіздіктер
Квадраттық теңсіздіктер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.А Теңсіздіктер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||||||
|
Күні: 01.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||||||
|
Сынып: Алгебра 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңсіздіктер |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Квадрат
теңсіздіктің
-Квадрат теңсіздіктің D>0, D=0, D<0 болғандағы графиктердің орналасуын, график бойынша теңсіздіктің жауабын жазу; - Квадрат теңсіздіктерді шешу; |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Бiр-бiрін тыңдау,құрметтеу,түсiнy, өз ойларын еркiн айтy, ынтымақтастық құндылығын, жұппенжұмыс, топтық жұмыс, еңбек және шығармашылық құндылығын өздiгiмен жұмысжасау, басқа оқyшының, топтың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асырy. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау.
Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылардың алдына алгоритм ұсынылады: І топ-Квадрат теңдеу; ІІтоп-Теңсіздік; ІІІ топ – Интервал; IVтоп- Парабола Топтық жұмыc Оқушылар 2 түрлі топтарға бөлініп жұмыстанады. 1-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а > 0 және D > 0 болғанда 2) а > 0 және D = 0 болғанда 3) а > 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. 2-топ тапсырмасы
ах2
+
bх
+c
> 0,
ах2
+
bх
+c
1) а < 0 және D > 0 болғанда 2) а < 0 және D = 0 болғанда 3) а < 0 және D < 0 болғанда графиктерінің сұлбасын салып, қорытынды жасаңыз. Дескрипторлар - Параболаның тармағының бағытын көрсетеді - Дискриминант таңбасына байланысты х осіне қатысты параболаның орналасуын көрсетеді - Аралықтарды көрсетеді - Теңсіздіктің шешімдерін жазады Шешімді түсіндіру кезінде математикалық тілді дұрыс қолданады, рет-ретімен талқыланады Постерді дайындап, қорғауға топтың әрбір мүшесі қатысады Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Жұппен жұмыс. Диалогтық оқытуәдісі.«Көршіңе көмек беру» әдісі. Тапсырма . Теңсіздіктерді шешіңіз: Дескрипторлар - Квадрат үшмүшеліктің түбірлерін табады - Параболаның сұлбасын салады - аралықтарды көрсетеді - Теңсіздіктің шешімін жазады Бұл жерде әр оқушы бір есепті шығарып, шығарылу жолын көршісіне түсіндіреді. Жеке жұмыс. Aлгоритм бойынша есепті шығарады. Алгоритм тақтаға ілінеді:
Тапсырма . Теңсіздіктің барлық оң бүтін шешімдерінің саннын көрсету
Шығармашылықты дамыту мақсатында Тапсырма . Функцияның анықталу облысын табу
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Жалған немесе Ақиқат» ойыны Мұғалім бірнеше пікірлер оқиды, оқушылар оның жалған не ақиқат екенін анықтайды.
Р
«Бас бармақ» арқылы бағалау.
жауап толықемес.
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз










ефлексия.
«Нысана» арқылы













