Құқық негіздері пәнінен 11 сыныптың аптасына 2 сағаттық
2-тоқсанға
Қысқа мерзімді жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Азаматтық түсінігі. Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату. Азаматтық - Қазақстан Республикасы конституция лық құқығының институты |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық түсінігі. Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату.Азаматтық - Қазақстан Республикасы конституция лық құқығының институты 1-сабақ |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.1.1 - азаматтық ұғымын ашу; 11.2.1.2 - қазақстандық азаматтықты алу және азаматтықтан айырылудың негіздемелерін нақты мысалдар арқылы түсіндіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық азаматтықтың негізгі мәні мен маңызын ашу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ой салу О Бұл жерде оқушылардан «Азаматтық» ұғымын ассоциациялар арқылы белгілеуді сұраймыз. Бүкілсыныптық талқылаудың нәтижесінде жаңа тақырыпқа шығамыз. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Дескриптор: Азаматтық ұғымының мәнін түсінеді; Азаматықтың мәні мен маңызын біледі |
ҚБОқушылар жауабына бірден ауызша кері байланыс беріледі. мадақтау |
ҚР Конституциясы
Қазақстан Республикасы Президентінің ресми сайты |
||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс «ҚР Азaмaттығы туралы» Заңның негізінде азаматтық ұғымына байланысты түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Бұл жерде Азаматтық туралы заңның негізінде қазақстандық азаматтықты алу мен жоғалтудың негіздерін нақты мысалдармен түсіндіру қажет. Зерттеу сұрақтары: - Азаматтық алуының маңыздылығы неде? - Азаматтық айырылудың салдары қандай? Талдаудың нәтижелерін сұрау арқылы бүкілсыныптық талқылау жүргіземіз. 1-тапсырма 1991 жылы 20 желтоқсанда қабылдантан " Каз ликасын, азаматтығы туралы " Занды ұждан шығарып, Қазақстан Республиканің азаматтаттығын алу мен тоқтату негіздерін атап кқрсетіңіздер 2- тапсырма. Қазақстан Республикасының А. деген азамат Германияда болғанда Германия азаматына дене жарағын салып, ел аумағынан шығып кетті Германиянын, кукык, корғay органдары оны соттау үшін Германия ауматына қайту үшін Қазақстаннан азамат С. - ны Германия талап етеді. Қазақстан Республикасы Германия, талапты орындау Азамат С. кукықтык, жауапкершіліктен құтыла ала ма? 3- тапсырма. 1991 жылы 20 желтоксанда қабылданган «Казак, стан Республикасының азаматтығы туралы»Заңын қолдана отырып кестені толытыңыз
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Азаматтық туралы заңның 2-3 тарауларының баптарын негізге ала отырып талдау жұмысын жасайды. Дескриптор: - Азаматтық алудың маңыздылығын түсіндіріп бере алады; - Азаматтық айырылудың салдарын болжай алады;
Дескриптор: Жағдаятты заңнамаға сүйене отырып анықтайды; Казак, стан Республикасының азаматтығы туралы Заңнаманы қолданады; Баланың Қазақстан Республикасының азаматы болу ерекшеліктерін сипаттайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБОқушылар жауабына бірден ауызша кері байланыс беріледі.
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Ағдарбеков Т. Мемлекет және құқық теорияся. – Алматы, 2003.
Е. Қуандықов, Ш. Маликова, С. Есетова. «Құқықтану». – Алматы: Дәуір, 2007 жыл Лучшие гражданства мира: какой паспорт самый ценный и что думают о Казахстанеhttps://forbes.kz/news/2018/04/20/newsid_170910
|
||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма «Мен Қазақстан Республикасының азаматымен» Ой түйін
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Маған ... бұл болашақта қажет болады Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Азаматтық түсінігі. Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату. Азаматтық - Қазақстан Республикасы конституция лық құқығының институты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық түсінігі. Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату.Азаматтық - Қазақстан Республикасы конституциялық құқығының институты 2-сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.1.1 - азаматтық ұғымын ашу; 11.2.1.2 - қазақстандық азаматтықты алу және азаматтықтан айырылудың негіздемелерін нақты мысалдар арқылы түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық азаматтықтың негізгі мәні мен маңызын ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Миға шабуыл 1.Қандай қоғамдық қатынастар азаматтық құқықпен реттеледі? Өз өмірлеріңнен мысалдар келтіріңдер. 2. «Мүліктік және жеке мүліктік емес қатынастар» ұғымын түсіндіріңдер. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Құқық негіздері пәнінен 11
сыныптың аптасына 2 сағаттық
2-тоқсанға Қысқа мерзімді
жоспары
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Құқық
негіздері
Бөлім: Азаматтық түсінігі. Қос
азаматтық. Азаматтықты алу мен
тоқтату.
Азаматтық -
Қазақстан Республикасы конституция лық құқығының
институты
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
11
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Азаматтық түсінігі.
Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату.Азаматтық - Қазақстан
Республикасы конституция лық құқығының институты
1-сабақ
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 11.2.1.1 - азаматтық ұғымын
ашу;
11.2.1.2 -
қазақстандық азаматтықты алу және азаматтықтан айырылудың
негіздемелерін нақты мысалдар арқылы
түсіндіру
Сабақтың
мақсаты
Қазақстандық
азаматтықтың негізгі мәні мен маңызын
ашу
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру Өзін-өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру Ой
салу О Бұл жерде оқушылардан
«Азаматтық» ұғымын ассоциациялар арқылы белгілеуді сұраймыз.
Бүкілсыныптық талқылаудың нәтижесінде жаңа тақырыпқа
шығамыз.
Оқушыларды
сабақтың тақырыбы және мақсатымен
таныстыру
Оқушылар өз ойларын
ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа
тақырыпқа көшу Дескриптор: Азаматтық ұғымының мәнін
түсінеді;
Азаматықтың мәні мен
маңызын біледі ҚБОқушылар жауабына бірден
ауызша кері байланыс
беріледі.
мадақтау ҚР
Конституциясы
Қазақстан
Республикасы Президентінің ресми
сайты Жаңа
білім Мәтінмен
жұмыс «ҚР Азaмaттығы туралы» Заңның
негізінде азаматтық ұғымына байланысты түсіндіру жұмыстары
жүргізіледі. Бұл жерде Азаматтық туралы заңның негізінде
қазақстандық азаматтықты алу мен жоғалтудың негіздерін нақты
мысалдармен түсіндіру қажет. Зерттеу
сұрақтары: - Азаматтық алуының
маңыздылығы неде? - Азаматтық айырылудың салдары
қандай? Талдаудың нәтижелерін сұрау
арқылы бүкілсыныптық талқылау
жүргіземіз. 1-тапсырма 1991 жылы 20 желтоқсанда
қабылдантан " Каз ликасын, азаматтығы туралы "
Занды ұждан шығарып, Қазақстан
Республиканің азаматтаттығын алу мен тоқтату
негіздерін атап
кқрсетіңіздер 2-
тапсырма. Қазақстан Республикасының А.
деген азамат Германияда болғанда Германия
азаматына дене жарағын салып, ел
аумағынан шығып кетті Германиянын, кукык, корғay
органдары оны соттау үшін Германия
ауматына қайту үшін Қазақстаннан азамат
С. - ны Германия талап етеді. Қазақстан
Республикасы Германия, талапты орындау Азамат С. кукықтык,
жауапкершіліктен құтыла ала
ма? 3-
тапсырма. 1991 жылы 20 желтоксанда
қабылданган «Казак, стан Республикасының азаматтығы туралы»Заңын
қолдана отырып кестені
толытыңыз
Негіздеме ҚР азаматтығы бола
ма? Туылған кезде ата-анасы
екеуіде ҚР-ның азаматы болған
бала
Туылған кезде ата-анасы
екеуіде ҚР-ның азаматы болған
бала
Ата-анасының екеуіде
белгісіз,ҚР-ның азаматы бола ма
бала?
Мәтінмен
жұмыс
Мәтіннен негізгі
идеяны анықтайды
Азаматтық туралы
заңның 2-3 тарауларының баптарын негізге ала отырып талдау жұмысын
жасайды.
Дескриптор:
- Азаматтық алудың
маңыздылығын түсіндіріп бере
алады;
- Азаматтық
айырылудың салдарын болжай
алады;
Дескриптор:
Жағдаятты заңнамаға
сүйене отырып анықтайды;
Казак, стан
Республикасының азаматтығы туралы Заңнаманы
қолданады;
Баланың Қазақстан
Республикасының азаматы болу ерекшеліктерін
сипаттайды;
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
«Ең үздік
жауап»
ҚБОқушылар жауабына бірден
ауызша кері байланыс
беріледі.
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
Ағдарбеков Т.
Мемлекет және құқық теорияся. – Алматы,
2003.
Е. Қуандықов, Ш.
Маликова, С. Есетова. «Құқықтану». – Алматы: Дәуір, 2007
жыл
https://forbes.kz/news/2018/04/20/newsid_170910
Бекіту
Сабақты
қорытындылау
Үйге
тапсырма
«Мен Қазақстан
Республикасының азаматымен»
Ой
түйін
Сабақтың тақырыбын
қорытындылау
«Ең үздік
жауап»
Ақпараттық
карточка
Кері
байланыс
Жалғастырыңыз:
Маған ... қызықты
болды
Маған ... бұл
болашақта қажет болады
Бұл ... қиындық
туғызды
Осы ... мені
ойландырды
Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
Оқушылар бағалай
критерийлерімен өз деңгейлерін
бағалайды
А4,
конспект
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Құқық
негіздері
Бөлім: Азаматтық түсінігі. Қос
азаматтық. Азаматтықты алу мен
тоқтату.
Азаматтық -
Қазақстан Республикасы конституция лық құқығының
институты
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
11
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Азаматтық түсінігі.
Қос азаматтық. Азаматтықты алу мен тоқтату.Азаматтық - Қазақстан
Республикасы конституциялық құқығының институты
2-сабақ
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 11.2.1.1 - азаматтық ұғымын
ашу;
11.2.1.2 -
қазақстандық азаматтықты алу және азаматтықтан айырылудың
негіздемелерін нақты мысалдар арқылы
түсіндіру
Сабақтың
мақсаты
Қазақстандық
азаматтықтың негізгі мәні мен маңызын
ашу
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру Өзін-өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру Миға
шабуыл 1.Қандай қоғамдық қатынастар
азаматтық құқықпен реттеледі? Өз өмірлеріңнен мысалдар
келтіріңдер. 2. «Мүліктік және жеке
мүліктік емес қатынастар» ұғымын
түсіндіріңдер.
Оқушыларды
сабақтың тақырыбы және мақсатымен
таныстыру
Оқушылар өз ойларын
ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа
тақырыпқа көшу ҚБ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
қушыларға
азаматтық ұғымына байланысты сұрақтар қойылады және сол арқылы
оқушылардың бұл ұғымды қалай түсінетіндігі
анықталады.












