|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
25.09 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Токеш С.А |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Н дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді,сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбысты анықтайды;дыбыспен әріпті таниды, оларды бір – бірінен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерден сөйлемдер құрастырады Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды Сөздерге дыбыстық талдау жасайды Н әрпін таңбалап жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Серпілген сауал» әдісі 1.Дүниедегі ең жақын адам кім? 2.Ең қажетті ас қалай аталады? 3.Бұл қандай сөздер? 4.Таныс емес дыбысты ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бірге ілесіп оқы» әдісі Сөздерді, буынға бөліп,қосып оқы. Сөйлемдерді оқы. Сөздерден сөйлем құрастыр. Дескриптор: -сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. - сөздерге дыбыстық талдау жасайды. -сөздерден сөйлемдер құрастырады |
Сұрақтарға жауап береді.
1.Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. 2. Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3.Сөздерден сөйлемдер құрастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 24 бет Н әрпінің баспа, жазба түрлері Ана мен нанның суреті
Оқулық 24 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Әріптің қалай модельденген жолдарын көрсету. 1.Ауада жаздыру. 2.Элементерді жазу (нүктелерді қосу) 3Үлгі бойынша жаз (Үлгі көрсетіледі) Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. «Денеңмен сурет сал» ойыны.. |
1. Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2. Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар алдында бояу тұр деп ойлайды. Сол бояудан өзінің қалаған түсін таңдап алады. У дыбысын ауада жазады. Алдымен бояуға оң қолын, содан соң сол қолын, мұрнын, құлағын, аяғын батырып ауада жазады |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер Қаламсап Видео https://www.youtube.com/watch?v=vB1IP3FrQ4A
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Бояулар сыры” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес сөзді тап. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: - сәйкес сөзді табады -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Сәйкес сөзді табады 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Л дыбысы және әріпі
Л дыбысы және әріпі
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
25.09 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Токеш С.А |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Н дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді,сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбысты анықтайды;дыбыспен әріпті таниды, оларды бір – бірінен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерден сөйлемдер құрастырады Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды Сөздерге дыбыстық талдау жасайды Н әрпін таңбалап жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Серпілген сауал» әдісі 1.Дүниедегі ең жақын адам кім? 2.Ең қажетті ас қалай аталады? 3.Бұл қандай сөздер? 4.Таныс емес дыбысты ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бірге ілесіп оқы» әдісі Сөздерді, буынға бөліп,қосып оқы. Сөйлемдерді оқы. Сөздерден сөйлем құрастыр. Дескриптор: -сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. - сөздерге дыбыстық талдау жасайды. -сөздерден сөйлемдер құрастырады |
Сұрақтарға жауап береді.
1.Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. 2. Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3.Сөздерден сөйлемдер құрастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 24 бет Н әрпінің баспа, жазба түрлері Ана мен нанның суреті
Оқулық 24 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Әріптің қалай модельденген жолдарын көрсету. 1.Ауада жаздыру. 2.Элементерді жазу (нүктелерді қосу) 3Үлгі бойынша жаз (Үлгі көрсетіледі) Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. «Денеңмен сурет сал» ойыны.. |
1. Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2. Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар алдында бояу тұр деп ойлайды. Сол бояудан өзінің қалаған түсін таңдап алады. У дыбысын ауада жазады. Алдымен бояуға оң қолын, содан соң сол қолын, мұрнын, құлағын, аяғын батырып ауада жазады |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер Қаламсап Видео https://www.youtube.com/watch?v=vB1IP3FrQ4A
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Бояулар сыры” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес сөзді тап. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: - сәйкес сөзді табады -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Сәйкес сөзді табады 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
шағым қалдыра аласыз














