Күні: 7 апта
Тақырыбы : Л дыбысы сөздің басында машықтандыру
Мақсаты: Л дыбысын сөздің басында анық айтуын бекіту
Міндеті:
А) Түзету- білімділік:«Л» дыбысының сөздің басында дұрыс айтуға үйрету.
Ә) Түзету-дамытушылық:фонематикалық естуін , ойлау, қабылдау, зейінін дамыту,артикуляциялық моторикасын дамыту.
Б) Түзету-тәрбиелік:сөйлеу тіліне бақылау жасау,тыңдай білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктер:«Л» дыбысының профилі және суреттер, айна, артикуляциялық жаттығулардың суреттері,презентация.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? |
Сәлеметсізбе! Жақсы. |
|
Негізгі бөлім: |
-Тіл ортасы төмен түскен, тілдің артқы жағы көтеріңкі, тілдің бүйір жақтары төмен түседі Л дыбысына арналған артикуляциялық жаттығуларды жасаймыз. Айнаға қарап жаттығуымызды еске түсірейік. Менің соңымнан қайтала, бірге орындайық! Артикуляциялық жаттығуларды орындау:
Сергіту сәті:
Бiр, екi, үш, бiр, екi,
үш,
Рефлексия:
Өзіңе ұнаған смайлик арқылы көңіл-күйіңді білдір |
Л дыбысының артикуляция сын есіне түсіреді. Жаттығулар ды айнаға қарап логопед соңынан қайталайды Дәптерге жазу. Жаттығуды орындайды Тапсырманы орындайды Ұнаған смайлигін таңдайды |
|
Қорытынды: |
Қандай жаңа сөздер айттық? Үй тапсырмасы Сабақ аяқталды! Сау бол! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Л дыбысын сөздің басында машықтандыру
Л дыбысын сөздің басында машықтандыру
Күні: 7 апта
Тақырыбы : Л дыбысы сөздің басында машықтандыру
Мақсаты: Л дыбысын сөздің басында анық айтуын бекіту
Міндеті:
А) Түзету- білімділік:«Л» дыбысының сөздің басында дұрыс айтуға үйрету.
Ә) Түзету-дамытушылық:фонематикалық естуін , ойлау, қабылдау, зейінін дамыту,артикуляциялық моторикасын дамыту.
Б) Түзету-тәрбиелік:сөйлеу тіліне бақылау жасау,тыңдай білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктер:«Л» дыбысының профилі және суреттер, айна, артикуляциялық жаттығулардың суреттері,презентация.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? |
Сәлеметсізбе! Жақсы. |
|
Негізгі бөлім: |
-Тіл ортасы төмен түскен, тілдің артқы жағы көтеріңкі, тілдің бүйір жақтары төмен түседі Л дыбысына арналған артикуляциялық жаттығуларды жасаймыз. Айнаға қарап жаттығуымызды еске түсірейік. Менің соңымнан қайтала, бірге орындайық! Артикуляциялық жаттығуларды орындау:
Сергіту сәті:
Бiр, екi, үш, бiр, екi,
үш,
Рефлексия:
Өзіңе ұнаған смайлик арқылы көңіл-күйіңді білдір |
Л дыбысының артикуляция сын есіне түсіреді. Жаттығулар ды айнаға қарап логопед соңынан қайталайды Дәптерге жазу. Жаттығуды орындайды Тапсырманы орындайды Ұнаған смайлигін таңдайды |
|
Қорытынды: |
Қандай жаңа сөздер айттық? Үй тапсырмасы Сабақ аяқталды! Сау бол! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
шағым қалдыра аласыз













