Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Лабиринт, виртуалды лабиринт
|
Күні:30.03.2021ж |
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 5 «Б», 5 «В». |
Мұғалім: Нуржанова И.И. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Scratch программасымен лабиринт ойынын құру . |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Лабиринт ойынын құру. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Лабиринт, виртуальды лабиринт ұғымын біледі және оған мысал келтіре алады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі: Лабиринт және виртуальды лабиринт түрлерін ажырата алады. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар Лабиринттен шығудың түрлі әдіс-тәсілдерін біледі. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Лабиринт және виртуалды лабиринт ұғымын түсінеді, шығу жолдарын біледі; Лабиринт және виртуалды лабиринттерді айыра алады; Виртуалды лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде құра алады; |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік-сөздік қорларды молайтады. Пәндік лексика мен термионология: Лабиринт атауын, не үшін қолданамыз, лабиринттен шығудың қандай әдістері бар екенін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау Қарым-қатынас жасау қабілеті және жауапкершілік Шығармашылық АКТ |
|||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика-логикалық ойлау |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
- алгоритмді сөз түрінде ұсына алады; - алгоритм атқарушы командаларын біледі, жұмыс жасайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сыныппен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын пысықтау 1.Scratch програмасын қалай іске қосамыз? 2. Команда дегеніміз не? |
Ватсап пен zoom платформасында өткізіледі. Компьютер, ноутбук, ұялы телефон. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту Сабақты қорытындылау |
Жаңа сабаққа байланысты суреттер мен видеороликті слайдта көрсету арқылы, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып аламын. Бұл суретте не бейнеленген?
Л Виртуалды лабиринт – желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында коптеп кездеседі. Қазіргі таңда 3D форматында да шығарылып жатыр. Балалардың ойлау және есте сақтау қабілеттерін жаттықтыруға негізделіп жасалған. Білім шыңы аралы: «Ойлан, ізден, тап!» әдісімен оқушылар өз мақсатына жету үшін жолдарын сызып шығады. Оқушыларға тапсырма беріледі:
Капитан тапсырмасы: (практикалық жұмыс)
Сергіту сәті Көзге арналған жаттығулар Сенімдік межесі Үйге тапсырма Лего ойыны мен Scratch программасының айырмашылығы мен ұқсастығын Венн диаграммасына салу. Рефлексия «Жеміс ағашы» әдісі.
|
Слайд (сурет және видео)
Scratch программасымен лабиринт ойынын құру таныстыру https://www.youtube.com/watch?v=gsaaiBO2id0 https://www.youtube.com/watch?v=bpd09dMfcso&pbjreload=10 https://www.youtube.com/watch?v=U4wM7HU6C0M
|
||||||||||||||||
|
Бағалау
|
Оқушыларды мұғалім «Ең үзік оқушы», «Ең ...» белгілерімен бағалау |
Белгілер |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
|
Сабақта қолданылған әдістер көрсетілген таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма
|
§18-19 Лабиринт, виртуалды лабиринт. Лабиринтке байланысты 1-тапсырма құрастырып келу
|
|
||||||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лабиринт ойынын құру
Лабиринт ойынын құру
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Лабиринт, виртуалды лабиринт
|
Күні:30.03.2021ж |
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 5 «Б», 5 «В». |
Мұғалім: Нуржанова И.И. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Scratch программасымен лабиринт ойынын құру . |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Лабиринт ойынын құру. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Лабиринт, виртуальды лабиринт ұғымын біледі және оған мысал келтіре алады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі: Лабиринт және виртуальды лабиринт түрлерін ажырата алады. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар Лабиринттен шығудың түрлі әдіс-тәсілдерін біледі. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Лабиринт және виртуалды лабиринт ұғымын түсінеді, шығу жолдарын біледі; Лабиринт және виртуалды лабиринттерді айыра алады; Виртуалды лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде құра алады; |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік-сөздік қорларды молайтады. Пәндік лексика мен термионология: Лабиринт атауын, не үшін қолданамыз, лабиринттен шығудың қандай әдістері бар екенін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау Қарым-қатынас жасау қабілеті және жауапкершілік Шығармашылық АКТ |
|||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика-логикалық ойлау |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
- алгоритмді сөз түрінде ұсына алады; - алгоритм атқарушы командаларын біледі, жұмыс жасайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сыныппен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын пысықтау 1.Scratch програмасын қалай іске қосамыз? 2. Команда дегеніміз не? |
Ватсап пен zoom платформасында өткізіледі. Компьютер, ноутбук, ұялы телефон. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту Сабақты қорытындылау |
Жаңа сабаққа байланысты суреттер мен видеороликті слайдта көрсету арқылы, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып аламын. Бұл суретте не бейнеленген?
Л Виртуалды лабиринт – желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында коптеп кездеседі. Қазіргі таңда 3D форматында да шығарылып жатыр. Балалардың ойлау және есте сақтау қабілеттерін жаттықтыруға негізделіп жасалған. Білім шыңы аралы: «Ойлан, ізден, тап!» әдісімен оқушылар өз мақсатына жету үшін жолдарын сызып шығады. Оқушыларға тапсырма беріледі:
Капитан тапсырмасы: (практикалық жұмыс)
Сергіту сәті Көзге арналған жаттығулар Сенімдік межесі Үйге тапсырма Лего ойыны мен Scratch программасының айырмашылығы мен ұқсастығын Венн диаграммасына салу. Рефлексия «Жеміс ағашы» әдісі.
|
Слайд (сурет және видео)
Scratch программасымен лабиринт ойынын құру таныстыру https://www.youtube.com/watch?v=gsaaiBO2id0 https://www.youtube.com/watch?v=bpd09dMfcso&pbjreload=10 https://www.youtube.com/watch?v=U4wM7HU6C0M
|
||||||||||||||||
|
Бағалау
|
Оқушыларды мұғалім «Ең үзік оқушы», «Ең ...» белгілерімен бағалау |
Белгілер |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
|
Сабақта қолданылған әдістер көрсетілген таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма
|
§18-19 Лабиринт, виртуалды лабиринт. Лабиринтке байланысты 1-тапсырма құрастырып келу
|
|
||||||||||||||||

шағым қалдыра аласыз

абиринт
















