Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
____________ Лабиринттан
шығу _____________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
13.12 |
|
|
|
Сынып: 4 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, ноутбук, робототехника құралдары |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Ультрадыбыс датчигінің жұмыс принципін түсіндіру. - Лабиринттің құрылымын, роботтың жүру бағытын көрсету. |
- Оқушылар ультрадыбыс датчигінің жұмысын зерттейді. - Лабиринтті және роботтың қозғалыс бағытын талқылайды. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Ультрадыбыс датчигі, робототехника құралдары |
|
3. Топтық жұмыс (15 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөлу. Әр топқа ультрадыбыс датчигін пайдаланып, лабиринттан шығу алгоритмін құруды тапсырма ретінде беру. |
- Оқушылар топ ішінде ультрадыбыс датчигінің көмегімен роботтың қозғалысын басқару алгоритмін жасайды. |
Топтық жұмысты бақылау, тапсырманың орындалуын тексеру. |
Ультрадыбыс датчигі, робототехника жиынтығы, ноутбуктер |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға жұптасып, ультрадыбыс датчигін орнатып, роботты лабиринт бойымен жүргізу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар жұптасып, ультрадыбыс датчигін пайдаланып роботты лабиринт бойымен жүргізеді. |
Жұптардың жұмыстарын бақылау, тиімді шешімдер мен жұмыс жасау тәсілдерін тексеру. Бағалау критерийлері:
|
Робототехника құралдары, ультрадыбыс датчигі |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Оқушыларға роботтың қозғалыс алгоритмін жеке түрде тексеріп, олардан жасаған жұмысын көрсету. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар роботты жеке бағдарлап, ультрадыбыс датчигін қолдана отырып, лабиринттің шығу жолын тауып, оны бағдарлайды. |
Оқушылардың жеке жұмысын тексеру, алгоритмнің дұрыстығын бағалау. |
Робототехника құралдары, ноутбук |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
|
Үй тапсырмасы: |
Тапсырма 1: |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лабиринттан шығу
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
____________ Лабиринттан
шығу _____________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
13.12 |
|
|
|
Сынып: 4 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, ноутбук, робототехника құралдары |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Ультрадыбыс датчигінің жұмыс принципін түсіндіру. - Лабиринттің құрылымын, роботтың жүру бағытын көрсету. |
- Оқушылар ультрадыбыс датчигінің жұмысын зерттейді. - Лабиринтті және роботтың қозғалыс бағытын талқылайды. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Ультрадыбыс датчигі, робототехника құралдары |
|
3. Топтық жұмыс (15 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөлу. Әр топқа ультрадыбыс датчигін пайдаланып, лабиринттан шығу алгоритмін құруды тапсырма ретінде беру. |
- Оқушылар топ ішінде ультрадыбыс датчигінің көмегімен роботтың қозғалысын басқару алгоритмін жасайды. |
Топтық жұмысты бақылау, тапсырманың орындалуын тексеру. |
Ультрадыбыс датчигі, робототехника жиынтығы, ноутбуктер |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға жұптасып, ультрадыбыс датчигін орнатып, роботты лабиринт бойымен жүргізу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар жұптасып, ультрадыбыс датчигін пайдаланып роботты лабиринт бойымен жүргізеді. |
Жұптардың жұмыстарын бақылау, тиімді шешімдер мен жұмыс жасау тәсілдерін тексеру. Бағалау критерийлері:
|
Робототехника құралдары, ультрадыбыс датчигі |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Оқушыларға роботтың қозғалыс алгоритмін жеке түрде тексеріп, олардан жасаған жұмысын көрсету. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар роботты жеке бағдарлап, ультрадыбыс датчигін қолдана отырып, лабиринттің шығу жолын тауып, оны бағдарлайды. |
Оқушылардың жеке жұмысын тексеру, алгоритмнің дұрыстығын бағалау. |
Робототехника құралдары, ноутбук |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
|
Үй тапсырмасы: |
Тапсырма 1: |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


