Лабиринттен шығу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Лабиринттен шығу

Материал туралы қысқаша түсінік
Лабиринттен шығу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:

Бөлім

Робототехника

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып:

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Лабиринттен шығу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Жобаға көріністі қалай қосуға болатынын біледі.

Ойын жобасын қолдануда көріністерді қолданудың тиімді жақтарын біледі.

Программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеуді үйренеді.

Ашық сабақ

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

5 мин.


  1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен сәлемдесу;

Қош келдіңіздер !

  • Сынып оқушыларын түгендеу;

«Конфеттер арқылы топқа бөліну» әдісі 2 түрлі конфеттерді таңдау арқылы 2 топқа бірігеді

1 топ – Лабиринт

2 топ – Кегль-ринг




Мұғаліммен сәлемдеседі.

«Конфеттер арқылы топқа бөліну» әдісі 2 түрлі конфеттерді таңдау арқылы 2 топқа бірігеді

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды

бағалау.


Қима қағаздар, презентация


Ой қозғау

Жұптық жұмыс


  1. мин


II Бинго әдісі

Бинго ойыны арқылы жылдам әрі көңілді түрде тапсырманы ретімен қою арқылы өткен сабақты қаншалықты түсінгендіктерін анықтау.


Оқушылар барлығы қатысады.Сұрақтарға жауап береді.

Мақсаты: Оқушыларды тапсырма орындату арқылы бәсекелестікке қабілетті болуға, жылдамдыққа, шапшаң ойлауға баулу.

Тиімділігі: Тапсырманы ретімен орындау арқылы өткен тақырыпты еске алып, қайталау жұмыстарын жүргізеді.

«Смайликтер әдісі» арқылы белсенділік танытқан оқушылар бағланады.


«Тамаша», «Жарайсың», «Талпын» смайликтері.

Интербелсенді тақта,

Power point бағдарламасы


Сабақтың ортасы


  1. мин.


III Жаңа тақырып

Сабақтың тақырыбы: Лабиринттен шығу


Оқушылар Кроссенс әдісі арқылы суреттермен қағаз қималарды құрастырып тақырыпты ашады.


Мұғалімді тыңдайды



Кері байланыс жасап отырады.

Оқушылардың берген жауаптарына сәйкес, мұғалім оқушыларды мақтау сөздер арқылы бағалап отырады.


Презентация, оқулық, таратпа материалдар

Scratch программалау ортасы


Жеке жұмыс

  1. мин

IV 1 тапсырма Практикалық жұмыс.

«Жыл мезгілі» ойынының жобасын құрастыру

38 – бет оқулық



Тапсырманы орындайды


«Смайликтер әдісі» арқылы белсенділік танытқан оқушылар бағланады.

«Тамаша», «Жарайсың», «Талпын» смайликтері.

Интербелсенді тақта, смайлик.

Scratch программалау ортасы


Сергіту сәті

  1. минут

V Көзге арналған жаттығу

Shape1



Оқушылар көзге арналған жаттығуды жасайды.

Мақсаты: Оқушылардың көру қабілетіне зиян келтірмеу. Көздің шаршауын басу әсіресе, компьютерде көп жұмыс істеу барысында  жиі кезесетін жағдай. Көзге арналған жаттығу миопияның алдын алып, шаршаңқылық сезімін жояды, көздің бұлшық еттерін қалыпқа келтіреді.

Тиімділігі: Оқушылардың көру қабілеті зиян келтірмеу. Көздің шаршауын басу.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Презентация, смайликтер,


Соңы

Топтық жұмыс

  1. минут

VI Сәйкес жұптас әдісі.

LearningApps бағдарламасы арқылы жылдам әрі көңілді түрде тапсырманы сәйкестендіреді бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендіктерін анықтау.

Оқушынылардың сабақтан алған мәліметтерін қорытындылауға үйретеді.

Мақсаты: Оқушыларға жағымды көңіл күй сыйлау, қызығушылықтарын арттыру.

Нәтижесі: Оқушылар өзінің сабаққа қатысу белсенділігін анықтап, қорытынды шығара алады.

Сабаққа ат салысып қатысқандары үшін мадақтау сөздер айтылады.

Интербелсенді тақта, смайликтер, қағаз қималар

LearningApps бағдарламасы.

https://learningapps.org/watch?v=ph7kqbbda23

Соңы

  1. минут

VII Сабақты бекіту

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:


Shape2

Өзін-өзі бағалау.

«СМС» әдісі арқылы кері байланыс алу.

- Сабақта не ұнады

-Маған сабақ ұнамады

-Сабақта өзгерткіш келеді.

Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін үлестірме қағаздарына жазып тақтадағы суретке жабыстырады.

Оқушылар өзін-өзі бағалайды.

Сабаққа ат салысып қатысқандары үшін мадақтау сөздер айтылады.

Үлестірме қағаздар, оқулық және презентация.

Үй тапсырмасы

39 беттегі «Ойлан» тапсырмасын орындау.



Оқулық















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.05.2024
318
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі