___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Лабиринттен шығу
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттен шығу (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.4. дөңгелектің берілген айналым саны бойынша роботтың қозғалысын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дөңгелектің берілген айналым саны бойынша роботтың қозғалысын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3) Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау, жаңа тақырыпқа кіріспе: Қазақ ұлттық ою-өрнегін салу үшін алгоритмді ауызша түрде жасаңыз.
- Сурет неге ұқсайды? - Лабиринт деген не? - Роботтарға лабиринттен шығу үшін не қажет? Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-біріне шапалақтап, сыныпта қолайлы атмосфераны құрады Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқушылар жұптарға бірігіп, жұмыс жасайды 1)
* Сендер бұрыштың градуспен өлшенетінін білесіңдер ме? * 90, 180 градусқа бұрылу мысалдарын келтіріңдер. 2) Робот жасыл көрсеткі бағытында қозғала бастады. Егер ол кедергіге тап болса, ол не істейді?
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жұптарға бірігіп, Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - дұрыс жауаптарды жазады - лабиринтте жолдарды табады - сергіту жаттығуларын жасайды - фигураны салады - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған бағдарламаны құрады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/68436/986/338 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «Лабиринт» сөзіне синквейн құру Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лабиринттен шығу ҚМЖ цифрлық сауаттылық
Лабиринттен шығу ҚМЖ цифрлық сауаттылық
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Лабиринттен шығу
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттен шығу (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.4. дөңгелектің берілген айналым саны бойынша роботтың қозғалысын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дөңгелектің берілген айналым саны бойынша роботтың қозғалысын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3) Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау, жаңа тақырыпқа кіріспе: Қазақ ұлттық ою-өрнегін салу үшін алгоритмді ауызша түрде жасаңыз.
- Сурет неге ұқсайды? - Лабиринт деген не? - Роботтарға лабиринттен шығу үшін не қажет? Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-біріне шапалақтап, сыныпта қолайлы атмосфераны құрады Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқушылар жұптарға бірігіп, жұмыс жасайды 1)
* Сендер бұрыштың градуспен өлшенетінін білесіңдер ме? * 90, 180 градусқа бұрылу мысалдарын келтіріңдер. 2) Робот жасыл көрсеткі бағытында қозғала бастады. Егер ол кедергіге тап болса, ол не істейді?
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жұптарға бірігіп, Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - дұрыс жауаптарды жазады - лабиринтте жолдарды табады - сергіту жаттығуларын жасайды - фигураны салады - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған бағдарламаны құрады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/68436/986/338 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «Лабиринт» сөзіне синквейн құру Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз




















