|
Күні: |
Сыныбы: |
Пән мұғалімі: Арынов Қ. |
|||
|
Тақырыбы |
LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 2 бөлім.Білім беру роботы |
||||
|
Сілтеме |
www.robotics.nic.edu.kz |
||||
|
Мақсаты |
Оқушылардың EV3 Модулін зерделеу бағдарламасында жұмыс істеу қабілеттерін дамыту; |
||||
|
Оқу нәтижесі: |
Шығармашылық тапсырмаларды орындай отырып, теориялық білімдерін практикада өз беттерінше жұмыс істеуге дағдыланады. |
||||
|
Түйінді идеялар: |
Оқушылардың жеке, топтық жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Сабақта СТО технологиясының әдіс тәсілдерін пайдаланып оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру. |
||||
|
Жаттығулар: |
1. Сергіту сәті |
2. Топта жұмыс істеу ережесі |
3. Топтық жұмысты бақылау және бағалау |
||
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: |
топтық жұмыстар |
өзгенің пікірін құрметтей білу |
өзін-өзі және өзгені бағалау |
||
|
Дереккөздер: |
robotics.nic.edu.kz |
Интернеттен алынған ақпараттар |
қосымша дидактикалық материлдар |
||
|
Оқуға арналған тапсырма: |
Оқулық |
оқушылардың өз бетінше іздену жұмыстары. |
Практикум |
||
|
Кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру (2 мин.) |
Сәлемдесу Үлестірмелер арқылы 2 топқа бөлу. |
Кезекші сынып жайлы ақпар береді. Оқушылар үлестірмелерді таңдай отырып, біркелкі суреттер бойынша 2 топқа бөлінеді |
|
Үлестірмелі суреттер |
|
Үй тапсырмасын тексеру (5 мин.) |
|
1998 LEGO MINDSTORMS RCX Intelligent Brick 2006 LEGO MINDSTORMS NXT 2013 LEGO MINDSTORMS EV3 EV3 – бұл LEGO® MINDSTORMS® Education платформасының үшінші буыны. «EV» ағылшын тілінен аударғанда «evolution» - «эволюция» деген мағынаны береді. 541 |
Өзара бағалау |
Компьютер, электронды оқулық |
|
Жаңа сабақ. Ой қозғау (10 мин.) |
LEGO®Digital Designer бағдарламасы іске қосылады. Free Build батырмасы басылады. Ашылған конструкторга керекті бөлшектерді қойып, роботтың негізгі үлгісін жасаймыз.
Білім беру роботы дайын!
|
Оқушылар қажетті ақпаратты дәптерлеріне жазып отырады. |
|
|
|
Тәжірибелік жұмыс (15 мин.) |
|
Постер қорғау |
|
|
|
Сергіту сәті. 3 мин |
«Робот биі» |
|
|
Компьютер, таныстырылым |
|
Сабақты бекіту 5 мин |
Сұрақ - жауап |
Сұрақтар қойып, жауап береді. |
|
|
|
Бағалау 3 мин |
Бағалау критерийлері бойынша оқушылармен бірігіп бағалау |
|
|
|
|
Үйге тапсырма. |
Үй тапсырмасын тақтаға жазу. Түсіндіру. Графика тақырыпты оқу, өз бетінше іздену. |
Оқушылар үй тапсырмасын жазу |
|
|
|
Кері байланыс. 2 мин |
Оқушыларға парақшалар үлестіру. |
Оқушылар кері байланыс бойынша қойылған сұрақтарға жауап бер. |
|
Парақшалар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 2 бөлім.Білім беру роботы
LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 2 бөлім.Білім беру роботы
|
Күні: |
Сыныбы: |
Пән мұғалімі: Арынов Қ. |
|||
|
Тақырыбы |
LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 2 бөлім.Білім беру роботы |
||||
|
Сілтеме |
www.robotics.nic.edu.kz |
||||
|
Мақсаты |
Оқушылардың EV3 Модулін зерделеу бағдарламасында жұмыс істеу қабілеттерін дамыту; |
||||
|
Оқу нәтижесі: |
Шығармашылық тапсырмаларды орындай отырып, теориялық білімдерін практикада өз беттерінше жұмыс істеуге дағдыланады. |
||||
|
Түйінді идеялар: |
Оқушылардың жеке, топтық жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Сабақта СТО технологиясының әдіс тәсілдерін пайдаланып оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру. |
||||
|
Жаттығулар: |
1. Сергіту сәті |
2. Топта жұмыс істеу ережесі |
3. Топтық жұмысты бақылау және бағалау |
||
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: |
топтық жұмыстар |
өзгенің пікірін құрметтей білу |
өзін-өзі және өзгені бағалау |
||
|
Дереккөздер: |
robotics.nic.edu.kz |
Интернеттен алынған ақпараттар |
қосымша дидактикалық материлдар |
||
|
Оқуға арналған тапсырма: |
Оқулық |
оқушылардың өз бетінше іздену жұмыстары. |
Практикум |
||
|
Кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру (2 мин.) |
Сәлемдесу Үлестірмелер арқылы 2 топқа бөлу. |
Кезекші сынып жайлы ақпар береді. Оқушылар үлестірмелерді таңдай отырып, біркелкі суреттер бойынша 2 топқа бөлінеді |
|
Үлестірмелі суреттер |
|
Үй тапсырмасын тексеру (5 мин.) |
|
1998 LEGO MINDSTORMS RCX Intelligent Brick 2006 LEGO MINDSTORMS NXT 2013 LEGO MINDSTORMS EV3 EV3 – бұл LEGO® MINDSTORMS® Education платформасының үшінші буыны. «EV» ағылшын тілінен аударғанда «evolution» - «эволюция» деген мағынаны береді. 541 |
Өзара бағалау |
Компьютер, электронды оқулық |
|
Жаңа сабақ. Ой қозғау (10 мин.) |
LEGO®Digital Designer бағдарламасы іске қосылады. Free Build батырмасы басылады. Ашылған конструкторга керекті бөлшектерді қойып, роботтың негізгі үлгісін жасаймыз.
Білім беру роботы дайын!
|
Оқушылар қажетті ақпаратты дәптерлеріне жазып отырады. |
|
|
|
Тәжірибелік жұмыс (15 мин.) |
|
Постер қорғау |
|
|
|
Сергіту сәті. 3 мин |
«Робот биі» |
|
|
Компьютер, таныстырылым |
|
Сабақты бекіту 5 мин |
Сұрақ - жауап |
Сұрақтар қойып, жауап береді. |
|
|
|
Бағалау 3 мин |
Бағалау критерийлері бойынша оқушылармен бірігіп бағалау |
|
|
|
|
Үйге тапсырма. |
Үй тапсырмасын тақтаға жазу. Түсіндіру. Графика тақырыпты оқу, өз бетінше іздену. |
Оқушылар үй тапсырмасын жазу |
|
|
|
Кері байланыс. 2 мин |
Оқушыларға парақшалар үлестіру. |
Оқушылар кері байланыс бойынша қойылған сұрақтарға жауап бер. |
|
Парақшалар |
шағым қалдыра аласыз















