Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
LEGO®MINDSTORMS®EV3 Education жинағы . (6-сынып)
Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәні мұғалімдеріне арналған робототехника факультативтік курс жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
12 Қараша 2018
4860
19 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: информатикаСабақ: №3 | Мектеп: ЖОББ Совхоз МБ | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Құбаев А.Ж. | ||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Курс жабдықтарымен таныстыру. LEGO®MINDSTORMS®EV3 Education жинағы . | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | LEGO®MINDSTORMS®EV3 Education жинағы құралдарымен таныстыра отырып, бөлшектерін құрастыруды меңгерту. | ||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||
Робот техникасы қолданыс салаларын жіктеп, жабдық атауларын атауға үйренеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||
Робот техникасы жабдықтарымен танысып, құрастыруды үйренеді. | |||
Кейбір оқушылар: | |||
Роботтехникасы жабдығын құрастыруды үйренеді. | |||
Тілдік мақсат | Оқушылар: | ||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |||
Робот, датчик, матор, эвалюция, Evoiution, базалық жинақ (Gore Set), мұқабалар, жинақ құрамы,байланыстырушы, құрастырылымдық элементтер. | |||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | |||
Талқылауға арналған тармақтар: | |||
1. Табан шынжырлардың жинағы; 2. Түрлі ұзындықтағы және түрдегі бөренелер; 3. Байланыстырушы сымдар; 4. Декорға арналған элементтер; 5. Түрлі байланыстырушы элементтер; 6. Түрлі көлемдегі тегершіктер; 7. Түрлі көлемдегі дөңгелектердің жинағы; 8. Түрлі ұзындықтағы белдіктердің жинағы; 9. Компьютерге қосылуға арналған USB кабель; 10. Бағдарламасы жазылған CD-диск; 11. Қос иіндер; 12. Қайта қуаттандырылатын Li-Ion аккумуляторлық батареясы; 13. EV3 микроконтроллері; 14. 2 үлкен мотор; 15. Орташа мотор; 16. Ультрадыбысты датчик; 17. Гироскопиялық датчик; 18. Жанасу датчигі; 19. Түс датчигі; 20. Қуаттандыру құрылғысы. | |||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?Әрбір құралдың атауы мен жабдығымен сәйкестендіре отырып, конспектілеу | |||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||
Жазу үшін ойға салу: LEGO MINDSTORMS RCX Intelligent Brick 1998LEGO MINDSTORMS RCX Intelligent Brick 2013 LEGO MINDSTORMS EV3 | |||
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасы туралы дәптерге түртіп алу. | |||
Алдыңғы оқу | Робот техникасының тарихы. | ||
Жоспар | |||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |
Басталуы Кіріспе бөлім:5 мин | І.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу «Шаттық» шеңберін құрғызу.«Қозғалыстағы сурет» жаттығуын орындау. | ЖОО-да интербелсенді әдістерді қолдануАлм-2013 | |
ОртасыНегізгі бөлім:20 мин | Мұғалім әрекеті Сабақ кезінде біз LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Core Set жинағын пайдаланатын боламыз. EV3 – бұл жай конструктор емес, ол көптеген күрделі электронды құрамдас бөліктерден тұратын роботтардың конструкторы болып табылады.EV3 – бұл LEGO® MINDSTORMS® Education платформасының үшінші буыны. «EV» ағылшын тілінен аударғанда «evolution» - «эволюция» деген мағынаны береді.LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағыLEGO® MINDSTORMS® EV3 жинағының құрамына 541 бөлшек кіреді. LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағының құрамы1. Табан шынжырлардың жинағы;2. Түрлі ұзындықтағы және түрдегі бөренелер;3. Байланыстырушы сымдар;4. Декорға арналған элементтер;5. Түрлі байланыстырушы элементтер;6. Түрлі көлемдегі тегершіктер;7. Түрлі көлемдегі дөңгелектердің жинағы;8. Түрлі ұзындықтағы белдіктердің жинағы;9. Компьютерге қосылуға арналған USB кабель;10. Бағдарламасы жазылған CD-диск;11. Қос иіндер;12. Қайта қуаттандырылатын Li-Ion аккумуляторлық батареясы; 13. EV3 микроконтроллері;14. 2 үлкен мотор;15. Орташа мотор;16. Ультрадыбысты датчик;17. Гироскопиялық датчик;18. Жанасу датчигі;19. Түс датчигі;20. Қуаттандыру құрылғысы. EV3 бөлшектеріБөлшектер 4 үлкен топты құрайды: | Оқушы әрекетіЖаңа тақырып бойынша берілген терминдерді түртіп жазып алады. | LEGO MINDSTORMSEV3 EducationТоптамасы |
АяқталуыҚорытынды бөлімТоптық жұмыс15 мин | 1-тапсырмаБарлық бөлшектерді жайып қойып, суретте көрсетілгендей тәртіп бойынша орналастырыңыз.Ескерту (!) | Топқа біріге отырып, 2 топ берілген тапсырманы орындайды. | Плакат, маркер Критериалды бағалау |
Кері байланыс2 мин | «Бас бармақ » әдісі бойынша жаңа тақырыпты қандай деңгейде түсінгендіктерін көрсетіп өтеді және парақшаға пікірлерін жазып түсіру. | Өз пікірлерін айтып өтеді.Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім. | үлестірмелер |
Үйге тапсырма1 мин | EV3 модулі. | ||
Қосымша ақпарат | |||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
А –деңгейіндегі оқушыларға жетелеу сұрақтарын қолдану.С-деңгейдегі оқушыларға Роботты құрастыру үшін қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру | Тақырыпты критерий бойынша бағалату | Физика, математика, бейнелеу пәндерімен байланыста |
РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Сабақ мақсаты SMART-қа сай құрылды.Оқушылар робат техникасы тарихын біледі, роботтың қолдану орындарын біледі.Жоспарлаған саралау шаралары тиімді қолдандым Берілген уақыт ішінде үлгердім, сабақ мақсатына жеттім. |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)