Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«Қызылағаш негізгі орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Лепті сөйлем
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Туликбаева Торғын |
|
|
Күні: |
02.12.2024 жыл |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, үтір, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты 1-15 |
|
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе:
А)Үй тапсырмасын тексеру.
Ә) «Балықшы» ойыны:
-Балалар, кезекпен балық аулап, онда онда жазылған сөздерді ретімен орналастырып сөйлемдер құрап айтыңдар.
-Қандай сөйлем құрастырдың?
-Бұл сөйлемді қандай дауыспен оқимыз?
-Сөйлем соңына қандай тыныс белгісін қойған дұрыс болады?
-Олай болса, бүгінгі сабағымыз да лепті сөйлемді ажыратуға арналады.
Сабақ мақсатын хабарлау.
Жаттығу жасайды.
Тапсырма тексертеді.
Ойынға қатысады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.
Сөздер жазылған балықтар, қармақ
Сабақтың ортасы
37 мин
Жаңа сабақ
(Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Анықтамамен, дәптермен жұмыс.
1-жаттығу.
Мәтінді оқыңдар.
-Мәтін не туралы?
-Мәтінге ат қойыңдар.
![]()


Сергіту сәті: «Жаяу» әніне билеу.
(Ж, Д) «Ашық микрофон» әдісі. Дәптермен жұмыс.


Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Лепті сөйлем құрап жаз.
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Дескриптор:
Мәтінді оқиды -1балл.
Мәтіннің не туралы екенін анықтап, ат қояды-2балл.
Мақалдарды
көркем жазады, мағынасын түсіндіреді-2балл.
Судың пайдасы туралы әңгімелейді-1балл.
Суды ластамау жолдарын айтады-1балл.
Сурет бойынша әңгімелейді-1балл.
Сөйлемдерді оқиды, лепті сөйлем құрап жазады-2балл.
Қазақ тілі 2 сынып оқулығы
1-бөлім
Сабақтың соңы
3 мин
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
-
- Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің туралы ой бөлісіңдер. Өз жұмыстарыңды бағалаңдар.
Үй тапсырмасы: 12-жаттығу.
Ойын айтады, өз жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лепті сөйлем
Лепті сөйлем
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«Қызылағаш негізгі орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Лепті сөйлем
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Туликбаева Торғын |
|
|
Күні: |
02.12.2024 жыл |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, үтір, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты 1-15 |
|
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе:
А)Үй тапсырмасын тексеру.
Ә) «Балықшы» ойыны:
-Балалар, кезекпен балық аулап, онда онда жазылған сөздерді ретімен орналастырып сөйлемдер құрап айтыңдар.
-Қандай сөйлем құрастырдың?
-Бұл сөйлемді қандай дауыспен оқимыз?
-Сөйлем соңына қандай тыныс белгісін қойған дұрыс болады?
-Олай болса, бүгінгі сабағымыз да лепті сөйлемді ажыратуға арналады.
Сабақ мақсатын хабарлау.
Жаттығу жасайды.
Тапсырма тексертеді.
Ойынға қатысады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.
Сөздер жазылған балықтар, қармақ
Сабақтың ортасы
37 мин
Жаңа сабақ
(Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Анықтамамен, дәптермен жұмыс.
1-жаттығу.
Мәтінді оқыңдар.
-Мәтін не туралы?
-Мәтінге ат қойыңдар.
![]()


Сергіту сәті: «Жаяу» әніне билеу.
(Ж, Д) «Ашық микрофон» әдісі. Дәптермен жұмыс.


Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Лепті сөйлем құрап жаз.
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Дескриптор:
Мәтінді оқиды -1балл.
Мәтіннің не туралы екенін анықтап, ат қояды-2балл.
Мақалдарды
көркем жазады, мағынасын түсіндіреді-2балл.
Судың пайдасы туралы әңгімелейді-1балл.
Суды ластамау жолдарын айтады-1балл.
Сурет бойынша әңгімелейді-1балл.
Сөйлемдерді оқиды, лепті сөйлем құрап жазады-2балл.
Қазақ тілі 2 сынып оқулығы
1-бөлім
Сабақтың соңы
3 мин
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
-
- Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің туралы ой бөлісіңдер. Өз жұмыстарыңды бағалаңдар.
Үй тапсырмасы: 12-жаттығу.
Ойын айтады, өз жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады.
шағым қалдыра аласыз













