|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.2.5.1 - дереккөздерден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтап, тиісті тыныс белгісін қою Түрлі дереккөздерден мәлімет табу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 5-жаттығу 102 бет Дескриптор: -лепті сөйлем құрады (1б) «Ой қозғау» Сөйлемнің түрлерін ата. Мысал келтір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өлеңді оқы. Мәтіндегі қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Сұрақтардың жауабын дереккөздерден ізде.
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Маралдың сұрақтарына сен қалай жауап бердің? |
Лепті сөйлем құрап, жазады
Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем құрастырады
1. өлеңнің мазмұнын айтады 2.қарамен жазылғандарды сөйлемнің түріне ажыратады 3.жаңбырдың неге жауатынын жазады 4.күн туралы мәлімет жазады 5.аспан туралы мәлімет жазады 6.биік таулардың атын жазады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Баскетбол доптарымен Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады(1б) -қарамен жазылғандарды сөйлемнің түріне ажыратады(1б) -жаңбырдың неге жауатынын жазады(1б) -күн туралы мәлімет жазады(1б) -аспан туралы мәлімет жазады(1б) -биік таулардың атын жазады(1б)бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 6-жаттығу 103-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айт.
ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жазады Талқылау сұрақтары: 1.Лепті сөйлем деген қандай сөйлем? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. сөйлемдерді көркем көшіріп жазады 2.сөйлемдерді сөйлемнің түрлеріне ажыратады Ережемен танысады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөйлемдерді көркем көшіріп жазады(1б) -сөйлемдерді сөйлемнің түрлеріне ажыратады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 7 –жаттығу 103 бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, оқы. . ЕББҚ Тапсырманы орындағанда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Лепті сөйлем деген қандай сөйлем? |
1. көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қояды 2.жомарт сөзінің мағынасын ашады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: - көп нүктенің орнына сұрау белгісін қояды(1б) - көп нүктенің орнына леп белгісін қояды(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 9-жаттығу 104 бет |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма: 8 –жаттығу 104 бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лепті сөйлем ҚМЖ 2 сынып
Лепті сөйлем ҚМЖ 2 сынып
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.2.5.1 - дереккөздерден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтап, тиісті тыныс белгісін қою Түрлі дереккөздерден мәлімет табу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 5-жаттығу 102 бет Дескриптор: -лепті сөйлем құрады (1б) «Ой қозғау» Сөйлемнің түрлерін ата. Мысал келтір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өлеңді оқы. Мәтіндегі қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Сұрақтардың жауабын дереккөздерден ізде.
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Маралдың сұрақтарына сен қалай жауап бердің? |
Лепті сөйлем құрап, жазады
Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем құрастырады
1. өлеңнің мазмұнын айтады 2.қарамен жазылғандарды сөйлемнің түріне ажыратады 3.жаңбырдың неге жауатынын жазады 4.күн туралы мәлімет жазады 5.аспан туралы мәлімет жазады 6.биік таулардың атын жазады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Баскетбол доптарымен Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады(1б) -қарамен жазылғандарды сөйлемнің түріне ажыратады(1б) -жаңбырдың неге жауатынын жазады(1б) -күн туралы мәлімет жазады(1б) -аспан туралы мәлімет жазады(1б) -биік таулардың атын жазады(1б)бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 6-жаттығу 103-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айт.
ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жазады Талқылау сұрақтары: 1.Лепті сөйлем деген қандай сөйлем? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. сөйлемдерді көркем көшіріп жазады 2.сөйлемдерді сөйлемнің түрлеріне ажыратады Ережемен танысады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөйлемдерді көркем көшіріп жазады(1б) -сөйлемдерді сөйлемнің түрлеріне ажыратады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 7 –жаттығу 103 бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қойып, оқы. . ЕББҚ Тапсырманы орындағанда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Лепті сөйлем деген қандай сөйлем? |
1. көп нүктенің орнына сұрау не леп белгісінің тиістісін қояды 2.жомарт сөзінің мағынасын ашады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: - көп нүктенің орнына сұрау белгісін қояды(1б) - көп нүктенің орнына леп белгісін қояды(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 9-жаттығу 104 бет |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма: 8 –жаттығу 104 бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













