|
Күні |
Мұғалім |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Lesson Study –теориясы мен қолдану тәсілдері |
|||||
|
Мақсаты: |
|
|||||
|
Табыс критерий |
Топтық жұмыс барысында мәтінді меңгере отырып үш жағдаятттарға баға беруді талқылайды. Топпен сырмақ құрастырып оған табыс критерийлерін қоя отырып бағалауды жоспарлайды. |
|||||
|
Күтілетін нәтиже: |
*Мұғалімдер Lesson Study үдерісін оқытуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде мектептерде Lesson Studyді пайдалану үшін әріптестермен қалай ынтымақтастық орнатуға болатынын; *Әріптестерге қалай қолдау көрсетуге болатынын түсінуді; Мұғалім әр бір жеке оқушының білім алуына қатысты өзінің оқыту тәжірибесі туралы ойлануға мүмкіндік алады; *Lesson Study циклінде сабақтардың қажеттілігіне сәйкес келуі мақсатында мұғалімдер инновациялық педагогикалық тәсілдерін жетілдіруге немесе оның сапасын арттыруға мүмкіндік алады. |
|||||
|
Қатысатын әріптестер: |
Пән мұғалімдері |
|||||
|
Түйінді идеялар |
- Lesson Study – сыныпты зерттеу нысандарының бірі. Мұғалімдердің педагогикалық білімдері мен тәжірибесін дамытуға арналған. - Lesson Study- мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсілі. -Lesson Study-оқу сапасын арттыруды көздеген тәжірибені жақсарту үшін демократиялық тәсіл. |
|||||
|
Сілтеме пайдаланылатын әдебиеттер |
Мұғалімге арналған нұсқаулық. Үлестірмелі материалдар |
|||||
|
Қолданылатын материалдар |
Компьютер, интерактивті тақта, бейнежазба, үлестірме материалдар, маркерлер, стикерлер, плакаттар, тапсырмалар |
|||||
|
Кезеңдер |
Коуч әрекеті |
Мұғалім әрекеті |
Сұрақтар |
|
||
|
Мақсат қою |
Психологиялық жаттығу. (5 мин) Шаттық шеңберіне тұрып оң жағындағы көршісіне таратылып берілген сөздерді қатыстырып тілек айту. Өлең шумақтарын құрастыру арқылы топқа бөлу.Әр топ өз өлеңдерінің бір шумағын әнімен орындайды. |
Әр топ өз өлеңдерін айтады. |
1.Бұл коучингтен не күтесіз? 2.Сіз не туралы сөйлескіңіз келеді? 3.Сізге бұл мақсатқа жету не үшін қажет? |
|
||
|
Ағымдық жағдайды талдау |
1-тапсырма.«Миға шабуыл» (бұл ұжымдық талқылау, мәселенің шешімін іздеуде қолданылатын тиімді әдіс) 1 топ - «Lesson Study» дегеніміз не? 2 топ- «Lesson Study» -ді қанадай мақсатпен жүргізу қажет? |
«Lesson Study -дің тиімділігі» бейнефильмін тамашалауға шақыру, ойларын тыңдау. Бейнефильмді көреді , ой қорытады. Мәтінмен танысады, топта талқылайды. |
1.«Lesson Study» мектеп үшін қажет пе? 2.«Lesson Study» қандай мақсатпен жүргізу қажет деп ойлайсыз? |
|
||
|
Мүмкіндіктерді қарастыру |
2 тапсырма.«Алты қалпақ» әдісі |
Алты қалпаққа салып, өз ойларын жеткізеді |
|
|
||
|
Кері байланыс |
3-тапсырма «Әуе шары» -
Қатысушылардан тұратын топ құру. |
Проблемаларды салыстырып, оның салдарын болжау, жоспарлап, ұйымдастыруда құрылымдық тәсілді қолдану дағдылары қалыптасады. Үлгі бойынша жоспар әзірлейді |
|
|
||
|
Сегіту сәті |
Сергіту сәті (3-мин) «Мен таптым» әдісі |
Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады. |
1. «Lesson Study» әдісін қолдануға болады ма? 2 «Lesson Study» әдісі керегі жоқ деп санайсыз ба? |
|
||
|
Рефлексия |
«Алақандар» әдісі |
Әр қатысушы А-4 форматына өз алақанын салады. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен таныстым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені.... аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 балмен санағанда .....шынашаққа - барлығынан ұнағаны.... |
|
|
||
Сабақты зерттеу (Lesson Study) –үдерісінде топ мүшелерінің сабақ дейінгі
кезеңі – Топ мүшелерінің бақылауғаалынатын оқушыларды Сабақты
зерттеу (Lesson study) кезеңдерінің бірі
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндезерттеу сабағы аяқталғаннан кейін жүзеге асатын талдаудың белгіленген құрылымы
Келесі сабақты зерттеуді топпен бірлесе жоспарлау
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндегіең басты үрдіс –сабақты зерттеу
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндегіең басты үрдіс сапа мониторингін жүргізу
Сабақты зерттеу (Lesson Study) түйіндісипатының бірі креативтілік
Сабақты зерттеу (Lesson Study) үдерісіндебақылауға алынатын сыныптардың санын анықтайтын өлшем Оқу үлгерімі
Сабақты зерттеу (Lesson Study) үдерісіндетоп мүшелерінің зерттеу сабағын
жоспарлауға дейінгі кезеңі Топ мүшелерінің бақылауға алынатын
оқушыларды анықтауы
Сабақты зерттеу (Lеsson Study) үдерісіндебақылауға алынатын сыныптардың санатын анықтайтын өлшем оқу үлгерімі
Сабақты зерттеу кезеңдерінің бірі «Əріптестерінің кеңесіне сүйеніп,
мұғалімнің жеке өзі немесе топпен бірлесіп сабақтың мақсатын анықтауы мендайындауы» осыдан кейінгі кезең Сабақты зерттеуді өткізу және лессонстадиге қатысушылардың оны бақылауы
Сабақты зерттеу тəсілінің аясын зерттеусабағын жоспарлауда ерекше мəн беріледі
« Бақылаудағы» оқушылардыңсабақта өтілетін материалды игеру
Сабақты бақылау парағы
Пәні: Мұғалім бақылаушы:
Бақылаудағы ....оқушы:
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері /шамамен жұмсалатын уақыт |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылар нені істей алды? (Олар қандай нәтижелерге жетті және оның қандай дәлелдері бар?) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Зерттеу сабағына рефлексия
Мерзімі:
Пән:
Пән мұғалімі:
|
1 |
Сипаттау. Не болды? |
|
|
2 |
Сезім. Ол кезде не туралы ойладыңыз және қандай сезімде болдыңыз? |
|
|
3 |
Талдау. Сіз бұл жағдайдан қандай қорытынды жасадыңыз? |
|
|
4 |
Эвалюация Бұл тәжірибенің жақсы және жаман жақтары қандай? |
|
|
5 |
Қорытынды. Сіз тағы не істей алар едіңіз? |
|
|
6 |
Іс-әрекет жоспары. Егер бұл жағдай қайталанса, сіз нені басқаша істер едіңіз? |
|
Сабақты зерттеу бойынша өткізілген сабақтан кейінгі талдау
Пәні_______________________________________________________________________________________
Оқу мақсаты ____________________________________________________
|
Өткізілген сабақтан кейінгі талдау сұрақтары |
Сабақ бойынша пікірлер |
|
Жоспарланған және қолданылған оқыту әдістемесі, тәсілдер оқушыларды оқытуда көмектесті ме әлде кедергі келтірді ме? |
|
|
Сізді сабақта не таң қалдырды ? |
|
|
Кейс-оқушының және басқа оқушылардың ілгерлеуін жақсарту үшін оқытудың қандай аспектілерін келесі сабақта өзгертуге болар еді? |
|
|
Оқу тәсілінің қандай тамаша жағын білдіңіз? |
|
|
Қандай оқушының бағалауын қайта қарау керек деп ойлайсыз? |
|
|
Біз келер жолы тағы нені жасап көруімізге болады? |
|
Талдаушының аты-жөні: _________________________________________________________
Зерттеу тобындағы ролі: __________________________________________________________
Күні: ________________
Жалпы білім беретін мектептің ___________________ пәнінің мұғалімі ____________________
ПІКІР
____________ орта мектепке __________ пәнінің мұғалімі болып ауысып, бүгінгі күнге дейін осы мектепте қызмет атқаруда. _____________ - шығармашылықпен жұмыс істейтін, өз пәнін жетік меңгерген шебер ұстаз. Өз жұмысында оқушылардың оқу іс- әрекетін белсенді ұйымдастыра біледі, инновациялық жұмыс түрлерін, сын тұрғысынан ойлау мен жазу технологиясын қолдана отырып, пәнге деген қызығушылығын арттырады.
20___ жылы Қазақстан педагогтар қауымдастығының ұйымдастыруымен өткен республикалық «Педагогтың тұлғалық бағдары: рухани жаңғыру» атты ғылыми-тәжірибелік конференцияға ұсынған жұмысы үздік деп танылып, дипломмен марапатталды.
20____ жылы орыс әдебиеті пәні мұғалімдері арасында өткен «Пед Старт» республикалық қашықтық олимпиадасында І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы «Дарын» РҒПО-ның ұйымдастыруымен өткен орыс тілі мұғалімдеріне арналған Республикалық қашықтық олимпиадасында І орынды иеленді.
20___ жылы республикалық қашықтық олимпиадасында ІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20___ жылы республикалық «Зейін» ______ мұғалімдеріне арналған пәндік олимпиадада І орынға ие болды.
20___ жылы ___________ ұйымдастыруымен өткен «Педагогтың цифрлық құзыреттілігін қалыптастыру: шынайылық және перспективалар» тақырыбында өткен халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға өз тәжірибесімен қатысып, жоғары нәтиже көрсетті.
20_____ жылы «Алтын ұрпақ» білім беру орталығының ұйымдастыруымен өткен «____________________» атты республикалық шығармашылық байқауында «__________» номинациясы бойынша оқушылары ________________________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы __________ ауданы әкімдігінің білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ___ сынып оқушысы _______________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20________ жылы __________________ білім басқармасының ұйымдастыруымен өткен Республикалық пән олимпиадасында оқушысы ___________ ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20_____ жылы ___________ ауданы білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ___ сынып оқушысы ___________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы ____________ білім басқармасының ұйымдастыруымен өткен Республикалық пән олимпиадасында оқушысы ______________ ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20_____ жылы ___________________ білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ____ сынып оқушысы ____________ ІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20______ жылы «_____________________» атты авторлық оқу-әдістемелік құралы жарыққа шықты.
_______________ санаты 20_______ жылы берілді.
20_______ жылы «Педагогикадағы инновациялар» республикалық ғылыми-әдістемелік журналының №_____ санына «_____________» тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары жарияланды.
20____ жылы «Тағылым» республикалық ғылыми-әдістемелік журналында «_________________» тақырыбындағы сабақ жоспары жарияланды.
20_____ жылы «Педагог айнасы» республикалық ғылыми-әдістемелік журналының №_____ санында «_________________» мақаласы жарияланды.
________________ сабақ беретін сыныптардағы ____________________ пәні бойынша соңғы 3 жылда білім сапасы _____ пайызды көрсетуде.
_________________ білім саласының дамуына зор үлес қосып келеді. Ол осы еңбек еткен жылдары өзін іскер, ұйымдастырушылық қабілеті мол, білікті қызметкер ретінде көрсете білді. Өзінің алдына қойған міндеттеріне аса жауапкершілікпен қарайды. Қызметкерлер арасында өте беделді. Тәжірибесі мол, білімді де, білікті өз мамандығын жетік меңгерген ұстаз.
Мектеп директоры: ____________________
Жалпы білім беретін мектептің ___________________ пәнінің мұғалімі ____________________
ПІКІР
____________________ 20____-20____ оқу жылында _ сыныбында сынып жетекшілік қызметін атқарды. Осы аралықта ол өзінің білімділігі мен шеберлігін көрсетті. Себебі әрбір оқушы жеке тұлға, оның жүрегіне жол таба білу өте қиын. Ол мұғалім оқушының әр пікірімен санасып, оқушының өз ойын бағалау арқылы оқушының жүрегіне жол тапты. Ата-аналармен жүргізген сынып сағаттарының өзі де ерекше өтетін. Ондағы ойын түрлері, түрлі әдіс-тәсілдерді қолданып, ситуациялық тапсырмаларды орындату арқылы әрбір ата-ана өзіміздің баламыздың жан-жақты қырын ашуға көмектесті. Білім мен тәрбие егіз демекші, тәрбиесі жақсы сыныптың білімі де жоғары. Мен ата-ана ретінде айтарым, әрбір мұғалім дәл _______________________ секілді оқушысын өз баласындай көріп оның жан дүниесіне жол тауып дұрыс бағыт-бағдар берсе, ертеңгі ұрпағымыз білімі мен тәрбиесі ұштасқан жан-жақты дамыған, өмірге құштар жеке тұлға болып қалыптасар еді деп ойлаймын.
Ата-ана: _______________
Портфолионы бағалау парағы аттестатталушы адамның
біліктілік санатын беруге
Педагог-модератор
(өтініш берілетін біліктілік санаты)
Аттестатталушы адам: _____________________________
(Т.А.Ә.)
|
Портфолионың бөлімдері |
Түсініктемелер |
|
Оқу жетістіктерін сырттай бағалауды, қорытынды аттестаттау нәтижелерін қамтитын аттестаттау кезеңіндегі білім алушылардың білім сапасын мониторингілеу |
Білім сапасы Пәні ___________ % ____ |
|
Білімалушылардың жетістіктерін растайтын құжаттардың көшірмелері немесе тәжірибесін қорытындылауды растайтын құжаттардың көшірмелері |
___________________ ауданының білім бөлімінің Аудандық «Экология балалар көзімен»жас суретшілер байқауының 5-7 сынып оқушылары арасында, 5 сынып оқушысы _____________ І-дәрежелі дипломмен марапатталды. Ұлы Жеңстің 75 жылдығына орай «Жеңіс балалар көзімен»сурет байқауынан ___сынып оқушысы ____________ І-дәрежелі дипломмен мараптатталды. ___________ пәні бойынша оқушыларға арналған Республикалық олимпиадаға қатысып І-дәрежелі дипломмен 7-сынып оқушысы ___________ марапатталды. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың арасында қашықтықтан өткізілген «Шексіз шығармашылық» Республикалық байқаудың «Алтын қолдар»номинациясының жүлдегері ____________ Бас жүлдемен марапатталады. |
|
сабақтарды/оқуларды бақылау парақтары (3-тен кем емес) |
3 сабақты бақылау парағы салынған. |
|
Аттестатталушы адамның (болған кезде) жетістігін растайтын құжаттардың көшірмелері |
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігінің 30 жылдық мерей тойына орай өткізілген «Мамандығым -мақтанышым»атты байқауында ІІІ-орын иеленген. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың арасында қашықтықтан өткізілген «Шексіз шығармашылық» Республикалық қашықтықтан өткізілген байқаудың жеңімпазын дайындағаны үшін Алғыс хатпен марапатталған.
|
|
Ұсынымдар |
|
Сараптамалық кеңестің құрамы:
кеңес төрағасы,
директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары ____________
кеңес мүшесі,
Директордың бағдары ісі жөніндегі орынбасары ______________
кеңес мүшесі , _____________
директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
кеңес мүшесі , _____________
математика пәні мұғалімі
кеңес мүшесі , _____________
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні: 20____ жыл « » желтоқсан_
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Lesson Study педагогикалық тәсілін жүзеге асыруды ұйымдастыру
Lesson Study педагогикалық тәсілін жүзеге асыруды ұйымдастыру
|
Күні |
Мұғалім |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Lesson Study –теориясы мен қолдану тәсілдері |
|||||
|
Мақсаты: |
|
|||||
|
Табыс критерий |
Топтық жұмыс барысында мәтінді меңгере отырып үш жағдаятттарға баға беруді талқылайды. Топпен сырмақ құрастырып оған табыс критерийлерін қоя отырып бағалауды жоспарлайды. |
|||||
|
Күтілетін нәтиже: |
*Мұғалімдер Lesson Study үдерісін оқытуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде мектептерде Lesson Studyді пайдалану үшін әріптестермен қалай ынтымақтастық орнатуға болатынын; *Әріптестерге қалай қолдау көрсетуге болатынын түсінуді; Мұғалім әр бір жеке оқушының білім алуына қатысты өзінің оқыту тәжірибесі туралы ойлануға мүмкіндік алады; *Lesson Study циклінде сабақтардың қажеттілігіне сәйкес келуі мақсатында мұғалімдер инновациялық педагогикалық тәсілдерін жетілдіруге немесе оның сапасын арттыруға мүмкіндік алады. |
|||||
|
Қатысатын әріптестер: |
Пән мұғалімдері |
|||||
|
Түйінді идеялар |
- Lesson Study – сыныпты зерттеу нысандарының бірі. Мұғалімдердің педагогикалық білімдері мен тәжірибесін дамытуға арналған. - Lesson Study- мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсілі. -Lesson Study-оқу сапасын арттыруды көздеген тәжірибені жақсарту үшін демократиялық тәсіл. |
|||||
|
Сілтеме пайдаланылатын әдебиеттер |
Мұғалімге арналған нұсқаулық. Үлестірмелі материалдар |
|||||
|
Қолданылатын материалдар |
Компьютер, интерактивті тақта, бейнежазба, үлестірме материалдар, маркерлер, стикерлер, плакаттар, тапсырмалар |
|||||
|
Кезеңдер |
Коуч әрекеті |
Мұғалім әрекеті |
Сұрақтар |
|
||
|
Мақсат қою |
Психологиялық жаттығу. (5 мин) Шаттық шеңберіне тұрып оң жағындағы көршісіне таратылып берілген сөздерді қатыстырып тілек айту. Өлең шумақтарын құрастыру арқылы топқа бөлу.Әр топ өз өлеңдерінің бір шумағын әнімен орындайды. |
Әр топ өз өлеңдерін айтады. |
1.Бұл коучингтен не күтесіз? 2.Сіз не туралы сөйлескіңіз келеді? 3.Сізге бұл мақсатқа жету не үшін қажет? |
|
||
|
Ағымдық жағдайды талдау |
1-тапсырма.«Миға шабуыл» (бұл ұжымдық талқылау, мәселенің шешімін іздеуде қолданылатын тиімді әдіс) 1 топ - «Lesson Study» дегеніміз не? 2 топ- «Lesson Study» -ді қанадай мақсатпен жүргізу қажет? |
«Lesson Study -дің тиімділігі» бейнефильмін тамашалауға шақыру, ойларын тыңдау. Бейнефильмді көреді , ой қорытады. Мәтінмен танысады, топта талқылайды. |
1.«Lesson Study» мектеп үшін қажет пе? 2.«Lesson Study» қандай мақсатпен жүргізу қажет деп ойлайсыз? |
|
||
|
Мүмкіндіктерді қарастыру |
2 тапсырма.«Алты қалпақ» әдісі |
Алты қалпаққа салып, өз ойларын жеткізеді |
|
|
||
|
Кері байланыс |
3-тапсырма «Әуе шары» -
Қатысушылардан тұратын топ құру. |
Проблемаларды салыстырып, оның салдарын болжау, жоспарлап, ұйымдастыруда құрылымдық тәсілді қолдану дағдылары қалыптасады. Үлгі бойынша жоспар әзірлейді |
|
|
||
|
Сегіту сәті |
Сергіту сәті (3-мин) «Мен таптым» әдісі |
Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады. |
1. «Lesson Study» әдісін қолдануға болады ма? 2 «Lesson Study» әдісі керегі жоқ деп санайсыз ба? |
|
||
|
Рефлексия |
«Алақандар» әдісі |
Әр қатысушы А-4 форматына өз алақанын салады. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен таныстым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені.... аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 балмен санағанда .....шынашаққа - барлығынан ұнағаны.... |
|
|
||
Сабақты зерттеу (Lesson Study) –үдерісінде топ мүшелерінің сабақ дейінгі
кезеңі – Топ мүшелерінің бақылауғаалынатын оқушыларды Сабақты
зерттеу (Lesson study) кезеңдерінің бірі
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндезерттеу сабағы аяқталғаннан кейін жүзеге асатын талдаудың белгіленген құрылымы
Келесі сабақты зерттеуді топпен бірлесе жоспарлау
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндегіең басты үрдіс –сабақты зерттеу
Сабақты зерттеу (Lesson Study) тəсіліндегіең басты үрдіс сапа мониторингін жүргізу
Сабақты зерттеу (Lesson Study) түйіндісипатының бірі креативтілік
Сабақты зерттеу (Lesson Study) үдерісіндебақылауға алынатын сыныптардың санын анықтайтын өлшем Оқу үлгерімі
Сабақты зерттеу (Lesson Study) үдерісіндетоп мүшелерінің зерттеу сабағын
жоспарлауға дейінгі кезеңі Топ мүшелерінің бақылауға алынатын
оқушыларды анықтауы
Сабақты зерттеу (Lеsson Study) үдерісіндебақылауға алынатын сыныптардың санатын анықтайтын өлшем оқу үлгерімі
Сабақты зерттеу кезеңдерінің бірі «Əріптестерінің кеңесіне сүйеніп,
мұғалімнің жеке өзі немесе топпен бірлесіп сабақтың мақсатын анықтауы мендайындауы» осыдан кейінгі кезең Сабақты зерттеуді өткізу және лессонстадиге қатысушылардың оны бақылауы
Сабақты зерттеу тəсілінің аясын зерттеусабағын жоспарлауда ерекше мəн беріледі
« Бақылаудағы» оқушылардыңсабақта өтілетін материалды игеру
Сабақты бақылау парағы
Пәні: Мұғалім бақылаушы:
Бақылаудағы ....оқушы:
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері /шамамен жұмсалатын уақыт |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
Оқушы қалай жауап береді деп күтесіз |
Жауап беру кезінде ол қалай бақыланды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылар нені істей алды? (Олар қандай нәтижелерге жетті және оның қандай дәлелдері бар?) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Зерттеу сабағына рефлексия
Мерзімі:
Пән:
Пән мұғалімі:
|
1 |
Сипаттау. Не болды? |
|
|
2 |
Сезім. Ол кезде не туралы ойладыңыз және қандай сезімде болдыңыз? |
|
|
3 |
Талдау. Сіз бұл жағдайдан қандай қорытынды жасадыңыз? |
|
|
4 |
Эвалюация Бұл тәжірибенің жақсы және жаман жақтары қандай? |
|
|
5 |
Қорытынды. Сіз тағы не істей алар едіңіз? |
|
|
6 |
Іс-әрекет жоспары. Егер бұл жағдай қайталанса, сіз нені басқаша істер едіңіз? |
|
Сабақты зерттеу бойынша өткізілген сабақтан кейінгі талдау
Пәні_______________________________________________________________________________________
Оқу мақсаты ____________________________________________________
|
Өткізілген сабақтан кейінгі талдау сұрақтары |
Сабақ бойынша пікірлер |
|
Жоспарланған және қолданылған оқыту әдістемесі, тәсілдер оқушыларды оқытуда көмектесті ме әлде кедергі келтірді ме? |
|
|
Сізді сабақта не таң қалдырды ? |
|
|
Кейс-оқушының және басқа оқушылардың ілгерлеуін жақсарту үшін оқытудың қандай аспектілерін келесі сабақта өзгертуге болар еді? |
|
|
Оқу тәсілінің қандай тамаша жағын білдіңіз? |
|
|
Қандай оқушының бағалауын қайта қарау керек деп ойлайсыз? |
|
|
Біз келер жолы тағы нені жасап көруімізге болады? |
|
Талдаушының аты-жөні: _________________________________________________________
Зерттеу тобындағы ролі: __________________________________________________________
Күні: ________________
Жалпы білім беретін мектептің ___________________ пәнінің мұғалімі ____________________
ПІКІР
____________ орта мектепке __________ пәнінің мұғалімі болып ауысып, бүгінгі күнге дейін осы мектепте қызмет атқаруда. _____________ - шығармашылықпен жұмыс істейтін, өз пәнін жетік меңгерген шебер ұстаз. Өз жұмысында оқушылардың оқу іс- әрекетін белсенді ұйымдастыра біледі, инновациялық жұмыс түрлерін, сын тұрғысынан ойлау мен жазу технологиясын қолдана отырып, пәнге деген қызығушылығын арттырады.
20___ жылы Қазақстан педагогтар қауымдастығының ұйымдастыруымен өткен республикалық «Педагогтың тұлғалық бағдары: рухани жаңғыру» атты ғылыми-тәжірибелік конференцияға ұсынған жұмысы үздік деп танылып, дипломмен марапатталды.
20____ жылы орыс әдебиеті пәні мұғалімдері арасында өткен «Пед Старт» республикалық қашықтық олимпиадасында І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы «Дарын» РҒПО-ның ұйымдастыруымен өткен орыс тілі мұғалімдеріне арналған Республикалық қашықтық олимпиадасында І орынды иеленді.
20___ жылы республикалық қашықтық олимпиадасында ІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20___ жылы республикалық «Зейін» ______ мұғалімдеріне арналған пәндік олимпиадада І орынға ие болды.
20___ жылы ___________ ұйымдастыруымен өткен «Педагогтың цифрлық құзыреттілігін қалыптастыру: шынайылық және перспективалар» тақырыбында өткен халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға өз тәжірибесімен қатысып, жоғары нәтиже көрсетті.
20_____ жылы «Алтын ұрпақ» білім беру орталығының ұйымдастыруымен өткен «____________________» атты республикалық шығармашылық байқауында «__________» номинациясы бойынша оқушылары ________________________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы __________ ауданы әкімдігінің білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ___ сынып оқушысы _______________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20________ жылы __________________ білім басқармасының ұйымдастыруымен өткен Республикалық пән олимпиадасында оқушысы ___________ ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20_____ жылы ___________ ауданы білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ___ сынып оқушысы ___________ І дәрежелі дипломмен марапатталды.
20____ жылы ____________ білім басқармасының ұйымдастыруымен өткен Республикалық пән олимпиадасында оқушысы ______________ ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20_____ жылы ___________________ білім бөлімінің ұйымдастыруымен өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадада ____ сынып оқушысы ____________ ІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
20______ жылы «_____________________» атты авторлық оқу-әдістемелік құралы жарыққа шықты.
_______________ санаты 20_______ жылы берілді.
20_______ жылы «Педагогикадағы инновациялар» республикалық ғылыми-әдістемелік журналының №_____ санына «_____________» тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары жарияланды.
20____ жылы «Тағылым» республикалық ғылыми-әдістемелік журналында «_________________» тақырыбындағы сабақ жоспары жарияланды.
20_____ жылы «Педагог айнасы» республикалық ғылыми-әдістемелік журналының №_____ санында «_________________» мақаласы жарияланды.
________________ сабақ беретін сыныптардағы ____________________ пәні бойынша соңғы 3 жылда білім сапасы _____ пайызды көрсетуде.
_________________ білім саласының дамуына зор үлес қосып келеді. Ол осы еңбек еткен жылдары өзін іскер, ұйымдастырушылық қабілеті мол, білікті қызметкер ретінде көрсете білді. Өзінің алдына қойған міндеттеріне аса жауапкершілікпен қарайды. Қызметкерлер арасында өте беделді. Тәжірибесі мол, білімді де, білікті өз мамандығын жетік меңгерген ұстаз.
Мектеп директоры: ____________________
Жалпы білім беретін мектептің ___________________ пәнінің мұғалімі ____________________
ПІКІР
____________________ 20____-20____ оқу жылында _ сыныбында сынып жетекшілік қызметін атқарды. Осы аралықта ол өзінің білімділігі мен шеберлігін көрсетті. Себебі әрбір оқушы жеке тұлға, оның жүрегіне жол таба білу өте қиын. Ол мұғалім оқушының әр пікірімен санасып, оқушының өз ойын бағалау арқылы оқушының жүрегіне жол тапты. Ата-аналармен жүргізген сынып сағаттарының өзі де ерекше өтетін. Ондағы ойын түрлері, түрлі әдіс-тәсілдерді қолданып, ситуациялық тапсырмаларды орындату арқылы әрбір ата-ана өзіміздің баламыздың жан-жақты қырын ашуға көмектесті. Білім мен тәрбие егіз демекші, тәрбиесі жақсы сыныптың білімі де жоғары. Мен ата-ана ретінде айтарым, әрбір мұғалім дәл _______________________ секілді оқушысын өз баласындай көріп оның жан дүниесіне жол тауып дұрыс бағыт-бағдар берсе, ертеңгі ұрпағымыз білімі мен тәрбиесі ұштасқан жан-жақты дамыған, өмірге құштар жеке тұлға болып қалыптасар еді деп ойлаймын.
Ата-ана: _______________
Портфолионы бағалау парағы аттестатталушы адамның
біліктілік санатын беруге
Педагог-модератор
(өтініш берілетін біліктілік санаты)
Аттестатталушы адам: _____________________________
(Т.А.Ә.)
|
Портфолионың бөлімдері |
Түсініктемелер |
|
Оқу жетістіктерін сырттай бағалауды, қорытынды аттестаттау нәтижелерін қамтитын аттестаттау кезеңіндегі білім алушылардың білім сапасын мониторингілеу |
Білім сапасы Пәні ___________ % ____ |
|
Білімалушылардың жетістіктерін растайтын құжаттардың көшірмелері немесе тәжірибесін қорытындылауды растайтын құжаттардың көшірмелері |
___________________ ауданының білім бөлімінің Аудандық «Экология балалар көзімен»жас суретшілер байқауының 5-7 сынып оқушылары арасында, 5 сынып оқушысы _____________ І-дәрежелі дипломмен марапатталды. Ұлы Жеңстің 75 жылдығына орай «Жеңіс балалар көзімен»сурет байқауынан ___сынып оқушысы ____________ І-дәрежелі дипломмен мараптатталды. ___________ пәні бойынша оқушыларға арналған Республикалық олимпиадаға қатысып І-дәрежелі дипломмен 7-сынып оқушысы ___________ марапатталды. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың арасында қашықтықтан өткізілген «Шексіз шығармашылық» Республикалық байқаудың «Алтын қолдар»номинациясының жүлдегері ____________ Бас жүлдемен марапатталады. |
|
сабақтарды/оқуларды бақылау парақтары (3-тен кем емес) |
3 сабақты бақылау парағы салынған. |
|
Аттестатталушы адамның (болған кезде) жетістігін растайтын құжаттардың көшірмелері |
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігінің 30 жылдық мерей тойына орай өткізілген «Мамандығым -мақтанышым»атты байқауында ІІІ-орын иеленген. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың арасында қашықтықтан өткізілген «Шексіз шығармашылық» Республикалық қашықтықтан өткізілген байқаудың жеңімпазын дайындағаны үшін Алғыс хатпен марапатталған.
|
|
Ұсынымдар |
|
Сараптамалық кеңестің құрамы:
кеңес төрағасы,
директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары ____________
кеңес мүшесі,
Директордың бағдары ісі жөніндегі орынбасары ______________
кеңес мүшесі , _____________
директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
кеңес мүшесі , _____________
математика пәні мұғалімі
кеңес мүшесі , _____________
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні: 20____ жыл « » желтоқсан_
шағым қалдыра аласыз













