Сабақ жоспары
|
Бөлім |
ХХ ғасырдағы – ХХI ғасырдың басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар. |
|||||
|
ПедагогтіңТ.А.Ә. |
Нургожина Б.А. |
|||||
|
Күні: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны:- |
||||
|
Сынып: |
11 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ли Куан Ю мен Махатхир Мохаммад «үшінші әлемнен бірінші әлемге» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Ли Куан Ю туралы мәлімет анықтайды; Ли Куан Ю «үшінші әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтайды; Махатхир Мохаммадтың реформаларының маңыздылығын айқындайды; Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтайды; (білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды: Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін салыстырып, талдайды; (қолдану) Кейбір оқушылар орындайды: Тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырым жасайды; (жинақтау, бағалау) |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары ойлай дағдысы |
|||||
|
Бағалау критериі |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
«Джигсо» әдісімен, топпен мәтінді оқып, талқылайды, постермен жұмыс жасайды. (оқылым, айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасты) Венн диаграммасы арқылы жұппен жұмыс жасай отырып, айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасты. Кейбір оқушылар орындайды: «Балық қаңқасы» әдісі , жеке жұмыс білім алушылардың айтылым, тыңдалым,жазылым дағдылары қалыптасты |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Г.Дэн Сьяопин –көрнекті Қытай реформаторы жайлы оқу мақсатын еске түсіру үшін мен алдыңғы білімді «Кім жылдам?» әдісі арқылы, білім алушылардан ашық сүрақтар қоя отырып бекітемін? |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 4-топқа түрлі-түсті стикерлер арқылы бөлемін. Жаңа сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін таныстырамын. |
Оқушылар топқа бөлінеді |
|
Стикер арқылы |
||
|
Ортасы |
Барлық оқушылар орындайды: «Джигсо» әдісі арқылы Сингапур, Малайзия мемлекеттері туралы бейнефильм көрсетіледі. «Джигсо» әдісі арқылы топпен мәтінді оқып талқылайды, постермен жұмыс. 1-тапсырма 1-топ: Ли Куан Ю туралы мәлімет анықтаңдар 2-топ: Ли Куан Ю «үшінші әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтаңдар 3-топ: Махатхир Мохаммадтың реформаларының маңыздылығын айқындаңдар 4-топ: Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтаңдар; Басым бөлігі орындайды: Венн диаграммасы арқылы. Жұптық жұмыс Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін салыстырып, талдаңдар
Малайзия
Сингапур Кейбір оқушылар орындайды: «Балық қаңқасы» әдісі 3-тапсырма: Тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырым жасаңдар
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі |
Дескриптор: Білім алушы – -Сингапур, Малайзия мемлекеттері бейнефиьм көреді; -Мәтінді топпен оқиды ,келесі топтарға барып түсіндіреді; - Ли Куан Ю Премьер-министр болып қызмет атқарғанын, оқыған оқу орындарын, атқарған қызметтері, жазған еңбектерін анықтайды; - Ли Куан Ю ең басты мақсаты –күшті Сингапур мемлекетін құру,«үшінш і әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтайды; - Махатхир Мохаммадтың білім,экономика саласындағы реформаларының маңыздылығын айқындайды; - Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтайды; -оқығандарын постерге түсіріп жазады, сынып алдында қорғайды; -Өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: Білім алушы – -Сингапурдың айырмашылығын жазады; -Малайзияның айырмашылығын жазады; - мемлекеттердің модернизациясының ұқсастығын жазады; -Сингапур мен Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының айырмашылығы мен ұқсастығын салыстырып талдайды Дескриптор :Білім алушы –
|
«2х2» жұп аралық бағалау
«Өзін-өзі бағалау» (дұрыс жау аппен сәйкес тендіріңіз) |
таратпа мәтіндер, оқулық, флипчарт қағаздары, маркерлер интербелсенді тақта Дүниежүзінің саяси картасы бағалау парақтары тағы басқа |
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс. Сабақта меңгергенім......... Сабақта қиын болған тұстар......... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
«Өзін-өзі бағалау» |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ли Куан Ю мен Махатхир Мохаммад, «Үшінші әлемнен бірінші әлемге»
Ли Куан Ю мен Махатхир Мохаммад, «Үшінші әлемнен бірінші әлемге»
Сабақ жоспары
|
Бөлім |
ХХ ғасырдағы – ХХI ғасырдың басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар. |
|||||
|
ПедагогтіңТ.А.Ә. |
Нургожина Б.А. |
|||||
|
Күні: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны:- |
||||
|
Сынып: |
11 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ли Куан Ю мен Махатхир Мохаммад «үшінші әлемнен бірінші әлемге» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Ли Куан Ю туралы мәлімет анықтайды; Ли Куан Ю «үшінші әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтайды; Махатхир Мохаммадтың реформаларының маңыздылығын айқындайды; Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтайды; (білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды: Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін салыстырып, талдайды; (қолдану) Кейбір оқушылар орындайды: Тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырым жасайды; (жинақтау, бағалау) |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары ойлай дағдысы |
|||||
|
Бағалау критериі |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
«Джигсо» әдісімен, топпен мәтінді оқып, талқылайды, постермен жұмыс жасайды. (оқылым, айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасты) Венн диаграммасы арқылы жұппен жұмыс жасай отырып, айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасты. Кейбір оқушылар орындайды: «Балық қаңқасы» әдісі , жеке жұмыс білім алушылардың айтылым, тыңдалым,жазылым дағдылары қалыптасты |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Г.Дэн Сьяопин –көрнекті Қытай реформаторы жайлы оқу мақсатын еске түсіру үшін мен алдыңғы білімді «Кім жылдам?» әдісі арқылы, білім алушылардан ашық сүрақтар қоя отырып бекітемін? |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 4-топқа түрлі-түсті стикерлер арқылы бөлемін. Жаңа сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін таныстырамын. |
Оқушылар топқа бөлінеді |
|
Стикер арқылы |
||
|
Ортасы |
Барлық оқушылар орындайды: «Джигсо» әдісі арқылы Сингапур, Малайзия мемлекеттері туралы бейнефильм көрсетіледі. «Джигсо» әдісі арқылы топпен мәтінді оқып талқылайды, постермен жұмыс. 1-тапсырма 1-топ: Ли Куан Ю туралы мәлімет анықтаңдар 2-топ: Ли Куан Ю «үшінші әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтаңдар 3-топ: Махатхир Мохаммадтың реформаларының маңыздылығын айқындаңдар 4-топ: Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтаңдар; Басым бөлігі орындайды: Венн диаграммасы арқылы. Жұптық жұмыс Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін салыстырып, талдаңдар
Малайзия
Сингапур Кейбір оқушылар орындайды: «Балық қаңқасы» әдісі 3-тапсырма: Тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырым жасаңдар
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі |
Дескриптор: Білім алушы – -Сингапур, Малайзия мемлекеттері бейнефиьм көреді; -Мәтінді топпен оқиды ,келесі топтарға барып түсіндіреді; - Ли Куан Ю Премьер-министр болып қызмет атқарғанын, оқыған оқу орындарын, атқарған қызметтері, жазған еңбектерін анықтайды; - Ли Куан Ю ең басты мақсаты –күшті Сингапур мемлекетін құру,«үшінш і әлемнен бірінші әлемге» реформаларының мемлекет тарихының өтпелі кезеңдерінің маңыздылығын анықтайды; - Махатхир Мохаммадтың білім,экономика саласындағы реформаларының маңыздылығын айқындайды; - Махатхир Мохаммадтың мемлекет тарихындағы рөлін анықтайды; -оқығандарын постерге түсіріп жазады, сынып алдында қорғайды; -Өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: Білім алушы – -Сингапурдың айырмашылығын жазады; -Малайзияның айырмашылығын жазады; - мемлекеттердің модернизациясының ұқсастығын жазады; -Сингапур мен Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының айырмашылығы мен ұқсастығын салыстырып талдайды Дескриптор :Білім алушы –
|
«2х2» жұп аралық бағалау
«Өзін-өзі бағалау» (дұрыс жау аппен сәйкес тендіріңіз) |
таратпа мәтіндер, оқулық, флипчарт қағаздары, маркерлер интербелсенді тақта Дүниежүзінің саяси картасы бағалау парақтары тағы басқа |
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс. Сабақта меңгергенім......... Сабақта қиын болған тұстар......... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
«Өзін-өзі бағалау» |
|
||
шағым қалдыра аласыз














