Материалдар / Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері

Материал туралы қысқаша түсінік
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; 11.2.2.9- логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше білу;
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің

« Жұмағали Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ


Педагогтің аты-жөні:

Карайдарова Фариза


Күні:



Сыныбы: 11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану;

11.2.2.9- логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше білу;


Сабақтың мақсаты:

- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады;

- логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше біледі;

Сабақ кезеңі/Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру кезеңі: топқа бөлу 1 топ алгебра

2топ геометрия 3 математика

ІІ Сабақтың тақырыыбын керек емес сөздерді алып тастау арқылы анықтау

ҰБТ Логарифмдік МЕКТЕП теңдеулерге ВЕНЕТКА есептер

ІІ1. Үй тапсырмасын тексеру (Формула жаттау ) Экранға логарифді табу ережелерінің формулалары 3 минутқа көрсетіледі де өшіріледі. Оқушы есте сақтау қаблетін дамыту мақсатында экранда көрсетілген формуланы жатқа жазады.


Сәлемдесу.Оқушылардың сабаққа дайындығын пысықтау. Үй тапсырмасын жұпта тексеру. Түсінбеген сұрақтарды сыныпта талдау.

«Ауызша есептеу»



1) log28 =



2) 7∙ =



=


Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Түрлі түсті қима қағаздар

Сабақтың ортасы





















4, Домино ойыны: log264 = 6 log264 = 6

log125 = 3

log5 625= 4





5, тест тапсырмалары 1)

А)5 б)6 с)7 д)8 е)9

2)

А)-2 б)-6 с)-7 д)2 е)7

3) теңдеудің түбірлерінің қосындысын табыңдар:

=3

А)2 б)4 с)5 д)3 е)6



6 Жұптық жұмыс

7. Қорытынды

6Жұптық жұмыс

6

ә)

б)

г)

Бағалау критерийлері

1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

2. Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да

шешеді ;

3 .Жауабын дұрыс таба алады.

Бғалау критерийлері

  1. Логарифм анықтамасын қолданып, логарифмдік теңдеуді шеше алады

  2. Потенцирлеу әдісін қолдана алады

  3. Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдана алады.


Дескриптор:

-1-ші сұраққа жауап береді.

1-балл

-2-ші сұраққа жауап береді.

1-балл

-3-ші сұраққа жауап береді.

1-балл


Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады


ДК экраны


Сұрақтар топтамасы.


Оқулық 11-сынып.






Shape1 Shape2

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма

7. Логарифмдік теідеулерді шешу.

=

және сілтеме бойынша тест жұмысы.


Қорытынды.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Логарифмдік теңдеуді шешудің қандай әдістерін үйрендім?

  • Логарифмдік теңдеуді шешудің әдістерін үйрену үшін маған көмектесті...

  • Нені үйренуім керек...

Ұсыныс ...

Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды.

- Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі.


http://itest.kz/lekciya_logarifmdik_tengdeuler_men_tengsizdikteri_sheshuding_adisteri




















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!