Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар |
|
Күні: |
Машықтанушы: Құрманбек Тыныбек Алмасұлы |
|
Сыныбы: 11 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; 11.2.2.9- логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Логарифмдік теңдеулердің түрін анықтай алу; анықтама бойынша логарифмдік теңдеулерді шешу, шешім әдістерін білу, логарифмдік теңдеулер жүйесін шешу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық ахуал. «Комплимент» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Ұлдар қыздарға және қыздар ұлдарға жақсы сөз айтып, сабаққа сәттілік тілейді. |
Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Үй жұмысын тексертеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Анықтамаларды еске түсіру. Айнымалысы логарифм белгісінің ішінде немесе логарифм негізінде болатын теңдеу логарифдік теңдеу деп аталады.
Егер
Логарифдік теңдеулерді шешу тәсілдерін қарастырады. Мысалдар келтіріледі. Топпен жұмыс. «Логарифм» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Қағаз қиындыларында шағын есептер болады. Бірдей жауапты есептер бір топ болып есептелінеді. 1-кезең. «Тарсия» әдісі.
Үшбұрышты кеспе қағаздардан тұратын әртүрлі пазлдарды жинайды. 2-кезең. «Координата» әдісі.
Әр топқа кескінделген координалық жазықтық беріледі. Осы жазықтыққа берілген функциялардың суретін салу керек. 3-кезең. «Сәйкестендіру» әдісі. Әр топқа тапсырмалар беріледі. Жауаптары қиындылар түрінде болады. Жауаптарды сейкес тапсырмаларға жапыстырады. |
Анықтамаларды айтады. Мысалдарды дәптеріне жазып алады. Топқа бөлінеді. Топтың атын ойластырады. Есептердің жауаптарына сейкес қабырғаларды қосу арқылы тапсырманы орындайды. Функцияны суреттейді. Есептерді шығарып, жауаптарын сейкестендіріп жапыстырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Үшбұрышты кеспе қағаздар Координалық жазықтық Клей, А4 форматтағы тапсырма |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Сфетофор» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасын береді. Бағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын стикерге жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Әртүрлі стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар |
|
Күні: |
Машықтанушы: Құрманбек Тыныбек Алмасұлы |
|
Сыныбы: 11 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; 11.2.2.9- логарифмдік теңдеулер жүйелерін шеше білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Логарифмдік теңдеулердің түрін анықтай алу; анықтама бойынша логарифмдік теңдеулерді шешу, шешім әдістерін білу, логарифмдік теңдеулер жүйесін шешу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық ахуал. «Комплимент» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Ұлдар қыздарға және қыздар ұлдарға жақсы сөз айтып, сабаққа сәттілік тілейді. |
Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Үй жұмысын тексертеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Анықтамаларды еске түсіру. Айнымалысы логарифм белгісінің ішінде немесе логарифм негізінде болатын теңдеу логарифдік теңдеу деп аталады.
Егер
Логарифдік теңдеулерді шешу тәсілдерін қарастырады. Мысалдар келтіріледі. Топпен жұмыс. «Логарифм» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Қағаз қиындыларында шағын есептер болады. Бірдей жауапты есептер бір топ болып есептелінеді. 1-кезең. «Тарсия» әдісі.
Үшбұрышты кеспе қағаздардан тұратын әртүрлі пазлдарды жинайды. 2-кезең. «Координата» әдісі.
Әр топқа кескінделген координалық жазықтық беріледі. Осы жазықтыққа берілген функциялардың суретін салу керек. 3-кезең. «Сәйкестендіру» әдісі. Әр топқа тапсырмалар беріледі. Жауаптары қиындылар түрінде болады. Жауаптарды сейкес тапсырмаларға жапыстырады. |
Анықтамаларды айтады. Мысалдарды дәптеріне жазып алады. Топқа бөлінеді. Топтың атын ойластырады. Есептердің жауаптарына сейкес қабырғаларды қосу арқылы тапсырманы орындайды. Функцияны суреттейді. Есептерді шығарып, жауаптарын сейкестендіріп жапыстырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Үшбұрышты кеспе қағаздар Координалық жазықтық Клей, А4 форматтағы тапсырма |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Сфетофор» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасын береді. Бағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын стикерге жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Әртүрлі стикерлер |
шағым қалдыра аласыз

және
және

















