Бекітемін:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: Әл –Фараби атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашкинбаева Гульзира Карсакбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11«Ә» |
Қатысушылар саны: 8 Қатыспағандар саны: - |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады; |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Ұжымдық жұмыс (Постер қорғау) Өтілген тақырыпты қайталап бекіту; Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Презентацияны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату; |
Бірлескен жұмыс (тапсырма орындау) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу; |
Жеке жұмыс (карточкадан есеп шығару) Тапсырманы ұсыну; оқушылар өз бетімен орындауы; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сабақ басында:
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Өз-өздеріне жұппен үй тапсырмасын тексерту; |
«Бағалау парақшасы»-мен танысып өз-өзін бағалап отырады;
PRESENTATION, PRACTICE, PRODUCTION (ПРЕЗЕНТАЦИЯ, ПРАКТИКА, ПРОДУКТ / ТАНЫСУ, ТӘЖІРИБЕ, ҚОЛДАНУ)әдісі арқылы топпен, жұппен және жеке жұмыстар жасайды; |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут Бекіту тапсырма- лары 10 минут 5 минут 5 минут |
Еліміздің ең атақты университеттеріне саяхат жасату арқылы, әрбір университетке барған сайын тапсырмалар орындатып отырады. 1). Топпен жұмыс (PRESENTATION кезеңі).
Бүгінгі сабаққа қатысты үш топқа арнайы сұрақтар беріледі.
І топқа: Логарифмнің қасиеттері?
ІІ топқа: Логарифмдік теңдеуді шешудің тәсілдері?
ІІІ топқа: Қарапайым логарифмдік теңдеу анықтамасы? Еліміздің келесі атақты университеттеріне саяхат жасату арқылы, әрбір университетке барған сайын тапсырмалар орындатып отырады. 2). Жұппен жұмыс (PRACTICE кезеңі). Қасындағы жұбымен бірге оқулықпен жұмыс жасауын қадағалайды;
Сергіту сәті ( минут): Оқушыларға «Барлығы өз қолыңда» атты шағын әңгімені айту арқылы мотивация беру;
3). Жеке жұмыс (PRODUCTION кезеңі). Әр оқушы басында өзі қалаған карточкасының артындағы тапсырманы орындауын қадағалайды; |
Асфендияров атындағықазақ ұлттық медицина университетіне барып, өтілген материалдарды қайталап постер жасайды. І
топ: ІІ топ: ІІІ топ:
Л. Н. Гумилев атындағы еуразия ұлттық университетіне барып, оқулықпен жұмыс жасайды.
№24.2(190-бет) тапсырмаларды орындайды.
№24.3
«Барлығы өз қолыңда» атты шағын әңгімені үнемі есте сақтау арқылы өз-өзіне деген сенімі нығайады. Назарбаев Университетіне апарған кезде, оқушылар жеке өзі есеп шығарады. Әр оқушы басында өзі қалаған карточкасының артындағы тапсырманы орындайды:
|
Бағалау критерийлері 1. Логарифмнің қасиеттерін айта біледі; 2. Логарифмдік теңдеуді шешудің тәсілдерін еске түсіреді; 3. Қарапайым логарифмдік теңдеу анықтамасын қалай қолдану керектігін түсіндіреді; Бағалау критерийлері 1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; 2. Логарифмнің қасиеттерін қолданып, түрлендіреді ; 3. Қарапайым логарифмдік теңдеуді шеше алады; 4. Жауабын дұрыс таба алады Бағалау. -Оқушылар өздерін сабақтың басынан алдарындағы«Бағалау парағы»критерий бойынша бағалап отырады. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып. ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту кезеңі: Spin the Wheel (спейн уел) айналмалы дөңгелек арқылы топтарға сұрақ қою https://spinthewheel.io/wheels/d69P55WOO6HoNAclY7MNcz0xJmU9MA%3D%3D Үйге тапсырма: №24.10 (191-бет)
«Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды сертификат беріп мадақтайды:
|
Қорытынды: Spin the Wheel (спейн уел) немесе барабанайналмалы дөңгелек арқылы топтарға сұрақ қою С
Жалпы бүгінгі сабақтан алған әсерім?
Бағалау парағы Оқушының аты-жөні:___________ Бағалау критерийі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
Бекітемін:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: Әл –Фараби атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашкинбаева Гульзира Карсакбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11«Ә» |
Қатысушылар саны: 8 Қатыспағандар саны: - |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады; |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Ұжымдық жұмыс (Постер қорғау) Өтілген тақырыпты қайталап бекіту; Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Презентацияны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату; |
Бірлескен жұмыс (тапсырма орындау) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу; |
Жеке жұмыс (карточкадан есеп шығару) Тапсырманы ұсыну; оқушылар өз бетімен орындауы; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сабақ басында:
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Өз-өздеріне жұппен үй тапсырмасын тексерту; |
«Бағалау парақшасы»-мен танысып өз-өзін бағалап отырады;
PRESENTATION, PRACTICE, PRODUCTION (ПРЕЗЕНТАЦИЯ, ПРАКТИКА, ПРОДУКТ / ТАНЫСУ, ТӘЖІРИБЕ, ҚОЛДАНУ)әдісі арқылы топпен, жұппен және жеке жұмыстар жасайды; |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут Бекіту тапсырма- лары 10 минут 5 минут 5 минут |
Еліміздің ең атақты университеттеріне саяхат жасату арқылы, әрбір университетке барған сайын тапсырмалар орындатып отырады. 1). Топпен жұмыс (PRESENTATION кезеңі).
Бүгінгі сабаққа қатысты үш топқа арнайы сұрақтар беріледі.
І топқа: Логарифмнің қасиеттері?
ІІ топқа: Логарифмдік теңдеуді шешудің тәсілдері?
ІІІ топқа: Қарапайым логарифмдік теңдеу анықтамасы? Еліміздің келесі атақты университеттеріне саяхат жасату арқылы, әрбір университетке барған сайын тапсырмалар орындатып отырады. 2). Жұппен жұмыс (PRACTICE кезеңі). Қасындағы жұбымен бірге оқулықпен жұмыс жасауын қадағалайды;
Сергіту сәті ( минут): Оқушыларға «Барлығы өз қолыңда» атты шағын әңгімені айту арқылы мотивация беру;
3). Жеке жұмыс (PRODUCTION кезеңі). Әр оқушы басында өзі қалаған карточкасының артындағы тапсырманы орындауын қадағалайды; |
Асфендияров атындағықазақ ұлттық медицина университетіне барып, өтілген материалдарды қайталап постер жасайды. І
топ: ІІ топ: ІІІ топ:
Л. Н. Гумилев атындағы еуразия ұлттық университетіне барып, оқулықпен жұмыс жасайды.
№24.2(190-бет) тапсырмаларды орындайды.
№24.3
«Барлығы өз қолыңда» атты шағын әңгімені үнемі есте сақтау арқылы өз-өзіне деген сенімі нығайады. Назарбаев Университетіне апарған кезде, оқушылар жеке өзі есеп шығарады. Әр оқушы басында өзі қалаған карточкасының артындағы тапсырманы орындайды:
|
Бағалау критерийлері 1. Логарифмнің қасиеттерін айта біледі; 2. Логарифмдік теңдеуді шешудің тәсілдерін еске түсіреді; 3. Қарапайым логарифмдік теңдеу анықтамасын қалай қолдану керектігін түсіндіреді; Бағалау критерийлері 1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; 2. Логарифмнің қасиеттерін қолданып, түрлендіреді ; 3. Қарапайым логарифмдік теңдеуді шеше алады; 4. Жауабын дұрыс таба алады Бағалау. -Оқушылар өздерін сабақтың басынан алдарындағы«Бағалау парағы»критерий бойынша бағалап отырады. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып. ДК экраны презентация Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту кезеңі: Spin the Wheel (спейн уел) айналмалы дөңгелек арқылы топтарға сұрақ қою https://spinthewheel.io/wheels/d69P55WOO6HoNAclY7MNcz0xJmU9MA%3D%3D Үйге тапсырма: №24.10 (191-бет)
«Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды сертификат беріп мадақтайды:
|
Қорытынды: Spin the Wheel (спейн уел) немесе барабанайналмалы дөңгелек арқылы топтарға сұрақ қою С
Жалпы бүгінгі сабақтан алған әсерім?
Бағалау парағы Оқушының аты-жөні:___________ Бағалау критерийі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз









абақ соңында оқушылар
рефлексия жүргізеді:












