|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98 сабақ. Логикалық есептер. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 10-тапсырма
ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы Саралау: ресурстар 1-тапсырма А) Кесінділер параллель Ә
а=в 2-тапсырма А)
Ә)
3-тапсырма
Саралау: қарқын 4-тапсырма (90050-219*380+190)/90=78 (302281-12649)/48+3966=10000 (21000-308*29)/4+14147/47=3318
ЕҚБ тапсырма Мақсаты: есеп шығаруды меңгерту 5-тапсырма A=12см B=5см
S
S
S
S Ж: Тіктөртбұрыштың ауданы-60см2, тікбұрышты үшбұрыштың ауданы-30см2
6-тапсырма 448537/3=149512(1к) 802154/5=160430(4к) 714792/55=12996(12к) 632014/26=24302(6к) 64879/51=1272(7к) 580025/92=6304(57к)
ЕБҚ тапсырма Мақсаты: сызба сызуды меңгерту 7-тапсырма
8-тапсырма Ж: Айна мен Ерлан екеуі бірге 1 сағат 30 минут болды. Арман 1400-де, Айна 1500-де,Ерлан 1530-да кетті.
Үй тапсырмасы 9-тапсырма
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Сұрақтарға жауап береді
Сызбалар беріледі
Текшелерді жазбасын сызады
Өзіндік жұмыс орындайды
Амалдарды орындайды
Үшбұрыштың ауданын табады
Уақытқа жұмыс жасайды
Қалдықпен бөлуді орындайды
Дәптерге сурет салады
Ойланып жауап айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс айтады
|
ҚБ:Жарайсыңдар!
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Неше шаршы бейнеленгенін табады-1Б Өзі осыған ұқсас тапсырма дайындайды-1Б
ҚБ: «Жарайсыңдар» Дескриптор: Кесінділерді сызуды біледі-1Б Сұрақтарға жауап береді-1Б
ҚБ: «Қол шапалақ» Дескриптор: Текшелердің жазбасын сызуды біледі-1Б Текшенің қасиеттерін атайды-1Б
ҚБ: «От шашу» Дескриптор: Өз бетінше тапсырма орындайды-1Б Фигура құру тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Үшбұрыштың ауданын табады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындай алады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Торт тілігі»әдісі Дескриптор: Торкөз дәптерге 4 бөлікке бөліп сурет салады-1Б Тортты теңдей төрт бөлікке бөле алады-1Б
ҚБ: «Қол шапалақ» Дескриптор: Зерттеушілік жұмыс жасайды-1Б Ойланып,жауап айтады-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б
«Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Фигуралар
https://wordwall.net/ru/resource/60088424
Кесінділер
Текше
Текшенің жазбасы ның үлгісі
Сызбалар
Тақта Оқулық
Фигуралар
Оқулық
Торт суреті
Кітапхана туралы суреттер
Кесте
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 сабақ. Логикалық есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 9-тапсырма
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жаңа тақырып 1-тапсырма Найзағай 451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =54938 Күн күркіреу 56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 = 400 025
Саралау: тапсырма ФС-тапсырмасы 2-тапсырма Қағаздардан бесбұрыш жасайды (Әртүрлі фигуралар құрастырту)
ЕБҚ –тапсырма Мақсаты: өз алдына жұмыс жасауға баулу
3 А) 20үшбұрыш Ә) ия сала аламын
ЕҚБ тапсырма Мақсаты: логикалық қабілетін дамыту 4-тапсырма Шешуі: Оқушылар алдымен фигураның қабырғаларының санын анықтайды. 112 : 16 = 7см – шаршының бір қабырғасының ұзындығы 7см ·7см = 49 см2 – бір шаршының ауданы 49 ·.7 = 343 см 1ё2 – фигураның ауданы Жауабы: фигураның ауданы 343 см2 тең
Саралау: қарқын 5-тапсырма 256500/27=9500 106110/786=135 256626/807=318 13888/248=56 4415250/725=6090 224448/56=4008 ФС тапсырмасы 6-тапсырма А) Бірдейлері бар-18мм Ә) Бірінші фигура ұзын Б)a>b a= 8мм b=7мм В)Барлығының бойлары бірдей
7-тапсырма
8-тапсырма Оқушылар берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды. Ол үшін бір шаршыны екінші рет қайталамай барлық шаршыларды санап шығады. а) Бірінші фигурада үлкен шаршы – 1, орташа шаршы – 1, кіші шаршы – 4 Барлығы – 6 ә) Екінші фигурада үлкен шаршы – 2, орташа шаршы – 2, кіші шаршы – 5 Барлығы – 9
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын тексертеді
Амалдарды орындайды
Бесбұрыш жасайды
Тапсырманы өмірмен байланыстыра отырып орындайды
Жұлдыздың суретін салады
Фигураның ауданын табады
Есептеп шығарады
Қорытынды жазады
Уақытқа жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау
ҚБ:«Көңіл күй» таразысы Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Амалдардаң орындалу тәртібін біледі-1Б Есептің шешімін табады-1Б
ҚБ:«Алақан әдісі» арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор:Үлгі бойынша қағаздан бесбұрыш жасайды,салады-1Б Практикалық жұмыс жасай алады-1Б
ҚБ: «От шашу»
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Фигураның қабырғаларының санын анықтайды.-1Б Шаршының бір қабырғасының ұзындығын анықтайды.-1Б Фигураның ауданы анықтайды.-1Б
ҚБ: «Ақща»әдісі Дескриптор: Есептеу мен тексеруді біледі-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б
Дескриптор: Математиканы өмірмен байланыстыра алады-1Б Қорытынды жасайды-1Б
Дескриптор: Қанша шаршы барын анықтайды-1Б Бес шаршы шығатындай өзгертеді-1Б
ҚБ: «Үш шапалақ»
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Кесте
Найзағайдың суреттері
https://wordwall.net/ru/resource/97665006
Қағаздан жасалған бесбұрыш Тар
Жұмыс үлгілері
Фигуралар
Фигуралар
Сызба
Оқулық
Фигуралар сызбасы
Шаршылар
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану; 4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйрену. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Есіңе сақта! Комбинаторлық есептер – берілген нысандардан есепті шығару барысында бір немесе басқа да шарттарға бағынатын түрлі комбинация жасауға және түрлі комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. ФС-тапсырмасы 1-тапсырма
Саралау: қорытынды 2-тапсырма 1-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 21, 23, 31, 32. Жауабы: 6 екі таңбалы сан жазуға болады. 2-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 14, 15, 21, 23, 24, 25, 31, 32, 34, 35, 41, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54. Жауабы: 20 екі таңбалы сан жазуға болады. 3-тапсырма
4-тапсырма
ЕҚБ-тапсырма Мақсаты: таңдап алу тәсілін меңгерту 5-тапсырма Дана Айна Әлия Маржан Арман AД AA AӘ АМ Серік СД СА СӘ СМ Ерлан ЕД ЕА ЕА ЕМ Нұрлан НД НД НӘ НМ 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап 45 146 + 648 · 3 = 45 146 + 1944 = 47090 9 825 - (986 - 369) = 9 825 – 617= 9 208 6 959 · 3 + 473 · 2 = 20 877 + 946 = 21 823 ЕБҚ тапсырма Мақсаты: өз бетінше жұмыс орындауға дағдыландыру 7-тапсырма 568900+548=569443 80002-54860=25142 123*435=53505 2065*289=596725 34216/329=104 4300/25=172 Саралау: ресурстар 8-тапсырма Айна-сарғалдақ Әлия-қызыл қызғалдақ Дана-көк қоңыраугүл Бану- сары нәркез Құралай-қызыл қалампыр Үй тапсырмасы 9-тапсырма 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Жаңа ұғыммен танысады Нұсқаларды табады Тапсырманы орындайды Мұғалім тапсырма береді, бірақ жалғыз «дұрыс» жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді Мүмкін нұсқаларды таңдайды Таңдап алу тәсілімен орындайды Тапсырманы орындайды Өрнектердің мәнін табады Есептеп жазып алады Жауабын табады Суреттермен жұмыс жасайды Сабақ кестесін түзеді Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Екі түсті бірнеше тәсілмен бояй алады-1Б Сабақ кестесін түзе алады-1Б Дескриптор: Барлық мүмкін жағдайларды көрсетеді-1Б «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады -1Б ҚБ: «СМС»әдісі Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаларды табады-1Б Жүлделі орындарды таңдайды-1Б Дескриптор: Таңдап алу тәсілімен жұмыс жасайды-1Б Мүмкіндіктер тармағын сызады-1Б Дескриптор: Кесте құрады-1Б Би жұптарын таңдайды-1Б ҚБ: «Бургер»әдісі Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Өрнектер құра алады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Жауабын тексере алады-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Гүл суреттерін салған қыздардың атын табады-1Б Оланып, жауап айтады-1Б Дескриптор: Үй тапсырмасын орындап нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б «Білім почтасы» әдісі |
Суреттер Кенгурудың пішінінің үлгісі https://wordwall.net/ru/resource/82359846 Плакат Кемпірқосақ тың суреті
Суреттер Оқулық Сызба Сызбалар Суреттер
Кесте үлгісі Оқулық
Суреттер Тақта Гүлдердің суреттері Сабақ кестесі үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау №9 есеп 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып №1 есеп Көк-к,қызыл-қ,жасыл-ж, сары-с. К-қ, к-ж, к-с, қ-ж, қ-с, ж-с 6тәсілмен таңдауға болады №2 есеп А)67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98 12 екі таңбалы сан құрауға болады ЕБҚ Мақсаты: таңдау тәсілін меңгерту Ә) 11 21 31 41 12 22 32 42 13 23 33 43 14 24 34 44 16 екі таңбалы сан құрауға болады №3 есеп 1)Күн,күн, кемпірқосақ 2) Күн,күн,күн. 3) Күн,кемпірқосақ,күн 4)Кемпірқосақ,күн,күн 5)Кемпірқосақ,күн, кемпірқосақ 6)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн 7) Кемпірқосақ,кемпірқосақ,кемпірқосақ 8)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн. 8нұсқасы болуы мүмкін ЕҚБ Мақсаты: таңдап алуды меңгерту №4 есеп 1-ші бала: 4 фотосурет 2-ші бала: 4фотосурет 3-ші бала: 4фотосурет 4-ші бала: 4фотосурет 5-ші бала: 4фотосурет 4+4+4+4+4=20 Ж: Барлығы 20 фотосурет болды №5 есеп Велосипедші қай уақытта аялдады? 1100-1200 аралығында Велосипедші қанша уақыт аялдады? 12-11=1сағат Аялдағаннан кейін велосипедшінің жылдамдығы қалай өзгерді? S=22-12=10км t=13-12=1сағ V= S/t=10/1=10км\сағ. Саралау: топтық қолдау №6 есеп А) (10+15)*2=25*2=50км –екі көліктің жүріп өткен жолы 90-(10+15)*2=90-50=40км-екі ауылдың арасы ә) 90-40=50км екі көліктің жүріп өткен жолы (90-40)/2=50/2=25км\сағ –қашықтық жылдамдығы (90-40)/2-10=50/2-10=25-10=25км\сағ-бірінші көліктің жылдамдығы №7 есеп 1000 000-895=99105 325864+546879=872743 306400*503=154119200 968*547=529496 3952/52=76 33855/111=305
ФС тапсырмасы № 8 есеп Айна-13 жаста Бауыржан-8 жаста Шолпан-5 жаста Күләш-15 жаста
№9 есеп. Үй тапсырмасы
Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл
4)Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Сан құрастырады Сандар құрастырады Тапсырманы орындайды Фотосуреттер санын анықтайды Есепт ішығарады Есептерді шығарады Топта бір-біріне қолдау жасайды Есептеп, тексереді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды-1Б Сандарды құрастырады-1Б
Дескриптор: Суреттердің нұсқаларын табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б
Дескриптор: Фотосуреттер санын анықтайды-1Б Барлығы қанша фотосуретекенін атайды-1Б Дескриптор: Графикті пайдалана алады-1Б Есеп жауабын айтады-1Б Дескриптор: Сызбаларды пайдалана алады-1Б Есепті формула арқылы шығарады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Дұрыстығын тексереді-1Б Дескриптор: Балалардың жасын анықтайды-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Көңіл-күйің қалай?» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Сандар жазылған парақтар https://wordwall.net/resource/65500479 Сандар кеспесі Күн мен кемпірқосақ суреттері Фотоаппарат Фото суреттер Оқулық График Есеп сызбасы Суреттер Суреттер Оқулық Шарлар Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді қайталау №9 есеп. Үй тапсырмасы 1)Көк 2) Көк 3)Сары Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл 4) Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып №1 есеп Салпыерін-С Ангор қояны-А Жалқау аң-Ж 1)СА 2)СЖ 3)АЖ 3 НҰСҚА №2 ЕСЕП 1)Сары және жасыл 2)Сары және көгілдір 3)Сары және көк 4)Жасыл және көгілдір 5)Жасыл және көк 6)Көгілдір және көк 6 НҰСҚА Саралау: қарқын №3 есеп 1)5328 4) 3825 7) 5832 10) 8253 2)5382 5) 3852 8)5283 11)8235 3)3582 6)5823 9)5238 12)8325 13)8352 Осы санның өзінен үлкен 15 14)8523 сан бар 15 )8532 №4 есеп
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты: бірлесе жұмыс жасауға баулу №5 есеп 1)150+20)/5=170/5=34 (452+148)/2=600/2=300 50*(2+12)=50*14=700 (819+45)/3=864/3=288 128+172+450+50=300+500=800 25*6*4=(50+150)*4=150*4=600 50*(20*5)=50*100=5000 (45+16)*2=61*2=122 Саралау: тапсырма ФС тапсырмасы № 6 есеп 1)Жасыл көйлек пен қоңыр туфли 2)Жасыл көйлек пен жасыл туфли 3)Жасыл көйлек пен күлгін туфли 4)Қызғылт көйлек пен қоңыр туфли 5)Қызғылт көйлек пен жасыл туфли 6)Қызғылт көйлек пен күлгін туфли 7)Көгілдір көйлек пен қоңыр туфли 8)Көгілдір көйлек пен жасыл туфли 9)Көгілдір көйлек пен күлгін туфли 10)Сары көйлек пен қоңыр туфли 11)Сары көйлек пен жасыл туфли 12)Сары көйлек пенкүлгін туфли №7 есеп 2км308м/607-6км864м=2308м 16кг560г/(20кг560г-19кг640г)=18г (5т794кг+781ц)*26=2181т244кг 4саг18мин*950--182са524мин/12=4069саг48мин
№8 есеп
№9 ЕСЕП А) 123 213 312 132 231 321 6 комбинация Ә) Серіктің құлпының коды:312 312>300 Б) Менің кодым: -2,4,5 цифларынан тұратын үш таңбалы сан, 5-ке бөлінетін және400-ден артық сан. №10 есеп 1Б-2Б 2Б-1Б 3Б-1Б 4Б-1Б 1Б-3Б 2Б-3Б 3Б-2Б 4Б-2Б 1Б-4Б 2Б-4Б 3Б-4Б 4Б-3Б 12 НҰСҚА БАР Үй тапсырмасы №11 есеп
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Айнаның таңдауын табады Үлкен сандарды табады Уақытқа жұмыс жасайды Балықты таңдау нұсқасын табады Әртүрлі тәсілмен шығарады Есепті шығарады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Есептейді Есепті шығарады Ойланып жауап береді Тапсырманы орындайды Есептейді Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Барлық нұсқаларды табады-1Б Дескриптор: Айна қанша таңдау жасағанын айтады-1Б Барлық нұсқаларын атайды-1Б Дескриптор: Санның өзінен үлкен сандарды табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Дескриптор: Балықты таңдаулдың нұсқаларын атайды-1Б Һз бетінше жұмыс жасайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Әлияда қанша таңдау нұсқасы бар екенін табады-1Б Есепті шығарады, жазады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Түсімді таба алады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Артық санды табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Саптыаяқты сатып алу тәсілдерін табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Бас бармақ» әдісі |
Суреттер Шарлар Жануарлардың суреттері https://wordwall.net/es/resource/86204301 Тотықұс тың суреті Сандар тізбегі Дүкен балық туралы суреттер Тиімді тәсілмен шығарады Киімдердің суретттері Суреттер Сәбіз Суреттер Құлып Театр суреттері Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Логикалық есептер.
Логикалық есептер.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98 сабақ. Логикалық есептер. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 10-тапсырма
ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы Саралау: ресурстар 1-тапсырма А) Кесінділер параллель Ә
а=в 2-тапсырма А)
Ә)
3-тапсырма
Саралау: қарқын 4-тапсырма (90050-219*380+190)/90=78 (302281-12649)/48+3966=10000 (21000-308*29)/4+14147/47=3318
ЕҚБ тапсырма Мақсаты: есеп шығаруды меңгерту 5-тапсырма A=12см B=5см
S
S
S
S Ж: Тіктөртбұрыштың ауданы-60см2, тікбұрышты үшбұрыштың ауданы-30см2
6-тапсырма 448537/3=149512(1к) 802154/5=160430(4к) 714792/55=12996(12к) 632014/26=24302(6к) 64879/51=1272(7к) 580025/92=6304(57к)
ЕБҚ тапсырма Мақсаты: сызба сызуды меңгерту 7-тапсырма
8-тапсырма Ж: Айна мен Ерлан екеуі бірге 1 сағат 30 минут болды. Арман 1400-де, Айна 1500-де,Ерлан 1530-да кетті.
Үй тапсырмасы 9-тапсырма
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Сұрақтарға жауап береді
Сызбалар беріледі
Текшелерді жазбасын сызады
Өзіндік жұмыс орындайды
Амалдарды орындайды
Үшбұрыштың ауданын табады
Уақытқа жұмыс жасайды
Қалдықпен бөлуді орындайды
Дәптерге сурет салады
Ойланып жауап айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс айтады
|
ҚБ:Жарайсыңдар!
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Неше шаршы бейнеленгенін табады-1Б Өзі осыған ұқсас тапсырма дайындайды-1Б
ҚБ: «Жарайсыңдар» Дескриптор: Кесінділерді сызуды біледі-1Б Сұрақтарға жауап береді-1Б
ҚБ: «Қол шапалақ» Дескриптор: Текшелердің жазбасын сызуды біледі-1Б Текшенің қасиеттерін атайды-1Б
ҚБ: «От шашу» Дескриптор: Өз бетінше тапсырма орындайды-1Б Фигура құру тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Үшбұрыштың ауданын табады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындай алады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ: «Торт тілігі»әдісі Дескриптор: Торкөз дәптерге 4 бөлікке бөліп сурет салады-1Б Тортты теңдей төрт бөлікке бөле алады-1Б
ҚБ: «Қол шапалақ» Дескриптор: Зерттеушілік жұмыс жасайды-1Б Ойланып,жауап айтады-1Б
ҚБ: «Лайк телефон» Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б
«Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Фигуралар
https://wordwall.net/ru/resource/60088424
Кесінділер
Текше
Текшенің жазбасы ның үлгісі
Сызбалар
Тақта Оқулық
Фигуралар
Оқулық
Торт суреті
Кітапхана туралы суреттер
Кесте
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 сабақ. Логикалық есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 9-тапсырма
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жаңа тақырып 1-тапсырма Найзағай 451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =54938 Күн күркіреу 56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 = 400 025
Саралау: тапсырма ФС-тапсырмасы 2-тапсырма Қағаздардан бесбұрыш жасайды (Әртүрлі фигуралар құрастырту)
ЕБҚ –тапсырма Мақсаты: өз алдына жұмыс жасауға баулу
3 А) 20үшбұрыш Ә) ия сала аламын
ЕҚБ тапсырма Мақсаты: логикалық қабілетін дамыту 4-тапсырма Шешуі: Оқушылар алдымен фигураның қабырғаларының санын анықтайды. 112 : 16 = 7см – шаршының бір қабырғасының ұзындығы 7см ·7см = 49 см2 – бір шаршының ауданы 49 ·.7 = 343 см 1ё2 – фигураның ауданы Жауабы: фигураның ауданы 343 см2 тең
Саралау: қарқын 5-тапсырма 256500/27=9500 106110/786=135 256626/807=318 13888/248=56 4415250/725=6090 224448/56=4008 ФС тапсырмасы 6-тапсырма А) Бірдейлері бар-18мм Ә) Бірінші фигура ұзын Б)a>b a= 8мм b=7мм В)Барлығының бойлары бірдей
7-тапсырма
8-тапсырма Оқушылар берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды. Ол үшін бір шаршыны екінші рет қайталамай барлық шаршыларды санап шығады. а) Бірінші фигурада үлкен шаршы – 1, орташа шаршы – 1, кіші шаршы – 4 Барлығы – 6 ә) Екінші фигурада үлкен шаршы – 2, орташа шаршы – 2, кіші шаршы – 5 Барлығы – 9
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын тексертеді
Амалдарды орындайды
Бесбұрыш жасайды
Тапсырманы өмірмен байланыстыра отырып орындайды
Жұлдыздың суретін салады
Фигураның ауданын табады
Есептеп шығарады
Қорытынды жазады
Уақытқа жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау
ҚБ:«Көңіл күй» таразысы Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Амалдардаң орындалу тәртібін біледі-1Б Есептің шешімін табады-1Б
ҚБ:«Алақан әдісі» арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор:Үлгі бойынша қағаздан бесбұрыш жасайды,салады-1Б Практикалық жұмыс жасай алады-1Б
ҚБ: «От шашу»
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Фигураның қабырғаларының санын анықтайды.-1Б Шаршының бір қабырғасының ұзындығын анықтайды.-1Б Фигураның ауданы анықтайды.-1Б
ҚБ: «Ақща»әдісі Дескриптор: Есептеу мен тексеруді біледі-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б
Дескриптор: Математиканы өмірмен байланыстыра алады-1Б Қорытынды жасайды-1Б
Дескриптор: Қанша шаршы барын анықтайды-1Б Бес шаршы шығатындай өзгертеді-1Б
ҚБ: «Үш шапалақ»
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Кесте
Найзағайдың суреттері
https://wordwall.net/ru/resource/97665006
Қағаздан жасалған бесбұрыш Тар
Жұмыс үлгілері
Фигуралар
Фигуралар
Сызба
Оқулық
Фигуралар сызбасы
Шаршылар
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану; 4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйрену. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Есіңе сақта! Комбинаторлық есептер – берілген нысандардан есепті шығару барысында бір немесе басқа да шарттарға бағынатын түрлі комбинация жасауға және түрлі комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. ФС-тапсырмасы 1-тапсырма
Саралау: қорытынды 2-тапсырма 1-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 21, 23, 31, 32. Жауабы: 6 екі таңбалы сан жазуға болады. 2-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 14, 15, 21, 23, 24, 25, 31, 32, 34, 35, 41, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54. Жауабы: 20 екі таңбалы сан жазуға болады. 3-тапсырма
4-тапсырма
ЕҚБ-тапсырма Мақсаты: таңдап алу тәсілін меңгерту 5-тапсырма Дана Айна Әлия Маржан Арман AД AA AӘ АМ Серік СД СА СӘ СМ Ерлан ЕД ЕА ЕА ЕМ Нұрлан НД НД НӘ НМ 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап 45 146 + 648 · 3 = 45 146 + 1944 = 47090 9 825 - (986 - 369) = 9 825 – 617= 9 208 6 959 · 3 + 473 · 2 = 20 877 + 946 = 21 823 ЕБҚ тапсырма Мақсаты: өз бетінше жұмыс орындауға дағдыландыру 7-тапсырма 568900+548=569443 80002-54860=25142 123*435=53505 2065*289=596725 34216/329=104 4300/25=172 Саралау: ресурстар 8-тапсырма Айна-сарғалдақ Әлия-қызыл қызғалдақ Дана-көк қоңыраугүл Бану- сары нәркез Құралай-қызыл қалампыр Үй тапсырмасы 9-тапсырма 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Жаңа ұғыммен танысады Нұсқаларды табады Тапсырманы орындайды Мұғалім тапсырма береді, бірақ жалғыз «дұрыс» жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді Мүмкін нұсқаларды таңдайды Таңдап алу тәсілімен орындайды Тапсырманы орындайды Өрнектердің мәнін табады Есептеп жазып алады Жауабын табады Суреттермен жұмыс жасайды Сабақ кестесін түзеді Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Екі түсті бірнеше тәсілмен бояй алады-1Б Сабақ кестесін түзе алады-1Б Дескриптор: Барлық мүмкін жағдайларды көрсетеді-1Б «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады -1Б ҚБ: «СМС»әдісі Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаларды табады-1Б Жүлделі орындарды таңдайды-1Б Дескриптор: Таңдап алу тәсілімен жұмыс жасайды-1Б Мүмкіндіктер тармағын сызады-1Б Дескриптор: Кесте құрады-1Б Би жұптарын таңдайды-1Б ҚБ: «Бургер»әдісі Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Өрнектер құра алады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Жауабын тексере алады-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Гүл суреттерін салған қыздардың атын табады-1Б Оланып, жауап айтады-1Б Дескриптор: Үй тапсырмасын орындап нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б «Білім почтасы» әдісі |
Суреттер Кенгурудың пішінінің үлгісі https://wordwall.net/ru/resource/82359846 Плакат Кемпірқосақ тың суреті
Суреттер Оқулық Сызба Сызбалар Суреттер
Кесте үлгісі Оқулық
Суреттер Тақта Гүлдердің суреттері Сабақ кестесі үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау №9 есеп 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып №1 есеп Көк-к,қызыл-қ,жасыл-ж, сары-с. К-қ, к-ж, к-с, қ-ж, қ-с, ж-с 6тәсілмен таңдауға болады №2 есеп А)67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98 12 екі таңбалы сан құрауға болады ЕБҚ Мақсаты: таңдау тәсілін меңгерту Ә) 11 21 31 41 12 22 32 42 13 23 33 43 14 24 34 44 16 екі таңбалы сан құрауға болады №3 есеп 1)Күн,күн, кемпірқосақ 2) Күн,күн,күн. 3) Күн,кемпірқосақ,күн 4)Кемпірқосақ,күн,күн 5)Кемпірқосақ,күн, кемпірқосақ 6)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн 7) Кемпірқосақ,кемпірқосақ,кемпірқосақ 8)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн. 8нұсқасы болуы мүмкін ЕҚБ Мақсаты: таңдап алуды меңгерту №4 есеп 1-ші бала: 4 фотосурет 2-ші бала: 4фотосурет 3-ші бала: 4фотосурет 4-ші бала: 4фотосурет 5-ші бала: 4фотосурет 4+4+4+4+4=20 Ж: Барлығы 20 фотосурет болды №5 есеп Велосипедші қай уақытта аялдады? 1100-1200 аралығында Велосипедші қанша уақыт аялдады? 12-11=1сағат Аялдағаннан кейін велосипедшінің жылдамдығы қалай өзгерді? S=22-12=10км t=13-12=1сағ V= S/t=10/1=10км\сағ. Саралау: топтық қолдау №6 есеп А) (10+15)*2=25*2=50км –екі көліктің жүріп өткен жолы 90-(10+15)*2=90-50=40км-екі ауылдың арасы ә) 90-40=50км екі көліктің жүріп өткен жолы (90-40)/2=50/2=25км\сағ –қашықтық жылдамдығы (90-40)/2-10=50/2-10=25-10=25км\сағ-бірінші көліктің жылдамдығы №7 есеп 1000 000-895=99105 325864+546879=872743 306400*503=154119200 968*547=529496 3952/52=76 33855/111=305
ФС тапсырмасы № 8 есеп Айна-13 жаста Бауыржан-8 жаста Шолпан-5 жаста Күләш-15 жаста
№9 есеп. Үй тапсырмасы
Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл
4)Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Сан құрастырады Сандар құрастырады Тапсырманы орындайды Фотосуреттер санын анықтайды Есепт ішығарады Есептерді шығарады Топта бір-біріне қолдау жасайды Есептеп, тексереді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды-1Б Сандарды құрастырады-1Б
Дескриптор: Суреттердің нұсқаларын табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б
Дескриптор: Фотосуреттер санын анықтайды-1Б Барлығы қанша фотосуретекенін атайды-1Б Дескриптор: Графикті пайдалана алады-1Б Есеп жауабын айтады-1Б Дескриптор: Сызбаларды пайдалана алады-1Б Есепті формула арқылы шығарады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Дұрыстығын тексереді-1Б Дескриптор: Балалардың жасын анықтайды-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Көңіл-күйің қалай?» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Сандар жазылған парақтар https://wordwall.net/resource/65500479 Сандар кеспесі Күн мен кемпірқосақ суреттері Фотоаппарат Фото суреттер Оқулық График Есеп сызбасы Суреттер Суреттер Оқулық Шарлар Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді қайталау №9 есеп. Үй тапсырмасы 1)Көк 2) Көк 3)Сары Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл 4) Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып №1 есеп Салпыерін-С Ангор қояны-А Жалқау аң-Ж 1)СА 2)СЖ 3)АЖ 3 НҰСҚА №2 ЕСЕП 1)Сары және жасыл 2)Сары және көгілдір 3)Сары және көк 4)Жасыл және көгілдір 5)Жасыл және көк 6)Көгілдір және көк 6 НҰСҚА Саралау: қарқын №3 есеп 1)5328 4) 3825 7) 5832 10) 8253 2)5382 5) 3852 8)5283 11)8235 3)3582 6)5823 9)5238 12)8325 13)8352 Осы санның өзінен үлкен 15 14)8523 сан бар 15 )8532 №4 есеп
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты: бірлесе жұмыс жасауға баулу №5 есеп 1)150+20)/5=170/5=34 (452+148)/2=600/2=300 50*(2+12)=50*14=700 (819+45)/3=864/3=288 128+172+450+50=300+500=800 25*6*4=(50+150)*4=150*4=600 50*(20*5)=50*100=5000 (45+16)*2=61*2=122 Саралау: тапсырма ФС тапсырмасы № 6 есеп 1)Жасыл көйлек пен қоңыр туфли 2)Жасыл көйлек пен жасыл туфли 3)Жасыл көйлек пен күлгін туфли 4)Қызғылт көйлек пен қоңыр туфли 5)Қызғылт көйлек пен жасыл туфли 6)Қызғылт көйлек пен күлгін туфли 7)Көгілдір көйлек пен қоңыр туфли 8)Көгілдір көйлек пен жасыл туфли 9)Көгілдір көйлек пен күлгін туфли 10)Сары көйлек пен қоңыр туфли 11)Сары көйлек пен жасыл туфли 12)Сары көйлек пенкүлгін туфли №7 есеп 2км308м/607-6км864м=2308м 16кг560г/(20кг560г-19кг640г)=18г (5т794кг+781ц)*26=2181т244кг 4саг18мин*950--182са524мин/12=4069саг48мин
№8 есеп
№9 ЕСЕП А) 123 213 312 132 231 321 6 комбинация Ә) Серіктің құлпының коды:312 312>300 Б) Менің кодым: -2,4,5 цифларынан тұратын үш таңбалы сан, 5-ке бөлінетін және400-ден артық сан. №10 есеп 1Б-2Б 2Б-1Б 3Б-1Б 4Б-1Б 1Б-3Б 2Б-3Б 3Б-2Б 4Б-2Б 1Б-4Б 2Б-4Б 3Б-4Б 4Б-3Б 12 НҰСҚА БАР Үй тапсырмасы №11 есеп
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Айнаның таңдауын табады Үлкен сандарды табады Уақытқа жұмыс жасайды Балықты таңдау нұсқасын табады Әртүрлі тәсілмен шығарады Есепті шығарады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Есептейді Есепті шығарады Ойланып жауап береді Тапсырманы орындайды Есептейді Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Барлық нұсқаларды табады-1Б Дескриптор: Айна қанша таңдау жасағанын айтады-1Б Барлық нұсқаларын атайды-1Б Дескриптор: Санның өзінен үлкен сандарды табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Дескриптор: Балықты таңдаулдың нұсқаларын атайды-1Б Һз бетінше жұмыс жасайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Әлияда қанша таңдау нұсқасы бар екенін табады-1Б Есепті шығарады, жазады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Түсімді таба алады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Артық санды табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Саптыаяқты сатып алу тәсілдерін табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Бас бармақ» әдісі |
Суреттер Шарлар Жануарлардың суреттері https://wordwall.net/es/resource/86204301 Тотықұс тың суреті Сандар тізбегі Дүкен балық туралы суреттер Тиімді тәсілмен шығарады Киімдердің суретттері Суреттер Сәбіз Суреттер Құлып Театр суреттері Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз








-тапсырма


































