Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 5.2 Жай бөлшектерді
және аралас сандарды бөлу
Күні: 15.12.17ж.
Сынып: 5
Сабақ
тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін
оқу
мақсаттары
(оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақтың мақсаты:
Бағалау критерийі:
Тілдік мақсат:
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
Мектеп: КОМГ
Мұғалімнің аты-жөні: Дарханбаева Г
Қатысқандар
Қатыспағандар саны:
саны:
Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөлу
5.1.2.23 Жай болшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау.
Барлығы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді
орындай алады.
Басым бөлігі:Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді көбейтіп бөліп,
есептер шығаруда қолданады.
Кейбірі: Өмірде кездесетін есептерді теңдеу құрып шығаруға
қолданады.
Бөлшек сандарды бөледі
Пәнге байланысты терминдер:
-бөлшек
-жай бөлшек
Аралас сандар
-бұрыс бөлшек
-алымы
Диалог:
- бір бөлшекті екінші бөлшекке бөлу үшін,... керек;
- натурал санды бөлшекке бөлу үшін,... керек;
Математиқалық
тілде
сауатты
сөулеуге,ұжымшылдыққа,шапшандылыққа
үйренеді,ұқыптылыққа
дәлдікке тәрбиелеу.
Дене тәрбиесі, орыс тілі,ағылшын тілі
Жай сандарды,аралас сандарды көбейту және бөлу.
Сабақ барысы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың сабаққа
басы:
қатысы мен дайындығын қадағалау
3 минут
Үй тапсырмасын
«Көршіңді сына» әдісі
Ресурстар
Слайд,смайликте
р,үлестірмелі
қағаздар,
арқылы жұптасып тексертемін. №526 есеп.
Бірін-бірі «Смайликтер» арқылы бағалайды
5 минут
Сабақтың
ортасы:
10 минут
Зейінді шоғырландыру: «Өрмекшінің торы» тәсілі
арқылы ширату жаттығуы орындалады.
Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып
алып,оқушыларды таңдап алған сандарына байланысты
«Натурал сан», «Жай бөлшек» және «Аралас сан»
топтарына бөлемін
1.
Оқулықпен жұмыс
№ 523 есеп
Дескриптор:
-Жай бөлшекті бөлшекке бөлу амалын орындай алады.
-натурал санды бөлшекке бөлуді орындай алады.
Өз-өздерін «Бағдаршам» арқылы бағалайды
«Сергіту» сәті
(Математикалық дене шынықтыру уақыты)
Мен сан айтамын. Егер 2-ге бөлінсе екі қолымызды
көтереміз.
5 минут
Мен сан айтамын. Егер 5-ке бөлінсе шапалақтайсыздар.
Мен сан айтамын. Егер 3-ке және 9-ға бөлінсе тізені
бүкпей алға қарай еңкейесіздер.
14, 55, 27, 145, 4, 81, 115, 8,35,
10 минут
2. Деңгейлік тапсырмалар
А деңгейлі жаттығулардан ережелерді қолданып
есептер шығарады
Дескриптор: Білім алушы
- өзара кері сандарды таңдайды.
В деңгейлі жаттығулар
Дескриптор: Білім алушы
- дурыс бөлшектерге кері сан жазады;
- аралас сандарға кері сан жазады;
- натурал сандарға кері сан жазады.
С деңгейлі есептер шығару
Дескриптор: Білім алушы
- есеп шартына сәйкес санды өрнек құрады;
- жай бөлшектерді бөлу ережесін қолданады;
- жауабын табады.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалаймын
Флипчарт,
5-сынып оқулық
Смайликтер,
Слайд,
5 минут
Топтық жұмыс /постер қорғау/
Топтар бір-бірін «Шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды
Сабақтың
соңы:
5 минут
Табыс ағашы
Кері байланыс: «Табыс ағашы»
Жасыл алма: Маған сабақ ұнады. Тақырыпты
меңгердім.
Сары алма:Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде
қиналамын.
Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз.
Үйге тапсырма беремін №530
Саралау –оқушыларға
Бағалау –
Денсаулық және қауіпсіздік
қалай көбірек қолдау
оқушылардың
техникасының сақталуы
көрсетуді жоспарлайсыз?
материалды
Қабілеті жоғары
меңгеру деңгейін
оқушыларға қандай міндет
қалай тексеруді
қоюды жоспарлап отырсыз?
жоспарлайсыз?
Тапсырмаларды көп күш Оқушының өзін-өзі
«Сандар»
сергіту
сәтінде
жұмсауды
талап
ететін бағалауға және топ орындалады.
оқушылар үшін қолданамын.
басшылары
Негізгі тапсырмаларды бағалайды,оқушыны
түсіндіруге көмек қажет бағалап әле неге қол
ететін оқушыларға біршама жеткізу
керегін
уақыт беремін.
бағалау
арқылы
Күрделігіне қарай алға түсініп отырады
іргелеп отыратын оқушыларға
«Жапырақ»
әдісі
арқылы
деңгейлік есептер беремін.
Сабақ бойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін
Сабақ
мақсаттары/оқу пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
мақсаттары дұрыс қойылған берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
ба? Оқушылардың барлығы
ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта
саралау
дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында
сынып
туралы
немесе
жекелеген
оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
«Тексерілді»
Оқу ісі орынбасары:
Е. Оңласбеков