Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
ҰМЖ 3-бөлім: «Кәсіп пен еңбек, Болашақ мамандықтары» |
Мектеп: «№43 «Қызыл таң» жалпы орта мектебі» кмм |
|||||||||
|
Күні: 20.11.18 |
||||||||||
|
Сынып: 8 қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Логистика туралы не білеміз?» |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыру, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәселенің кемшілігін мен артықшылығын салыстырады, өз ойын дәлелдеп жазады |
|||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: өзіндік пікірін білдіреді |
||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: өзіндік көзқарастарын қорғайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пайдалы тіркестер:
|
|||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Ынтымақтастық аясында азаматтық жауапкершілікке, Қазақстандық патриотизмге, азаматтық жауапкершілікке, өмір бойы білім алуға, салт-дәстүрді құрметтеуге үйрету |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
өзін-өзі тану, география, Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, таныстырылым, бейнекөрсетілімдер, суреттер |
|||||||||
|
Алдынғы оқу |
Мамандықтардың түрлері бойынша білімдері |
|||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||
|
Жоспа-тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Созылу-керілу» қимыл жаттығуымен күннің нұрын бойымызға сіңіреміз Үй тапсырмасын сұрау өздеріне ұнаған кәсіп пен оқылым мәтініндегі кәсіптің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасымен келтіру |
АКТ |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқылым алды:
Оқылым барысы: 1. «Логистика туралы не білеміз?» тақырыбындағы мәтінді оқу. 2. мәтінді сызбадағы ақпаратпен толықтырып оқу Ж. Дескриптор: мәтінге мән бере оқып, ақпатарпен толықтыра алады Оқылымнан кейін 1. Кластер әдісі. Логистиканың пайдасына топтастыру жасау ТЖ. 1-топ: қолдану орнын анықтайды; 2-топ: түрлерін анықтайды 3-топ: Отанымыздағы қолданысын анықтайды 4-топ: экономикадағы алатын орнын анықтайды. Д өзіндік пікір білдіре алады; ҚБ: топтар бір-бірін үш шапалақпен бағалайды Мұғалімнің кері байланысы 2. Графикалық суреттегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтап жазу ЖЖ. Дескриптор: өз ойларын дәлелдеп жаза алады, ө ҚБ: «Бас бармақ» Мұғалімнің кері байланысы Сергіту сәті «Жаппай би»
3. Тапсырма Ж. Жағдаяттық тапсырманы орындау Дескриптор: өз ойларын дәлелдеп жаза алады ҚБ: смайликтер Мұғалімнің кері байланысы |
АКТ Оқулық Плакаттар, түрлі-түсті маркерлер Кесте парақшасы |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапс-сы |
Қорыту: «Досқа хат» әдісі бойынша қорытынды жасау Бүгін мен ....білдім Маған ...... қызық болды Мені .... таң қалдырды Мен .... екендігін түсіндім Мен ..... үйрендім Дескриптор: Өз ойын дәлелдеп жеткізе алады Мұғалімнің кері байланыс Бағалау: смайликтер арқылы бағалау жасау 6-тапсырма. «Логистика – бүгінгі заман талабы» тақырыбында аргументивті эссе жазу |
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет желісі, энциклопедиялық ақпараттар |
|
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
||||||||
|
Ишара білдіру, ауызша марапаттап отыру |
Электр құралдарын қолдануда сақ бол. Өзін-өзі тану, Қазақстан тарихы, география |
«Бас бармақ», «Үш шапалақ», мұғалімнің кері байланысы, смайликтер арқылы бағалау |
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс (тәрбиелік элемент) Ынтымақтастық аясында азаматтық жауапкершілікке, Қазақстандық патриотизмге, азаматтық жауапкершілікке, өмір бойы білім алуға, табиғатты аялап, құрметтеуге үйрету |
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Кластер 2: «Т кестесі» Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: «Қос жазба күнделігі» 2: ашық интернет желісін пайдалану |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Logistika_turaly_ne_bilemiz 8-synyp
Logistika_turaly_ne_bilemiz 8-synyp
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
ҰМЖ 3-бөлім: «Кәсіп пен еңбек, Болашақ мамандықтары» |
Мектеп: «№43 «Қызыл таң» жалпы орта мектебі» кмм |
|||||||||
|
Күні: 20.11.18 |
||||||||||
|
Сынып: 8 қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Логистика туралы не білеміз?» |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыру, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәселенің кемшілігін мен артықшылығын салыстырады, өз ойын дәлелдеп жазады |
|||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: өзіндік пікірін білдіреді |
||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: өзіндік көзқарастарын қорғайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пайдалы тіркестер:
|
|||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Ынтымақтастық аясында азаматтық жауапкершілікке, Қазақстандық патриотизмге, азаматтық жауапкершілікке, өмір бойы білім алуға, салт-дәстүрді құрметтеуге үйрету |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
өзін-өзі тану, география, Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, таныстырылым, бейнекөрсетілімдер, суреттер |
|||||||||
|
Алдынғы оқу |
Мамандықтардың түрлері бойынша білімдері |
|||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||
|
Жоспа-тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Созылу-керілу» қимыл жаттығуымен күннің нұрын бойымызға сіңіреміз Үй тапсырмасын сұрау өздеріне ұнаған кәсіп пен оқылым мәтініндегі кәсіптің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасымен келтіру |
АКТ |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқылым алды:
Оқылым барысы: 1. «Логистика туралы не білеміз?» тақырыбындағы мәтінді оқу. 2. мәтінді сызбадағы ақпаратпен толықтырып оқу Ж. Дескриптор: мәтінге мән бере оқып, ақпатарпен толықтыра алады Оқылымнан кейін 1. Кластер әдісі. Логистиканың пайдасына топтастыру жасау ТЖ. 1-топ: қолдану орнын анықтайды; 2-топ: түрлерін анықтайды 3-топ: Отанымыздағы қолданысын анықтайды 4-топ: экономикадағы алатын орнын анықтайды. Д өзіндік пікір білдіре алады; ҚБ: топтар бір-бірін үш шапалақпен бағалайды Мұғалімнің кері байланысы 2. Графикалық суреттегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтап жазу ЖЖ. Дескриптор: өз ойларын дәлелдеп жаза алады, ө ҚБ: «Бас бармақ» Мұғалімнің кері байланысы Сергіту сәті «Жаппай би»
3. Тапсырма Ж. Жағдаяттық тапсырманы орындау Дескриптор: өз ойларын дәлелдеп жаза алады ҚБ: смайликтер Мұғалімнің кері байланысы |
АКТ Оқулық Плакаттар, түрлі-түсті маркерлер Кесте парақшасы |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапс-сы |
Қорыту: «Досқа хат» әдісі бойынша қорытынды жасау Бүгін мен ....білдім Маған ...... қызық болды Мені .... таң қалдырды Мен .... екендігін түсіндім Мен ..... үйрендім Дескриптор: Өз ойын дәлелдеп жеткізе алады Мұғалімнің кері байланыс Бағалау: смайликтер арқылы бағалау жасау 6-тапсырма. «Логистика – бүгінгі заман талабы» тақырыбында аргументивті эссе жазу |
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет желісі, энциклопедиялық ақпараттар |
|
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
||||||||
|
Ишара білдіру, ауызша марапаттап отыру |
Электр құралдарын қолдануда сақ бол. Өзін-өзі тану, Қазақстан тарихы, география |
«Бас бармақ», «Үш шапалақ», мұғалімнің кері байланысы, смайликтер арқылы бағалау |
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс (тәрбиелік элемент) Ынтымақтастық аясында азаматтық жауапкершілікке, Қазақстандық патриотизмге, азаматтық жауапкершілікке, өмір бойы білім алуға, табиғатты аялап, құрметтеуге үйрету |
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Кластер 2: «Т кестесі» Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: «Қос жазба күнделігі» 2: ашық интернет желісін пайдалану |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
ескриптор:
зіндік көзқарасын білдіре
алады












