Логистика туралы не білеміз?

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Логистика туралы не білеміз?

Материал туралы қысқаша түсінік
Логистика туралы не білеміз? сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары

Мектеп:№2 ЖББМ

Сыныбы: 8 «А»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Қазбекқызы А.

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Логистика туралы не білеміз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.5.1.перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу,көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау.

8.4.3.1.сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану

Сабақ мақсаттары:

Мәтінді түсініп оқып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, графиктік мәтінді түсініп жазу;


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин



























Сабақтың ортасы:



















Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.

1.Сыныппен амандасу.

Қызығушылықты ояту.

«

Корпорация,  компания, зауыт, фабрика секілді кәсіпорындардың жасап шығарған тауар өнімдерін бір нүктеден екінші нүктеге жеткізумен айналысатын  сала.

Толығырақ: 
https://massaget.kz/layfstayl/bilim/zharatylystanu/19359/
Материалды көшіріп басқанда Massaget.kz сайтына гиперсілтеме міндетті түрде қойылуы тиіс. Авторлық құқықты сақтаңыз


Бұрыштар» тәсілі

Логистика саласына жер, әуе, құбыр жүйесі, кеме, темір жол секілді тасымалдау көлік түрлерін жатқызамыз.

Толығырақ: 
https://massaget.kz/layfstayl/bilim/zharatylystanu/19359/
Материалды көшіріп басқанда Massaget.kz сайтына гиперсілтеме міндетті түрде қойылуы тиіс. Авторлық құқықты сақтаңыз
ерсия





Логистика – материалдық және ақпараттық өнімді шығу нүктесінен тұтынушыға дейінгі аралықтағы қозғалысты реттеу.


Логистика дегеніміз не?








Оқушыларға сұрақ тасталады және сыныптың әр бұрышына болжам жауаптар ілінеді. Оқушылар қай жауапты дұрыс деп шешеді, сол жауаптың тұсына барып тұрады, неге бұл жауапты таңдағанын айтып түсіндіреді. Таңдаған жауаптарына байланысты топқа бөлінеді.

-Бұл мамандық туралы не білеміз? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.

Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.

ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ.

Ж. 1-оқылым мәтінін оқып танысады.Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады.

«Сен маған, мен саған» әдісімен бір-біріне мәтін бойынша перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып сұрақтар қояды.

Бағалау критерийі

Дескриптор

  • перифразаның түрлі тәсілдерін қолданады;

  • мәтін бойынша сұрақтар құрастырады;

*Мәтін мазмұнымен оқып танысады;

* перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып сұрақтар құрастырады.

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»

ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

ТЖ. 2-тапсырма: Мәтін құрылымын сақтай отырып, графикалық суреттегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтап жазыңдар.

Бағалау критерийі

Дескриптор



  • Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

  • Мәтін құрылымын сақтайды

Білім алушы

- суреттегі маңызды ақпаратты анықтайды ;

- ақпаратты талдап жазады ;

- мәтін құрылымын сақтайды.



ҚБ. «Плюс, минус, қызықты»

ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН.

4-тапсырма. Оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі сөздік құрамға енетін термин және кірме сөздерді теріп жазыңдар.

5-ТАПСЫРМА. Жағдаяттық тапсырма.

Сен логист болып орналастың. Ресейлік тұтынушыдан киіз үйге тапсырыс түсті. Киіз үйді алушы мен тұтынушыға дейінгі аралықтағы барлық процесті ұйымдастырудың кезеңдік сызбасын жаса.

Дескриптор:

  • Оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі сөздік құрамға енетін термин және кірме сөздерді теріп жазады;

  • жағдаятпен танысады;

  • процесті ұйымдастырудың кезеңдік сызбасын жасайды.

ҚБ. «Галереяны шарлау»

Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.

Оқушыларға сұрақ тасталады және сыныптың әр бұрышына болжам жауаптар ілінеді. Оқушылар қай жауапты дұрыс деп шешеді, сол жауаптың тұсына барып тұрады, неге бұл жауапты таңдағанын айтып түсіндіреді. Таңдаған жауаптарына байланысты топқа бөлінеді.





Мәтін мазмұнымен оқып танысады;

Перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып сұрақтар құрастырады.






Суреттегі маңызды ақпаратты анықтайды ;

ақпаратты талдап жазады ;

мәтін құрылымын сақтайды.








Оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі сөздік құрамға енетін термин және кірме сөздерді теріп жазады;

жағдаятпен танысады;

процесті ұйымдастырудың кезеңдік сызбасын жасайды.






ҚБ




















ҚБ












ҚБ












ҚБ


8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы





































www. Uniface.kz


















https://www.google.kz/search?q=Логистика







Сабақтың соңы:








Үй тапсырмасы:


Кері байланыс

6-тапсырма


















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.01.2025
131
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі