Жеке сабақ жоспары (Логоневрозбен жұмыс)
Сабақтың тақырыбы: Бірқалыпты сөйлеуді қалыптастыру (тыныс алу жаттығулары).
|
Педагог-логопедтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Топ/ жеке сабақ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірқалыпты сөйлеуді қалыптастыру (тыныс алу жаттығулары). |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Логопедтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Кіріспе кезеңі |
Ұйымдастыру кезеңі. (Баланың назарын сабаққа аудару). Артикуляциялық жаттығу: 1-2 жаттығу. Айнаны алып жаттығуларды бастаймыз. 1. «Күрек» - тілді шығарып,ерінге жатқызу, бос ұстау.
2.Жалпақ тілді пя-пя-пя деп еріндермен ұрғылаймыз
Тыныс алу гимнастикасы : 1-2 жаттығу. Стрельникованың тыныс алу жаттығулары (насос жаттығуы).
Аэрболмен шариктерді үрлеу. |
-Амандасу -Жаттығуларды орындау |
|
|
|
II.Сенсо-моторлы дамыту кезеңі |
Сенсо-моторлы жаттығулар: Арнайы қол мен аяқтың суреттері бар кілемшемен жүріп шығу. Балансирдың үстінде қозғалып тұрып, оқытушының қойылған сұрағына жауап беру. Оқытушы допты балаға лақтырып сұрақ қояды, бала балансирде қозғалып тұрып допты кері лақтырғанда – демді алып шығару кезінде сөйлеп, сұраққа жауап береді. |
Жаттығуларды орындау. Бірлескен жұмыс. |
|
|
|
III. Сенсорлы дамыту кезеңі |
Сенсорлы дамыту жаттығуы: Берілген суретте көрсетілгендей етіп, екінші параққа көшіру. Мысалы: тор көздерге түрлі-түсті дөңгелектерді орналастыру. Көріп қабылдауды жетілдіреміз. |
Жаттығуларды орындау. Бірлескен жұмыс. |
|
|
|
IV. Перцептивті-моторлы дамыту кезеңі |
-Логоформула. Дауысты дыбыстарды айтып шығу (созып айту, ұрып айту, әндетіп айту). Демді алып, деміміз аяқталғанша созып айт. -Сөйлеу кезінде дауысты дыбыстарды созып сөйле. Осылайша, кітапта көрсетілген сюжет бойынша әңгіме желісін құрастыр. Мысалы: Бііір күүүнііі ааапааа мееен ааатааа бооолыыыптыыы..... -Ал егер әріп анитын бала болса, кітапты созып оқыту. |
Оқытушыдан қайталау. Өз ойын жеткізу. |
|
|
|
Үйге тапсырма: Логоформуламен жұмыс, демді алып, шығару кезінде сөйлеу. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Логоневроз Жеке сабақ жоспары
Логоневроз Жеке сабақ жоспары
Жеке сабақ жоспары (Логоневрозбен жұмыс)
Сабақтың тақырыбы: Бірқалыпты сөйлеуді қалыптастыру (тыныс алу жаттығулары).
|
Педагог-логопедтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Топ/ жеке сабақ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірқалыпты сөйлеуді қалыптастыру (тыныс алу жаттығулары). |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Логопедтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Кіріспе кезеңі |
Ұйымдастыру кезеңі. (Баланың назарын сабаққа аудару). Артикуляциялық жаттығу: 1-2 жаттығу. Айнаны алып жаттығуларды бастаймыз. 1. «Күрек» - тілді шығарып,ерінге жатқызу, бос ұстау.
2.Жалпақ тілді пя-пя-пя деп еріндермен ұрғылаймыз
Тыныс алу гимнастикасы : 1-2 жаттығу. Стрельникованың тыныс алу жаттығулары (насос жаттығуы).
Аэрболмен шариктерді үрлеу. |
-Амандасу -Жаттығуларды орындау |
|
|
|
II.Сенсо-моторлы дамыту кезеңі |
Сенсо-моторлы жаттығулар: Арнайы қол мен аяқтың суреттері бар кілемшемен жүріп шығу. Балансирдың үстінде қозғалып тұрып, оқытушының қойылған сұрағына жауап беру. Оқытушы допты балаға лақтырып сұрақ қояды, бала балансирде қозғалып тұрып допты кері лақтырғанда – демді алып шығару кезінде сөйлеп, сұраққа жауап береді. |
Жаттығуларды орындау. Бірлескен жұмыс. |
|
|
|
III. Сенсорлы дамыту кезеңі |
Сенсорлы дамыту жаттығуы: Берілген суретте көрсетілгендей етіп, екінші параққа көшіру. Мысалы: тор көздерге түрлі-түсті дөңгелектерді орналастыру. Көріп қабылдауды жетілдіреміз. |
Жаттығуларды орындау. Бірлескен жұмыс. |
|
|
|
IV. Перцептивті-моторлы дамыту кезеңі |
-Логоформула. Дауысты дыбыстарды айтып шығу (созып айту, ұрып айту, әндетіп айту). Демді алып, деміміз аяқталғанша созып айт. -Сөйлеу кезінде дауысты дыбыстарды созып сөйле. Осылайша, кітапта көрсетілген сюжет бойынша әңгіме желісін құрастыр. Мысалы: Бііір күүүнііі ааапааа мееен ааатааа бооолыыыптыыы..... -Ал егер әріп анитын бала болса, кітапты созып оқыту. |
Оқытушыдан қайталау. Өз ойын жеткізу. |
|
|
|
Үйге тапсырма: Логоформуламен жұмыс, демді алып, шығару кезінде сөйлеу. |
||||
шағым қалдыра аласыз













