Материалдар / Логопед сабағына қмж 2023-2024 оқу жыл
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Логопед сабағына қмж 2023-2024 оқу жыл

Материал туралы қысқаша түсінік
Арнайы мамандарға көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қазан 2023
1631
41 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем/Қосу және азайту амалдары


Арнайы педагогтің Т.А.Ә.


Күні:

07.02.2022

Сынып: 4 сынып (жеке сабақ)

Қатысушылар саны: 1

Сабақтың тақырыбы:

Сөйлем/Қосу және азайту амалдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

1.2.2.1 мұғалімнің көмегімен көрнекілікке сүйене отырып, сөйлем құрастыру;

2.3.1.2 қосуды көптіктің бірігуі деп түсіну керек және жалпы элементтері жоқ, жиын бөлігін жою ретінде азайту;

Орындалған оқу тапсырмалары бойынша ауызша баяндап беру (1-2 сөйлеммен)

Сабақтың мақсаты:

Мұғалімнің көмегімен көрнекіліктерге сүйене отырып, сөйлем құрастыра алады;

Қосу және азайту амалдарын түсінеді;

Орындалған оқу тапсырмалары бойынша бір-екі сөйлеммен жауап береді.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Арнайы педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

(мақсатқа жету/жетпеуі)

Ресурстар

І.Кіріспе кезеңі


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Армысың алтын күн!
Армысың асыл жер!
Армысың жан досым!
Жылуыма жылу қос!
Міне менің қолым!
- Осы алған жылуымызбен, күш - қуатымызбен сабағымызды бастаймыз.


Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.






2.Негізгі бөлім:

Дайындық кезеңі
























Қалыптастыру кезеңі


Өз бетімен жұмыс кезеңі


-Сырым,көңіл-күйің қалай?

-Сырым сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда алдыңғы өткен сабағымызды еске түсірейікші.

-Сөйлем дегеніміз не?

-Сөз дегеніміз не?

  • Мына сызбаға назар аударайық!

Shape2

Shape3

Shape5 Shape4



  • Бұл ненің сызбасы?

  • Дұрыс айтасың, бұл-сөйлемнің сызбасы.

  • Сызбадағы әр төртбұрыш нені білдіреді?

  • Сонда сөйлем неден құралады?

  • Сөйлемнің ережесін еске түсірейік.

  • Бүгінгі сабақта біз бірнеше сөздерден сөйлем құрап үйренеміз.



  • «Сауат ашу» оқулығының 22-23 беттерін ашамыз. Берілген суреттерге сөйлем құраймыз. Сөйлемде қанша сөз болса, сонша шарды партаның үстіне қоямыз.

  • Бұл кім? Не істеп жатыр?

  • Бұл сөйлемде қанша сөз бар?




  • Келесі суретке қараймыз. Сөйлем құраймыз.


  • Сырым, «Балалар ойнап жатыр» деген сөйлемде қанша сөз бар?

  • Енді осы үш сөзге тағы бір сөз қосып сөйлем құрап көрейікші!


  • Осы төрт сөзден құралған сөйлемге тағы бір сөз қосамын!






  • Бастапқыда неше банан бар еді?

- Бір бананды Сырым жеді? Енді неше банан қалды?

- Бананның саны азайды ма, әлде көбейді ме?

Сұраққа жауап береді.












  • Бұл сөйлемнің сызбасы.



  • Сызбадағы әр төртбұрыш сөзді білдіреді.

  • Сөйлем сөздерден құралады.

  • Сөйлем сөздерден құралады. Ол біршама тиянақты ойды білдіреді. Сөйлем екі, үш немесе оданда көп сөздерден құралады.










  • Бала есеп шығарып жатыр.

  • Бұл сөйлемде 4 сөз бар (Төрт шарды санап қояды).



  • Сұңқар қарбыз жеді.

Shape6




  • Айсұлтан тақтаға жазды.











  • Балалар ойнап жатыр.


  • Үш сөз бар.


  • Балалар асық ойнап жатыр.

  • Балалар далада асық ойнап жатыр.












  • Мұғалімнің көмегімен сюжетті суреттерге сүйене отырып сұрақтарға жауап береді.




  • Тапсырманы орындайды




  • 2 банан болған.

  • 1 банан.

  • Бананның саны азайды.




































































Сөйлемнің сызбалары






























Суреттер








































Карточкалар

Қима қағаздар
















3.Қорытынды бөлім

- Сырым, біз бүгінгі сабақта біз не істедік?

- Не білдік?








Сөйлем құрадық.

  • Үзік сызықтарды қосып үйрендік.



Үйге тапсырма

  • Сөйлемнің ережесін жаттау.





Төртінші бағанға сабақ өткізілгеннен кейін толтырылады. Балалар іс-әрекетінің сәттілігі, туындаған проблемалар, көмек түрі көрсетіледі. Талдау негізінде келесі сабақтың міндеттері мен мазмұны анықталады.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!