Материалдар / «Look around you»

«Look around you»

Материал туралы қысқаша түсінік
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған сұрақтар: « Environment» дегеніміз не? Оған қандай іс-әрекеттер жатады? Қоршаған орта туралы айтқан кезімізде денсаулыққа пайдалы және зиянды жақтарын қоса қарау. Жазылым бойынша: Жаттығу орындау. Қоршаған ортаға қатысты сөздерді сөйлем мағынасына қарай ағылшын тілінен аударма жасай отырып дұрыс орналастыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Желтоқсан 2020
360
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


САБАҚ: Ағылшын тілі



Күні:


СЫНЫП: 6-сынып

Қатысушылар саны:15

Қатыспағандар:-0

Сабақтың тақырыбы:

«Look around you»


Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)


Қоршаған орта және оны ластайтын іс-әрекеттер туралы мағлұмат беремін, оқушылардың тілдік қорын дамытамын.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тақырыптың мазмұнын түсініп, ойларын дамытады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Қоршаған орта туралы ағылшын тілінде жаңа тілдік құралдарды меңгереді.

Кейбір оқушылар:

Тақырыптың мазмұнын түсініп, түрлі әдістер арқылы ойларын дамытады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

-тапсырмалар бойынша қоршаған ортадағы нәрселер атауларын ағылшын тілінде айтуды біледі.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Environment, air, care, humans, soil, Earth, cans.


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

« Environment» дегеніміз не? Оған қандай іс-әрекеттер жатады?

Қоршаған орта туралы айтқан кезімізде денсаулыққа пайдалы және зиянды жақтарын қоса қарау.

Жазылым бойынша: Жаттығу орындау.

Қоршаған ортаға қатысты сөздерді сөйлем мағынасына қарай ағылшын тілінен аударма жасай отырып дұрыс орналастыру.

Осыған дейінгі меңгерген білім

«Revision», «must, can, should» модальді етістіктері.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

0-3 минут






4-8 минут



1. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» әдісі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді.

2. Кезекшілік барысын ағылшын тілінде сұрау арқылы кезекшілік, бүгінгі ауа райы туралы сөйлетемін.

3. Алдыңғы сабақтағы модальді етістіктерге байланысты «мозайка әдісі» бойынша топқа бөлемін.

4.Топ мүшелері рольдерін бөліседі.

5. Үй тапсырмасын сұрау: Модальді етістіктерге байланысты берілген жаттығуды оқиды.







түрлі-түсті парақшалар, стикерлер.

Ортасы

9-15 минут



16-23 минут

24-26 минут

27-32 минут


33-42 минут



1.«Миға шабуыл». Бейнебаян қою арқылы оқушыларды жаңа тақырыпты ашуға жетелеу.

-Бейнебаяннан не түсіндің?

-«Environment» яғни, «Қоршаған орта» дегеніміз не?

-Ағылшын тілінде сөйлем құрап, ойларын айтады.

2.Сергіту сәті.

3.Оқулықтан 125-беттегі 2-жаттығуды оқиды, тақырыптағы жаңа сөздерді анықтайды.

4.Сөздікпен жұмыс. Экраннан тақырыпқа сай жаңа сөздерді дыбысталуы бойынша оқиды, аудармасымен танысады.



Бейнебаян «Environment»,

Видеороликтер, оқулық


Аяқталуы

43-45 минут




Үйге тапсырма беремін. Homework: Exercise 2.

Келесі сабаққа тақырыпты ұғынып, танысып келулерін тапсырамын.



WB. Page 68


Қосымша ақпарат

Саралау –Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай

Бағалау -Оқушылардың

Үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКT байланыстары

Құндылықтардағы

байланыс


Қабілеттілік танытқан оқушыларға жеке тапсырма беремін. WB. Page 68. Exercise 1.

Бағалау парақшасы арқылы топ хатшысы бағалап отырады.

Қоршаған ортаның жағымды және жағымсыз жақтарын.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілгенуақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?

Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаты тақырыпқа сай шынайы, түсінікті жасалынды. Оқушылар қоршаған ортаға қатысты сөздермен сөздік қорын толықтырды, жалпы оқушылар сабаққа құлшыныспен қатысып отырды.

Сабақ барысы оқушыларды жалықтырған жоқ.

.

Қорытынды бағамдау .

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Тақырыпқа байланысты сөздермен таныса отырып, сөйлем құрау арқылы тақырыпты ашулары.

2.Бейнебаян көру арқылы «Миға шабуыл» әдісі сәтті жүргізілді.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Тапсырмалардың нақты, реттілікпен берілуі.

2.Топ мүшелерінің өзара бағалаулары тиімді өтті.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге ненің көмектесетінін білдім?

1.Уақытты тиімді пайдалану мақсатында оқушаларды жауапкершілікке шақыру.

2. «Бейне талдау» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа зейінін арттыру.


Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!