|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Бөлім: Жолың болсын, жолаушы! М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» |
|||||
|
Күні : 14.10.25 |
Педагогтің аты-жөні: Каюмова Гулбахар |
|||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Тақырыбы: М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрай алады; өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Құндылықтар-ды дарыту: |
Тәуелсіздік және Отаншылдыққа баулу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа-қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы: 5-мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Достық тренингі» арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қатысушылар шеңбер болып тұрып таңдап алған әрітерден басталатын тілек айтады және сол әріптен «Үздік оқушы» сөзін құрастырып 2 топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру «Кездейсоқ карталар» әдісі арқылы алдыңғы сабақты тексеру әрі еске түсіру.Сұрақтарға жауап беру. Сабақ тақырыбын оқушылар аудиожазбаны тыңдаған соң өздері болжайды және тақырып туралы ойларын білдіреді. «Болжау» әдісібойынша жетелеуші сұрақтарға жауап алу: -Ұсынылған аудио жазба не туралы болды? -Қандай жаңа сөздерді естіп білдің? |
«Қол шапалақ» |
Слайд Жол суреттері Интербелсен-ді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы: 35-мин |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жазылым 1-тапсырма Топтық жұмыс Мұқағали Мақатаев тұралы айтылған пікірлерді пайдаланып, диограмманы толтыр. Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді пайдаланып, мазмұндап айт. Оқылым Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс Мұқағали Мақатаевтің өлеңін мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Түсінгеніңді айт. Жеке жұмыс
ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (Даралап оқыту тәсілі арқылы) Сергіту сәті «Досыңа портрет сыйла» Жазылым 7- тапсырма Тақтамен жұмыс Ақын адам бойындағы қандай қасиеттерді ерекше бағалайды? Өлеңнен қандай ой түйдің? Қысқаша жаз. Рефлекция |
Тыңдалым, айтылым Жиіле Жазылым Ойтүрткі Мәтін мазмұнына қарай диограмманы толықтырады
Мәтінді тыңдайды. Тірек сөздерден пайдаланып мәтінді мазмұндайды Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды. Мазмұнын айтады, стилін анықтайды. Қысқаша тезис түрінде жазады. Жазылым Мәтіндегі қою қара әріппен жазылған сөздердің синонимін тауып жазады. Сөйлем құрайды. Сәйкестендіреді Жұбының сүретін салып сыйға тартады Айтылым Жазылым Мәтіннен түйген ойын қысқаша жазады «WORDWOOL» бағдарламасы арқылы тақырыпты пысықтайды |
«Мадақтау сөздері» Дескриптор 2 балл -Диограмманы толтырады Дескриптор 2 балл -Мәтінді мазмұндайды Дескриптор 4балл -Мәтін оқиды. -Тезис түрінде жазады. Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 2 балл -жазылым тапсырмасын орындайды. Ауызша мадақтау |
Оқулық сөздік слайд Диограмма Слайд Оқулық Оқулық слайд
Интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 9- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс: |
Өз деңгейлерін анықтайды. «СМС» әдісі |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» 9 сынып
М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» 9 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі |
Бөлім: Жолың болсын, жолаушы! М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» |
|||||
|
Күні : 14.10.25 |
Педагогтің аты-жөні: Каюмова Гулбахар |
|||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Тақырыбы: М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрай алады; өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Құндылықтар-ды дарыту: |
Тәуелсіздік және Отаншылдыққа баулу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа-қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы: 5-мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Достық тренингі» арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қатысушылар шеңбер болып тұрып таңдап алған әрітерден басталатын тілек айтады және сол әріптен «Үздік оқушы» сөзін құрастырып 2 топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру «Кездейсоқ карталар» әдісі арқылы алдыңғы сабақты тексеру әрі еске түсіру.Сұрақтарға жауап беру. Сабақ тақырыбын оқушылар аудиожазбаны тыңдаған соң өздері болжайды және тақырып туралы ойларын білдіреді. «Болжау» әдісібойынша жетелеуші сұрақтарға жауап алу: -Ұсынылған аудио жазба не туралы болды? -Қандай жаңа сөздерді естіп білдің? |
«Қол шапалақ» |
Слайд Жол суреттері Интербелсен-ді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы: 35-мин |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жазылым 1-тапсырма Топтық жұмыс Мұқағали Мақатаев тұралы айтылған пікірлерді пайдаланып, диограмманы толтыр. Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді пайдаланып, мазмұндап айт. Оқылым Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс Мұқағали Мақатаевтің өлеңін мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Түсінгеніңді айт. Жеке жұмыс
ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (Даралап оқыту тәсілі арқылы) Сергіту сәті «Досыңа портрет сыйла» Жазылым 7- тапсырма Тақтамен жұмыс Ақын адам бойындағы қандай қасиеттерді ерекше бағалайды? Өлеңнен қандай ой түйдің? Қысқаша жаз. Рефлекция |
Тыңдалым, айтылым Жиіле Жазылым Ойтүрткі Мәтін мазмұнына қарай диограмманы толықтырады
Мәтінді тыңдайды. Тірек сөздерден пайдаланып мәтінді мазмұндайды Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды. Мазмұнын айтады, стилін анықтайды. Қысқаша тезис түрінде жазады. Жазылым Мәтіндегі қою қара әріппен жазылған сөздердің синонимін тауып жазады. Сөйлем құрайды. Сәйкестендіреді Жұбының сүретін салып сыйға тартады Айтылым Жазылым Мәтіннен түйген ойын қысқаша жазады «WORDWOOL» бағдарламасы арқылы тақырыпты пысықтайды |
«Мадақтау сөздері» Дескриптор 2 балл -Диограмманы толтырады Дескриптор 2 балл -Мәтінді мазмұндайды Дескриптор 4балл -Мәтін оқиды. -Тезис түрінде жазады. Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 2 балл -жазылым тапсырмасын орындайды. Ауызша мадақтау |
Оқулық сөздік слайд Диограмма Слайд Оқулық Оқулық слайд
Интербелсенді тақта |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 9- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс: |
Өз деңгейлерін анықтайды. «СМС» әдісі |
|
||||
шағым қалдыра аласыз















