Материалдар / Магнитті азимутты анықтау
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Магнитті азимутты анықтау

Материал туралы қысқаша түсінік
"Магнитті азимутты анықтау" тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары. Төмендегі оқу мақсаттарын қамтиды: 1. Азимутты анықтау. 2. Жергілікті жерде бағдарлаудың заманауи дербес жабдықтары. GPS (Global Positional System), Galileo және ГЛОНАСС жерсеріктік навигация жүйелері туралы жалпы мәліметтерді білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қырқүйек 2024
65
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Магнитті азимутты анықтау

Бөлім:

Әскери топография

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Магнитті азимутты анықтау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. Азимутты анықтау.

2. Жергілікті жерде бағдарлаудың заманауи дербес жабдықтары. GPS (Global Positional System), Galileo және ГЛОНАСС жерсеріктік навигация жүйелері туралы жалпы мәліметтерді білу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Заманауи жерсеріктік навигация жүйелерінің сипаттамаларын біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Берілген азимутпен компас арқылы қозғала алады

Кейбір оқушылар:

Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыра алады

Құндылықтарға баулу

Халқына адал қызмет ету

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

3'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру.


Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



5'

Саптық жаттығулар.

Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын.

Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады.



Ортасы

3'

Білу

- Жергілікті жерде бағдарлаудың заманауи дербес жабдықтары. GPS (Global Positional System), Galileo және ГЛОНАСС жерсеріктік навигация жүйелері туралы не білесіңдер?

- Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын.

Жауап беру арқылы диалогқа түседі



Қалыптастырушы бағалау


5'


Түсіну

Адрианов құлабызы арқылы магниттік азимутты анықтап, ол бойынша қозғалыс тәсілдерін үйретемін.

Диалог жалғасады




Қалыптастырушы бағалау

Таныстырылым

18'


Қолдану


Үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін.


1-бөлімше. А° =105° (95 метр).


2-бөлімше. А° =170° (65 метр).


3-бөлімше. А° =245° (65 метр).


Оқушылар берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарын табуы қажет.


- Берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарды табады

Қалыптастырушы бағалау



4'


Жинақтау

Телефонындағы навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыруды сұраймын.

Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстырады.





Аяқталуы

2'


Кері байланыс

«Аяқталмаған сөйлемдер жаттығуы».

- Мен бүгін сабақта ... .

- ... маған қиынға соқты.

- Менің қолымнан ... келді.

- Маған бұл ... үшін қажет.

Үйге тапсырма беру

§2

Оқушылар сөйлемді аяқтайды.



     



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!