|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1 - эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазу; 6.4.5.1 -жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазады; жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
ЖАЗЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. 7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Өлең не туралы? 2 Өлеңге қандай тақырып қоюға болады? з Жаттығу қай кезде жасалады? Неге? 4. Сен күнде жаттығу жасайсың ба? 5. Жаттығудың адамға қандай пайдасы бар? Жазылым. 8-тапсырма. Үлгіге қара. Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөзтіркестерін теріп жаз. Үлгі: оң аяқпен допты теп, сол ақпен допты теп |
Сұрақтарға жауап береді.
Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөз тіркестерін теріп жазады. |
Қ
|
Оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Дескриптор: Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөз тіркестерін теріп жазады. ОҚЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. 9-тапсырма. Өлеңді оқы. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өзсөзіңмен айт. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындатыңдар. Үлгі: Бірінші жаттығуды орындаймыз. Қолымызды белімізге қоямыз. Сағат тілі секілді екі рет оңға, екі рет солға иілеміз! Тағы да қайталаймыз, Дескриптор: Өлеңді оқиды. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өз сөзіңмен айтады. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындайды. Айтылым. 10-тапсырма. Суретке қара.Балаларға ат қой.Олардың не істеп жатқанын айт.Сипатта.
Дескриптор: Суретке қарайды. Балаларға ат қойады. Олардың не істеп жатқанын айтады. Сипаттайды. ОҚЫЛЫМ. 11-тапсырма. Үлгіге қара. Сөйлемдерді толықтырып оқы. Ыңғайынақарай есімдіктерді қолдан. Үлгі: Мен таңертең әрқашан жаттығудың барлық түрін жасаймын. Мен ... жаттығу түрлерін орындаймын. Жаттығуды адамдар күн сайын ... орындау керек. Жаттығуды орындал ..., ..., ... қажет етеді. ... кісі – біздің жаттықтырушымыз. Дескриптор: Үлгіге қарайды. Сөйлемдерді толықтырып оқиды. Ыңғайына қарай есімдіктерді қолданады. |
Өлеңді оқиды. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өзсөзіңмен айтады. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындайды. Суретке қарайды. Балаларға ат қойады. Олардың не істеп жатқанын айтады. Сипаттайды. Үлгіге қарайды. Сөйлемдерді толықтырып оқиды. Ыңғайына қарай есімдіктерді қолданады.
|
Қ
Қ
Қ
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы 76 б, 12 тапсырма «Көңіл-күй экраны» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың»
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың»
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1 - эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазу; 6.4.5.1 -жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазады; жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
ЖАЗЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. 7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Өлең не туралы? 2 Өлеңге қандай тақырып қоюға болады? з Жаттығу қай кезде жасалады? Неге? 4. Сен күнде жаттығу жасайсың ба? 5. Жаттығудың адамға қандай пайдасы бар? Жазылым. 8-тапсырма. Үлгіге қара. Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөзтіркестерін теріп жаз. Үлгі: оң аяқпен допты теп, сол ақпен допты теп |
Сұрақтарға жауап береді.
Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөз тіркестерін теріп жазады. |
Қ
|
Оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Дескриптор: Өлең шумақтарынан жаттығуға қатысты сөз тіркестерін теріп жазады. ОҚЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. 9-тапсырма. Өлеңді оқы. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өзсөзіңмен айт. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындатыңдар. Үлгі: Бірінші жаттығуды орындаймыз. Қолымызды белімізге қоямыз. Сағат тілі секілді екі рет оңға, екі рет солға иілеміз! Тағы да қайталаймыз, Дескриптор: Өлеңді оқиды. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өз сөзіңмен айтады. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындайды. Айтылым. 10-тапсырма. Суретке қара.Балаларға ат қой.Олардың не істеп жатқанын айт.Сипатта.
Дескриптор: Суретке қарайды. Балаларға ат қойады. Олардың не істеп жатқанын айтады. Сипаттайды. ОҚЫЛЫМ. 11-тапсырма. Үлгіге қара. Сөйлемдерді толықтырып оқы. Ыңғайынақарай есімдіктерді қолдан. Үлгі: Мен таңертең әрқашан жаттығудың барлық түрін жасаймын. Мен ... жаттығу түрлерін орындаймын. Жаттығуды адамдар күн сайын ... орындау керек. Жаттығуды орындал ..., ..., ... қажет етеді. ... кісі – біздің жаттықтырушымыз. Дескриптор: Үлгіге қарайды. Сөйлемдерді толықтырып оқиды. Ыңғайына қарай есімдіктерді қолданады. |
Өлеңді оқиды. Үлгі бойынша өлеңдегі жаттығу талаптарын өзсөзіңмен айтады. Жаттығуларды кезек-кезекпен сыныпқа орындайды. Суретке қарайды. Балаларға ат қойады. Олардың не істеп жатқанын айтады. Сипаттайды. Үлгіге қарайды. Сөйлемдерді толықтырып оқиды. Ыңғайына қарай есімдіктерді қолданады.
|
Қ
Қ
Қ
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы 76 б, 12 тапсырма «Көңіл-күй экраны» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
шағым қалдыра аласыз
Б














