Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Пән: Информатика Күні: 22.11.2018 |
Сынып: 7 «А,В» |
|||||||||||||||
|
Сабақ 12 |
Қатысқан оқушылар саны: |
қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер пішімі |
|||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа материалды игеру |
|||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 -деректердің типін жіктеу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндік пішімдерін ажырата алады; дыбыс және видео пішімдерін ажырата алады; түрлі пішімдегі файл өлшемдерін салыстырады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критериі |
Файлдың мәтіндік, дыбыс және бейне пішімдерін атайды. Түрлі файлдарды қолданып, құжатты сақтай алады. Файл өлшемдерін анықтайды. .Бірдей ақапараттан тұратын түрлі пішімдегі файлдар өлшемін салыстыра алады. |
|||||||||||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Барлық оқушылар:
Пәнге қатысты лексика және терминология
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақта пәнаралық байланыс жүзеге аспайды |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Файлдарды сақтап біледі, Paint бағдарламасында жұмыс жасайды.
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру бөлімі (Қ) Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Әр оқушы жеке жұмыс парағында жұмыстанады. |
Жұмыс парағы Қалыптастырушы бағалауға бағытталған жұмыс |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
3 мин 7 мин 5 мин 10 мин 7 мин |
Мақсат:: «Файл пішімдерін ажырату» Сұрақ:
Э Файлдың қандай пішімдерін білесіңдер? Қайсысын жиі кездестіресіңдер? Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критериін хабарлау. Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критериіндәптерлеріне жазады. (С) Сыныппен бірге мәтіндік, дыбыс жіне бейне файлдардың негізгі пішмдері туралы әңгімелесу. Оқушылардан осылардың қайсысын біледі және қолданатыны туралы сұрау. Мақсат: «Түрлі пішімдерді ажыратады (мәтіндік, дыбыс, видео)». Бағалау: БК1. Дескриптор:
Мұғалім оқушыларға тақтада тапсырма орындау үшін сілтеме көрсетеді.http://learningapps.org/1914944, Оқушылар тапсырма орындайды. Мақсат: «Пішімдер мен кеңейтулерді ажыратады» Бағалау: БК1. Дескриптор:
(Т) Топтық жұмыс. Мұғалім зерттеу үшін оқушыларға материалдар таратады. Оқушылар материалмен танысып, сәйкесінше кестені толтырады. Мақсат: «Түрлі пішімдерді (мәтіндік, дыбыс, видео)». Бағалау: БК1, БК4 БК1дескрипторы:
БК4 дескрипторы:
(П) Практикалық жұмыс.Мұғалім әр оқушыға мәтіні бар құжат үлестіреді. Оқушылар мәтінді теріп, түрлі мәтіндік пішімде сақтайды. Файлдың өлшемін анықтап түсіндіреді. Мақсат: «Түрлі пішімдегі файл өлшемдерін салыстырады». Бағалау: БК3, БК4. БК3 дескрипторы:
БК4 дескрипторы:
|
Презентация
Презентация
Презентация
http://learningapps.org/1914944
1 қосымша 2 қосымша
3 қосымша
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Оқушыларға сұрақ:
Үй тапсырмасы. «Мәтіндік» және «Бейне» тақырыбына ребус дайындау. |
Презентация |
||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс
|
||||||||||||||
|
Басқаларынан бұрын жұмысн аяқтаған оқушылар үшін қосымша тапсырмалар |
Практикалық тапсырмаларды орындау және есептерді шешу арқылы |
Жүзеге аспайды |
||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәліметтер пішімі
Мәліметтер пішімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Пән: Информатика Күні: 22.11.2018 |
Сынып: 7 «А,В» |
|||||||||||||||
|
Сабақ 12 |
Қатысқан оқушылар саны: |
қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер пішімі |
|||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа материалды игеру |
|||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 -деректердің типін жіктеу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндік пішімдерін ажырата алады; дыбыс және видео пішімдерін ажырата алады; түрлі пішімдегі файл өлшемдерін салыстырады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критериі |
Файлдың мәтіндік, дыбыс және бейне пішімдерін атайды. Түрлі файлдарды қолданып, құжатты сақтай алады. Файл өлшемдерін анықтайды. .Бірдей ақапараттан тұратын түрлі пішімдегі файлдар өлшемін салыстыра алады. |
|||||||||||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Барлық оқушылар:
Пәнге қатысты лексика және терминология
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақта пәнаралық байланыс жүзеге аспайды |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Файлдарды сақтап біледі, Paint бағдарламасында жұмыс жасайды.
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру бөлімі (Қ) Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Әр оқушы жеке жұмыс парағында жұмыстанады. |
Жұмыс парағы Қалыптастырушы бағалауға бағытталған жұмыс |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
3 мин 7 мин 5 мин 10 мин 7 мин |
Мақсат:: «Файл пішімдерін ажырату» Сұрақ:
Э Файлдың қандай пішімдерін білесіңдер? Қайсысын жиі кездестіресіңдер? Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критериін хабарлау. Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критериіндәптерлеріне жазады. (С) Сыныппен бірге мәтіндік, дыбыс жіне бейне файлдардың негізгі пішмдері туралы әңгімелесу. Оқушылардан осылардың қайсысын біледі және қолданатыны туралы сұрау. Мақсат: «Түрлі пішімдерді ажыратады (мәтіндік, дыбыс, видео)». Бағалау: БК1. Дескриптор:
Мұғалім оқушыларға тақтада тапсырма орындау үшін сілтеме көрсетеді.http://learningapps.org/1914944, Оқушылар тапсырма орындайды. Мақсат: «Пішімдер мен кеңейтулерді ажыратады» Бағалау: БК1. Дескриптор:
(Т) Топтық жұмыс. Мұғалім зерттеу үшін оқушыларға материалдар таратады. Оқушылар материалмен танысып, сәйкесінше кестені толтырады. Мақсат: «Түрлі пішімдерді (мәтіндік, дыбыс, видео)». Бағалау: БК1, БК4 БК1дескрипторы:
БК4 дескрипторы:
(П) Практикалық жұмыс.Мұғалім әр оқушыға мәтіні бар құжат үлестіреді. Оқушылар мәтінді теріп, түрлі мәтіндік пішімде сақтайды. Файлдың өлшемін анықтап түсіндіреді. Мақсат: «Түрлі пішімдегі файл өлшемдерін салыстырады». Бағалау: БК3, БК4. БК3 дескрипторы:
БК4 дескрипторы:
|
Презентация
Презентация
Презентация
http://learningapps.org/1914944
1 қосымша 2 қосымша
3 қосымша
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Оқушыларға сұрақ:
Үй тапсырмасы. «Мәтіндік» және «Бейне» тақырыбына ребус дайындау. |
Презентация |
||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс
|
||||||||||||||
|
Басқаларынан бұрын жұмысн аяқтаған оқушылар үшін қосымша тапсырмалар |
Практикалық тапсырмаларды орындау және есептерді шешу арқылы |
Жүзеге аспайды |
||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
краннан не көріп
отырсыңдар












