Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Мәліметтер пішімі 7-сынып ҚМЖ
Материал туралы қысқаша түсінік
Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде деректер пішімін қолдануда мұғалімге көмек береді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
12 Қараша 2018
1946
1 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 7.2A-тарау: Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу | |
Мектеп: | Х. А. Яссауи атындағы ЖОМ | |
Күні: 8.12.2017жСынып: 7абвг | Мұғалімнің аты-жөні: Гулмира АбутаироваҚатысқандар саны: қатыспағандар: | |
Сабақ тақырыбы | Мәліметтер пішімі | |
Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.3.1- деректердің типін жіктеу | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар оқиды: | |
Электронды кестедегі деректер типі не екенің; Электронды кестедегі деректер пішімі не үшін қажет екенің; Электронды кестедегі деректер пішімі тәсілдерін. | ||
Оқушылардың көбісі оқиды: | ||
Электронды кестедегі деректерді деректер пішімі арқылы жүзеге асырса. | ||
Кейбір оқушылар оқиды: | ||
Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде деректер пішімін қолданса | ||
Бағалау критерийлері | Оқушы оқу мақсатына жетті, егер электронды кестемен жұмыс істеген кезінде деректер пішіміні қолданса. | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар біледі: Деректер типі не екенің және оның тәсілдерін; Оқушылар істей алады: Электронды кестеде деректер пішімінің тәсілдерін сөзбен түсіндіре алады; Предметтік лексика және терминология: кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, формула, Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы | |
Құндылықтарды дарыту | ||
АКТ қолдану дағдылары | Ноутбуктар нтерактивті тақта, интернет. | |
Жаһандық азаматтылық | Әрбір оқушыға жайлы орта құру. | |
Пәнаралық байланыстар | Математика, физика, шығармашылдық. | |
Бастапқы білім | Электронды кесте бойынша бастапқы білім. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған іс-әрекеттері | Ресурстар |
Сабақтың басы 0 - 5 мин. | Дайындалу уақыты: сабақта жоқтарды журналға белгілеу. (W) Интерактивті тақтада жоғарғы көлемді біртекті деректері бар электронды кесте көрсетілген. Мұғалім жетелеуші сұрақар қояды: Ұсынылған кесте бойынша не айта аласыздар? Осы кестені толтыруын жеңілдетуге мүмкін бе? Қалай ойлайсыздар? Қалай ойлайсыздар? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру.Сыныппен талқылау ұйымдастырып, оның барысында оқушыларға мысал түрінде кестелердің ұяшықтары «мәннен» тұратындығын және біз көретін нәрсе осы мәннің «көрінісі» болып табылатындығын түсіндіріледі.Мысалы, белгілі бір күннің «Күн мәні» бар, бірақ осы күннің мәнін бейнелеу үшін бірнеше әр түрлі формат қолданылады. Келесі деректер типтерін пайдалануды бейнелі түрде көрсету; | Презентация слайд 1-3 |
Сабақтың ортасы 6 - 20 мин. 21-22 мин. 23-26 мин. 27-37мин. | (W) Мұғалім мысал арқылы деректерді пішімдеудің әртүрлі тәсілдерін ұсынады: | Excel |
Сабақтың аяғы 38 - 40 мин. | Сабақ рефлексиясы, жетістік критерийлерін қайталау арқылы «Тарелкедегі алмалар» атты рефлексияны өткізу. (қызыл – түсінбейім, сабақ қиын, жасыл – толық түсінемін, сабақ қызықты). | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Жекелей жұмыс және толық сыныппен жұмыс | Бақылау, өзара бағалау, мұғалімнің тексерісі | Рефлексия Қауіпсіздік техникасын сабақта толық сақтау. Физминутка |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||
Жалпы баға _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________2:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________2:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)