|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
8- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандық неден басталған? 2-сабақ |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.1.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру 6.1.4.1 - әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді; әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасайды; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Есімдер аллитерациясы» әдісі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. Орындалуы: әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. Мысалы: Сәуле сүйкімді; Қайрат қажырлы; Бақыт – байыпты; Серік - сергек. Ұлжан - ұқыпты. Суретке қарап ойлаң және назарыңды келесі сілтемедегі бейнебаянға аудар.https://www.youtube.com/watch?v=D5Pds2N12Cg Бүгін сабақта өзің бейнебаяннан көргендей қаланың қызу өмірі туралы мәлімет алатын боласың. |
Оқушылар сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. |
|
«Есімдер аллитерациясы» әдісі https://www.youtube.com/watch?v=D5Pds2N12Cg |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым. 7-тапсырма. Мәтіндегі етістіктердің қай шақта тұрғанын анықта. Кестені толтыр.
Дескриптор:
Жазылым. 8-тапсырма. Топтық жұмыс.Мәтіндегі негізгі және қосалқы ойды анықтандар.Мәтін мазмұны бойынша әр абзацқа тақырып қойындар.Тірек сөздерді анықтандар «Оймоншақ» тәсілімен мәтінді баяндандар. Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ. 9-тапсырма. Суреттердегі жан-жануардың қайсысы мəтінде айтылған? Үлгінінегізге алып, олардың қимыл-әрекетінүш шақта жаз. Үлгі: Кит теңізде жүзді. Кит теңізде жүзіп жүр. Кит теңізде жүзер. Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ 10-тапсырма. Мәтінге сүйеніп, төмендегі пікірдің қайсысын қолдайтынынды айт. Себебін түсіндір. 1. Табиғатты адам ешқашан бағындыра алмайды. 2. Табиғатты тануға ұмтылыс әртүрлі мамандықтардың тууына әкелді 3. Табиғат адамға түгел бағынды. 4.Табиғатпен тіл табысу ғана адамды бақытты етеді. 5. Табиғат- ана, сондықтан оны құрметтеу керек! Дескриптор:
|
Мәтіндегі етістіктердің қай шақта тұрғанын анықтап, кестені толтырады.
Топтық тапсырманы орындайды.
Үлгіні негізге алып, олардың қимыл-әрекетін үш шақта жазады.
Мәтінге сүйеніп, төмендегі пікірдің қайсысын қолдайтынынды айтып, себебін түсіндіреді. |
ҚБ
ҚБ
|
Кесте
Топтық жұмыс
Оқулық
Оқулық |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жазылым. 11-тапсырма. Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жаз. Кластерді толтыр.
Дескриптор: Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жазып, кластерді толтырады. Жазылым. 13-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап беріңдер. 1. Бүгін не үйрендіңдер? 2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? 3. Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек? Үй тапсырмасы: 7 – бет, 12-тапсырма. |
Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жазып, кластерді толтырады.
Сұрақтарға жазбаша жауап береді.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
ҚБ
|
Кластер
Сұрақтар
Күнделік |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мамандық неден басталған?
Мамандық неден басталған?
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
8- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандық неден басталған? 2-сабақ |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.1.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру 6.1.4.1 - әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді; әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасайды; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Есімдер аллитерациясы» әдісі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. Орындалуы: әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. Мысалы: Сәуле сүйкімді; Қайрат қажырлы; Бақыт – байыпты; Серік - сергек. Ұлжан - ұқыпты. Суретке қарап ойлаң және назарыңды келесі сілтемедегі бейнебаянға аудар.https://www.youtube.com/watch?v=D5Pds2N12Cg Бүгін сабақта өзің бейнебаяннан көргендей қаланың қызу өмірі туралы мәлімет алатын боласың. |
Оқушылар сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. |
|
«Есімдер аллитерациясы» әдісі https://www.youtube.com/watch?v=D5Pds2N12Cg |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым. 7-тапсырма. Мәтіндегі етістіктердің қай шақта тұрғанын анықта. Кестені толтыр.
Дескриптор:
Жазылым. 8-тапсырма. Топтық жұмыс.Мәтіндегі негізгі және қосалқы ойды анықтандар.Мәтін мазмұны бойынша әр абзацқа тақырып қойындар.Тірек сөздерді анықтандар «Оймоншақ» тәсілімен мәтінді баяндандар. Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ. 9-тапсырма. Суреттердегі жан-жануардың қайсысы мəтінде айтылған? Үлгінінегізге алып, олардың қимыл-әрекетінүш шақта жаз. Үлгі: Кит теңізде жүзді. Кит теңізде жүзіп жүр. Кит теңізде жүзер. Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ 10-тапсырма. Мәтінге сүйеніп, төмендегі пікірдің қайсысын қолдайтынынды айт. Себебін түсіндір. 1. Табиғатты адам ешқашан бағындыра алмайды. 2. Табиғатты тануға ұмтылыс әртүрлі мамандықтардың тууына әкелді 3. Табиғат адамға түгел бағынды. 4.Табиғатпен тіл табысу ғана адамды бақытты етеді. 5. Табиғат- ана, сондықтан оны құрметтеу керек! Дескриптор:
|
Мәтіндегі етістіктердің қай шақта тұрғанын анықтап, кестені толтырады.
Топтық тапсырманы орындайды.
Үлгіні негізге алып, олардың қимыл-әрекетін үш шақта жазады.
Мәтінге сүйеніп, төмендегі пікірдің қайсысын қолдайтынынды айтып, себебін түсіндіреді. |
ҚБ
ҚБ
|
Кесте
Топтық жұмыс
Оқулық
Оқулық |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жазылым. 11-тапсырма. Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жаз. Кластерді толтыр.
Дескриптор: Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жазып, кластерді толтырады. Жазылым. 13-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап беріңдер. 1. Бүгін не үйрендіңдер? 2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? 3. Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек? Үй тапсырмасы: 7 – бет, 12-тапсырма. |
Әр ұяға табиғатпен байланысты мамандықтарды үш - үштен жазып, кластерді толтырады.
Сұрақтарға жазбаша жауап береді.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
ҚБ
|
Кластер
Сұрақтар
Күнделік |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














